Ratujmy Rękę Oskara Dziubki

Ratujmy Rękę Oskara Dziubki Oskar urodził się z Zespołem Holta - Orana , Zespołem Chariego tyypu 1, Cechami Zespołu Marfana, Neuralgia Nerwu Trójdzielnego.

Dziękujemy Wszystkim za rozliczenie 1.5 % dla Oskara zarówno w tym roku jak i w poprzednich latach.❤️🍀Oskar to już 22 le...
29/04/2026

Dziękujemy Wszystkim za rozliczenie 1.5 % dla Oskara zarówno w tym roku jak i w poprzednich latach.❤️🍀

Oskar to już 22 letni młody człowiek, który wciąż jest pod opieką ortopedy, kardiologa, neurologa oraz neurochirurga z powodu istniejących wad rozwojowych .
Wciąż wymaga rehabilitacji ręki i kręgosłupa z powodu skoliozy.

Niestety ostatnio otrzymaliśmy informację że z powodu powikłań po operacji w USA i Dr .Paley' a ,Oskar nie może być już operowany z powodu przykurczu palców z uwagi na zmiażdzenie płytek stawów i palców.
Do zniszczenia kości doszło podczas szybkiego wydłużania i prostowania ręki w 2022r.

Oskar wciąż będzie pod opieką ortopedy i fizjoterapeuty by kontrolować stan ręki lewej.

To wszystko co możemy zrobić i akceptujemy ten fakt że nadzieją na przyszłość.
Oskar to dzielny i mądry chłopak więc Prosimy 🙏nie zapominajcie o Oskarze.
Dziękujemy ♥️♥️♥️

Oskarek dziś znowu trafił na SOR z powodu neuralgii nerwu trójdzielnego i okropnego bólu czaszki, zębów oraz całej lewej...
03/02/2026

Oskarek dziś znowu trafił na SOR z powodu neuralgii nerwu trójdzielnego i okropnego bólu czaszki, zębów oraz całej lewej strony twarzy. Ból musiał być niesamowity skoro Oskar nie mógł wytrzymać w pozycji siedzącej.
Niestety dentysta uszkodził mu nerw trójdzielny i Oskar bierze znowu mnóstwo leków.
Ten ból jest tak niesamowicie nieznośny ,że nie pozwala mu na normalne funkcjonowanie.
😪
Teraz Oskarek w końcu śpi spokojnie po podaniu ogromu leków , przepisanych przez lekarzy z dąbrowskiego szpitala.
Trzymajcie kciuki za jego zdrowie bo to dobry i mądry chłopak, który jako pacjent jest bardzo dzielny.
😇❤️🧠👍🫀🦴🦷🙆‍♀️
Jeśli jeszcze nie rozliczyliście 1.5% podatku to przypominamy nr Oskara w Fundacji Siepomaga.
Wspólnie z Oskarem bardzo dziękujemy za wasze wsparcie . ❤️❤️❤️

Co u Oskara? Dawno nas tu nie było.Piszę jak zwykle w imieniu Oskara , który twierdzi że mama przedstawi całą sytuację n...
27/12/2025

Co u Oskara?
Dawno nas tu nie było.
Piszę jak zwykle w imieniu Oskara , który twierdzi że mama przedstawi całą sytuację najlepiej. 😉🩷
No więc, jakiś czas temu Oskar został "cudownie uzdrowiony" przez lekarza orzecznika w WZON w Katowicach . Po 20 latach stopień znaczny o niepełnosprawności został całkowicie zabrany przez lekarkę orzeczniczkę , która nie dość ze krzyczała na Oskara to jeszcze chciała złamać rękę Oskarowi- twierdząc że kłamie i ma staw łokciowy. . Stwierdziła że jeśli ona nie miała pomocy od państwa to i Oskar mieć nie bedzie.
Utrata stopnia znacznego spowodwała utratę świadczeń oraz przywileji np. 10h rehabilitacji miesiecznie za free.
Sprawa w Sądzie Pracy toczyła się prawie 2 lata ze skutkiem utrzymania w mocy poprzedniego orzeczenia czyli ze stopniem umiarkowanym.
Od początku było jasne że orzecznicy , którzy badali Oskara to znajomi Pani orzecznik , wobec której dalej toczy się sprawa karna z powodu przekroczenia uprawnień .
Zemsta lekarza, który myśli że stoi ponad prawem. Dlatego nie dziwi mnie trzecia już zmiana prokuratora w sprawie karnej Pani orzecznik, która na szczęście przeszła już na emeryturę i już nie orzeka.
Mimo iż Oskarowi ręka nie odrosła i nie wyzdrowiał, to mimo to został cudownie uzdrowiony w 2023 roku .
⛔️⛔️⛔️
Państwo uzdrowiło syna działaczki, która sama brała udział w pracach sejmowych nad nową ustawą o świadczeniu pielegnacyjnym na komisji sejmowej i biegała na manifestacjach po Warszawie w obronie tzw." Wolnych Sądów".
Taką zapłate otrzymała matka -opiekunka- aktywistka/ polityczka i jej niepełnosprawny syn.
Great🧨🧨🧨
Przypomnę , ze wciąż toczy się sprawa ze szpitalem i lekarzem, który prowadził ciąże Oskara mamy , zatajając prawdę o licznych wadach płodu, przez co skazał Oskara na brak możliwości leczenia w łonie matki i cierpienie przez resztę życia oraz pasmo upokorzeń przez państwo polskie i polskie społeczeństwo. ‼️

