Akademia Mam Aktywnych
- Strona główna
- Polska
- Ełk
- Akademia Mam Aktywnych
Nasza stronka na fb poświęcona jest mamom i i naszym propozycjom dla nich by odetchnęly ,oderwały się od codzinnych spraw i poświęciły tez czas sobie
Adres
Słowackiego 26
Ełk
19-300
Godziny Otwarcia
| Poniedziałek | 09:30 - 12:00 |
Strona Internetowa
Ostrzeżenia
Bądź na bieżąco i daj nam wysłać e-mail, gdy Akademia Mam Aktywnych umieści wiadomości i promocje. Twój adres e-mail nie zostanie wykorzystany do żadnego innego celu i możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie.
Kategoria
Mamuśki
Witajcie kochani .Przybliżymy Wam w skrócie naszą historię . Swoją działalność zaczęłyśmy po koniec pażdziernika 2014 ,początkowo u księży Salezjanów w Oratorium św Jana Bosko, na Barankach .Nasza nazwa wtedy brzmiała Klub aktywnych mam ( chwilowo miałyśmy też Odlotowe mamy , nazwa ta nie wzbudziła zadowolenia większości mam) .Miałyśmy profil pod tą nazwą lecz po 1,5 roku Fb zaczął naciskać na utworzenie stronki .To w Oratorium początkowo znalazłyśmy swój kąt i miejsce dla nas ,tam co tydzień mogłyśmy spotkać się porozmawiać ,wesprzeć .Jednak z czasem to nam nie wystarczało.Czegoś brakowało ,to nie było do końca to ,o co nam chodziło .Zwykłe rozmowy nas nie zadowolały .Chciałyśmy poznać nowych ludzi ,ludzi z pasją ,z jakimiś osiągnięciami i nauczyć się czegoś od nich ,wspólnie z nimi poćwiczyć, czy też zasiąść do rękodzieła. Nie zabrało nam tematów, które byśmy chciały zgłębić. Goście zapraszani zupełnie darmo przychodzili bardzo chętnie .Ciężko było natomiast dotrzeć do mam w domach ,przekonać, żeby poświęciły czas również sobie .Rozwinęły się .Zadbały o swoje miejsce w społeczeństwie.Zapewniona była opieka dzieciom , więc to nie było przeszkodą .Najmniejsze dzieciaczki miały u nas po kilka miesięcy ,najstarsze z 9 lat .Były pod opieką dwóch pań.Tam upłynęły nam 2 lata .Z początkiem pażdziernika 2016 przeniosłyśmy się do centrum Ełku ,na ulicę Słowackiego 26 ,do świetlicy Wielopokoleniowej i dzięki uprzejmości pastorów możemy tam się spotykać bezpłatnie .Mamy kolejne super miejsce(liczyłyśmy ,że dotrze wtedy do nas więcej mam ) ,swoje rzeczy w szafce ,kubki ,składki miesięczne 5 zł .I nadal odwiedzają nas wspaniali goście ,zupełnie bezpłatnie.Nowością jest to tez niekiedy to my jesteśmy gośćmi w miejscu pracy swoich gości .Doszły też rajdy rowerowe ,wyjścia do kin i wspólne urodzinki czy domówki .Zaczęłysmy tez udzielać się więcej społecznie,pomagać bezdomnym zwierzetom, dzieciom ,chorym i potrzebującym .Zupełnie z własnych funduszy .Bierzemy tez udział w różnych działaniach i imprezach charytatywnych. Był realizowany tez po raz pierwszy projekt ‘’Fit mama’’, napisany w tamtym roku przez jedną z naszych mam .Mamy swoje koszulki i kamizelki na rajd .Dzieciaczki nasze podrosły ,poszły do szkół ,przedszkoli .Większość mam wróciła do prac lub poszła na staże .Zrobiła się z nas już mała grupka ale jesteśmy .Działamy ,spotykamy się i bardzo miło nam poznawać nowe mamy.Mamy przydzielone role w naszej akademii ,każda z nas zajmuje się tym w czym jest dobra i razem tworzymy jedną ciekawą ,barwną grupkę mam w różnym wieku.Mamy różne pomysły ,które realizujemy .Poznałyśmy tylu wspaniałych ludzi ,byłyśmy w tylu miejsca i przyżyłyśmy dużo ciekawych przygód. Czego chcieć więcej .Posiadamy tez swoja grupę zamkniętą ,gdzie poruszane są nasze prywatne sprawy ,sprawy dotyczące Akademii i nietylko . Dołączyć do nas można w każdej chwili ,niema u nas ograniczeń wiekowych ,zapisów.Wystarczą chęci .Zapraszamy bardzo serdecznie w każdy poniedziałek rano 9 30-11 30 bądz 10-12 (godzinę dobiera sobie gość) na śniadanku z nami i naszymi co tygodniowymi gośćmi.Więcej szczegółów poznacie na spotkaniach samych mam ,gdzie robimy co chcemy według swoich potrzeb i zainteresowań.