27/12/2025
Co u Oskara?
Dawno nas tu nie było.
Piszę jak zwykle w imieniu Oskara , który twierdzi że mama przedstawi całą sytuację najlepiej. 😉🩷
No więc, jakiś czas temu Oskar został "cudownie uzdrowiony" przez lekarza orzecznika w WZON w Katowicach . Po 20 latach stopień znaczny o niepełnosprawności został całkowicie zabrany przez lekarkę orzeczniczkę , która nie dość ze krzyczała na Oskara to jeszcze chciała złamać rękę Oskarowi- twierdząc że kłamie i ma staw łokciowy. . Stwierdziła że jeśli ona nie miała pomocy od państwa to i Oskar mieć nie bedzie.
Utrata stopnia znacznego spowodwała utratę świadczeń oraz przywileji np. 10h rehabilitacji miesiecznie za free.
Sprawa w Sądzie Pracy toczyła się prawie 2 lata ze skutkiem utrzymania w mocy poprzedniego orzeczenia czyli ze stopniem umiarkowanym.
Od początku było jasne że orzecznicy , którzy badali Oskara to znajomi Pani orzecznik , wobec której dalej toczy się sprawa karna z powodu przekroczenia uprawnień .
Zemsta lekarza, który myśli że stoi ponad prawem. Dlatego nie dziwi mnie trzecia już zmiana prokuratora w sprawie karnej Pani orzecznik, która na szczęście przeszła już na emeryturę i już nie orzeka.
Mimo iż Oskarowi ręka nie odrosła i nie wyzdrowiał, to mimo to został cudownie uzdrowiony w 2023 roku .
⛔️⛔️⛔️
Państwo uzdrowiło syna działaczki, która sama brała udział w pracach sejmowych nad nową ustawą o świadczeniu pielegnacyjnym na komisji sejmowej i biegała na manifestacjach po Warszawie w obronie tzw." Wolnych Sądów".
Taką zapłate otrzymała matka -opiekunka- aktywistka/ polityczka i jej niepełnosprawny syn.
Great🧨🧨🧨
Przypomnę , ze wciąż toczy się sprawa ze szpitalem i lekarzem, który prowadził ciąże Oskara mamy , zatajając prawdę o licznych wadach płodu, przez co skazał Oskara na brak możliwości leczenia w łonie matki i cierpienie przez resztę życia oraz pasmo upokorzeń przez państwo polskie i polskie społeczeństwo. ‼️
⛔️W maju Oskar po wizycie u dentysty zachorował na ;
Neuropatię Nerwu Trójdzielnego.
Jest to niesamowity ból nerwów twarzy , promieniujący do szczęki , ucha i oczu.
Jedynym lekiem skutkującym jest lek przeciwpadaczkowy- nie refundowany jak to mają epileptycy.
Wciąż leczy się u neurologa w sprawie nerwu trójdzielnego i neurochirurga celem oceny czy móżdzek w dalszym ciągu wypływa do rdzenia kręgowego.
Ostatnio było to 7 mm. Od 5mm wada Zespołu Chariego jest operowana .
Oskar wciąż leczy się u kardiologa i przyjmuje trzy leki na nadciśnienie i ciśnienie śródczaszkowe . - Zespół Holta- Orana.
Jeśli chodzi o ręke to Oskar z powodu braku pieniedzy i zabrania stopnia znacznego musiał przerwać dalsze operacje ręki i palców, które po nieudanej operacji na Florydzie zostały zniszczone . A konkretnie ściegna puściły od zbytniego naciągania kości przedramienia. Ale o tym innym razem... 🧨🧨
Prawdę mówiac niemamy oboje siły już na walkę w sądach i kolejne udawadnianie wszystkim że Oskar wymaga opieki drugiej osoby i że jest trwale chory i niepełnosprawny.
Tak , udało mi się wychować syna na dzielnego i mądrego człowieka.💪👌⚘️🌷🩷 Kiedy z dnia na dzień zostaliśmy bez środków do życia Oskar poszedł do pracy by zarobić na rehabilitację i leki ( praca siedząca -umysłowa) . Niestety mama musiała wrócić do pracy więc nie miał kto sprawować opieki kiedy Oskar miałby być operowany .
Syn wciąż wymaga pomocy drugiej osoby i bedzie jej wymagał.
Mówie tutaj o czynnościach, ktore wymagają użycia dwóch rąk np;
Zmiana pościeli, powieszenie prania, przyżądzanie posiłków, czynności higieniczne ( golenie czy obcinanie paznokci) mycie podłogi .
Tym złośliwym, którzy mówią że - Oskar sobie radzi powiem.
" Zapraszam do naszego domu na 24h".
Syn wychodzi do pracy o 5 rano by zarobić choc troche na swoje studia i leczenie .
Jego mama wstaje z nim by zrobić mu kanapki do pracy bo sam nie bardzo potrafi i by założyć mu zima czapkę na głowę bo jedną reka nie daje rady.
Tak- Oskar pracuje, studiuje i jeździ samochodem przystosowanym do jego ręki ale wciąż wymaga opieki drugiej osoby.
Jeden rodzic wciąż nie jest obecny w jego życiu , drugi jest także sam przewlekle chory i musiał zrezygnować z opieki nad synem 24/7 bo państwo uznało go za zdrowego.
Mimo iż Oskar sam nie daje rady w życiu , chodź jest bardzo dzielny został uznany za zdrowego .
Mimo iż ręka nie odrosła i jest nie sprawna ‼️
Mimo iż, móżdzek chce wypłynąć przez rdzeń kręgowy‼️
Mimo iż z powodu dziury w sercu i nadciśnienia 2 stopnia Oskar w każdej chwili może dostać udaru mózgu czy zawału serca‼️
Mimo iż bez pregabaliny czuje ogromny ból twarzy nerwu trójdzielnego. ‼️
Nie wspomnę już o jego samopoczuciu i beznadzieji dnia codziennego. 🤑
Cierpieniu fizycznym i psychicznym z powodu bólu i ciągłej walki.
⛔️⛔️⛔️
Ktoś powie- inni maja gorzej.
Tak , co nie znaczy że Oskar ma lekko .‼️
Przez jakiś czas Oskar urażony złośliwymi komentarzami od ludzi że zbiera na leczenie stwietdził że nic nie chce już od nikogo. Jego psychiczne samopoczucie i niska samoocena podupadła . Bo ile można słuchać dogadywań od sąsiadów czy zaglądania do koszyka w Biedronce jaką wędline kupuje?
Z powodu faktu, iż sprawe przegraliśmy w Sądzie Pracy w Sosnowcu , a Oskarowi przyplątała się kolejna choroba oboje stwierdziliśmy że musimy dalej prosić " dobrych i wyrozumiałych ludzi" o przekazanie 1.5% podatku na jego rzecz.
Więc jeszcze raz oboje prosimy Wszystkich dobrych ludzi o 1,5% podatku dla Oskara, by choć troszkę pomóc mu w dalszym leczeniu.
Z całego serca Dziękujemy🩷 i jesteśmy wdzięczni za taką możliwość.
Wyrazy szacunku i Szczęśliwego Nowego Roku 2026 dla Wszystkich.
Oskar Dziubka z mamą🩷