11/05/2025
Czuwaj!
Wiele się wydarzyło od naszego ostatniego wpisu, stanęliśmy przed wieloma wyzwaniami i przeżyliśmy wspólnie mnóstwo przygód, których opowiedzenie zajęłoby czas do wieczora albo i późnej nocy... więc przygotowaliśmy Wam streszczenie.
▶️19 października, jak co roku, wyjechaliśmy na Centralny Zlot Młodzieży Palmiry. Tegoroczna, już 64 edycja, jak zawsze zapewniła nam to, czego w naszych przygodach szukamy, czyli piękne widoki puszczy kampinoskiej przeplatane z patriotycznym upamiętnianiem historii.🍂🏮
▶️21-23 listopada powędrowaliśmy do miejscowości Mrozy, gdzie odbył się Biwak naszego szczepu. Dzielnie znosiliśmy mroźną pogodę i wspólnie poznawaliśmy bliżej patrona naszego szczepu, zagłębiając się w przygody bohatera jego powieści: Pana Samochodzika 🚗🌨️
▶️20 grudnia rozpoczęliśmy naszą coroczną sztafetę Betlejemskiego Światła Pokoju, roznosząc płomień podzięki do wszystkich naszych przyjaciół, którzy wspierają nas w codziennych trudnościach.Natomiast dzień później, 21 grudnia, spotkaliśmy się wraz z harcerzami z naszego szczepu na naszej własnej harcerskiej wigili.🎅💝
▶️Harcerz jest pożyteczny- dlatego właśnie 25 stycznia całą drużyną pojechaliśmy do siedziby hufca pełnić przydzieloną nam służbę. Zakasalismy rękawy i raz dwa uporaliśmy się z przydzieloną nam pracą. Na wysoki połysk🧹📦
▶️1 luty dla wielu był wyjątkowy, albowiem po tym dniu wszyscy członkowie naszej drużyny mogą pochwalić się barwami, numerami i plakietkami drużyny. Jesteśmy zaangażowani, dumni i oddani i widać to nie tylko w naszej postawie ale również na naszych mundurach. Niech cały swiat to wie: Jestem z 33! ⬛🟨
▶️1 marca nasi harcerze starsi odwiedzili Lublin. Korzystając z zaproszenia wybraliśmy się wraz z 303 TKDS ,,Włóczęga" im. Andrzeja Małkowskiego w Mińsku Mazowieckim na wielogodzinną wycieczkę po tym malowniczym mieście, poznając jego historię i zdobywając Odznakę 450-lecia Uni Lubelskiej. ⚜️☀️
▶️12 kwietnia harcerze podjęli się bardzo wymagającego zadania i w zastępach przygotowali wspólną akcję zarobkową drużyny. Podsumowując, zdobyli wiedzę i nowe umiejętności z zakresu ekonomi i trudnego fachu cukierniczego. Akcja zakończyła się spektakularnym sukcesem ku radości wszystkich zainteresowanych, z konsumentami włącznie.🍰🥧
W przerwach od wszelkich wyjazdów byliśmy równie mocno zajęci! Nasi zastępowi i podzastępowi udali się na kurs, by rozwijać swe zdolności i móc przewodzić zastępom, i to właśnie za ich sprawą ostatnie miesiące owocowały wieloma sukcesami i pozytywnie zamknietymi próbami na stopnie i sprawności.👏👏
Choć można by było opowiedzieć o każdej jednej zbiórce z osobna, niech coś zostanie do opowiedzenia przez samych harcerzy!😁
Kolejne relacje z naszego harcerskiego szlaku na pewno pojawią się niebawem. Czuwaj!