18/05/2026
🌍⚜️ W dniach 17 -19 kwietnia w Warszawie odbyło się pierwsze spotkanie zastępowych przygotowujących się do 26th World Scout Jamboree Polska 2027. Nasz hufiec na Jamboree będzie reprezentować jeden patrol, na którego czele stanęła druhna Tosia - druzynowa 4 Drużyna Harcerska „Żywioły”. Z tej okazji przeprowadziliśmy z nią krótką rozmowę. 👇
❓Jak to było znaleźć się wśród tylu patrolowych?
🗣️ Jest to zdecydowanie niesamowite uczucie spotkać tylu nowych ludzi na raz. Mieliśmy okazję poznać się z patrolowymi, z którymi będziemy podążać po wspólnej JamboŚcieżce przez najbliższy czas. Cieszę się, że trafiłam właśnie na nich i że to z nimi będę tworzyć niezapomniane wspomnienia!
❓Jak wyglądała wasza pierwsza integracja jako JamboEkipa?
🗣️ Gra miejska była bardzo dobrym elementem żebyśmy się zintegrowali naszą JamboEkipą. Szczególnie ze względu na to, że tak naprawdę widzieliśmy się po raz pierwszy. Między punktami był idealny czas na rozmowy i lepsze poznanie siebie nawzajem.
❓Co z tego dnia zostaje z Tobą na dalszą drogę do Jamboree?
🗣️ Na pewno na dalszą drogę zabieram ze sobą nowe znajomości, które zawarłam podczas biwaku. Oprócz tego, dużym plusem jest fakt, że nauczyliśmy się współpracować, co wierzę, że pomoże nam w dalszych przygotowaniach i pracy w JamboDrużynach. A tak na marginesie to z „warszawskiego doświadczenia” już wiem, że dwie kuchenki na 10 osób to jest tzw. bare minimum.
fot. T. Sędłak/ZHP | M.Florjańska/ZHP