⛔️W maju Oskar po wizycie u dentysty zachorował na ;
Neuropatię Nerwu Trójdzielnego.
Jest to niesamowity ból nerwów twarzy , promieniujący do szczęki , ucha i oczu.
Jedynym lekiem skutkującym jest lek przeciwpadaczkowy- nie refundowany jak to mają epileptycy.
Wciąż leczy się u neurologa w sprawie nerwu trójdzielnego i neurochirurga celem oceny czy móżdzek w dalszym ciągu wypływa do rdzenia kręgowego.
Ostatnio było to 7 mm. Od 5mm wada Zespołu Chariego jest operowana .
Oskar wciąż leczy się u kardiologa i przyjmuje trzy leki na nadciśnienie i ciśnienie śródczaszkowe . - Zespół Holta- Orana.
Jeśli chodzi o ręke to Oskar z powodu braku pieniedzy i zabrania stopnia znacznego musiał przerwać dalsze operacje ręki i palców, które po nieudanej operacji na Florydzie zostały zniszczone . A konkretnie ściegna puściły od zbytniego naciągania kości przedramienia. Ale o tym innym razem... 🧨🧨
Prawdę mówiac niemamy oboje siły już na walkę w sądach i kolejne udawadnianie wszystkim że Oskar wymaga opieki drugiej osoby i że jest trwale chory i niepełnosprawny.

Tak , udało mi się wychować syna na dzielnego i mądrego człowieka.💪👌⚘️🌷🩷 Kiedy z dnia na dzień zostaliśmy bez środków do życia Oskar poszedł do pracy by zarobić na rehabilitację i leki ( praca siedząca -umysłowa) . Niestety mama musiała wrócić do pracy więc nie miał kto sprawować opieki kiedy Oskar miałby być operowany .
Syn wciąż wymaga pomocy drugiej osoby i bedzie jej wymagał.
Mówie tutaj o czynnościach, ktore wymagają użycia dwóch rąk np;
Zmiana pościeli, powieszenie prania, przyżądzanie posiłków, czynności higieniczne ( golenie czy obcinanie paznokci) mycie podłogi .

Tym złośliwym, którzy mówią że - Oskar sobie radzi powiem.
" Zapraszam do naszego domu na 24h".
Syn wychodzi do pracy o 5 rano by zarobić choc troche na swoje studia i leczenie .
Jego mama wstaje z nim by zrobić mu kanapki do pracy bo sam nie bardzo potrafi i by założyć mu zima czapkę na głowę bo jedną reka nie daje rady.

Tak- Oskar pracuje, studiuje i jeździ samochodem przystosowanym do jego ręki ale wciąż wymaga opieki drugiej osoby.
Jeden rodzic wciąż nie jest obecny w jego życiu , drugi jest także sam przewlekle chory i musiał zrezygnować z opieki nad synem 24/7 bo państwo uznało go za zdrowego.
Mimo iż Oskar sam nie daje rady w życiu , chodź jest bardzo dzielny został uznany za zdrowego .
Mimo iż ręka nie odrosła i jest nie sprawna ‼️
Mimo iż, móżdzek chce wypłynąć przez rdzeń kręgowy‼️
Mimo iż z powodu dziury w sercu i nadciśnienia 2 stopnia Oskar w każdej chwili może dostać udaru mózgu czy zawału serca‼️
Mimo iż bez pregabaliny czuje ogromny ból twarzy nerwu trójdzielnego. ‼️

Nie wspomnę już o jego samopoczuciu i beznadzieji dnia codziennego. 🤑
Cierpieniu fizycznym i psychicznym z powodu bólu i ciągłej walki.
⛔️⛔️⛔️
Ktoś powie- inni maja gorzej.
Tak , co nie znaczy że Oskar ma lekko .‼️

Przez jakiś czas Oskar urażony złośliwymi komentarzami od ludzi że zbiera na leczenie stwietdził że nic nie chce już od nikogo. Jego psychiczne samopoczucie i niska samoocena podupadła . Bo ile można słuchać dogadywań od sąsiadów czy zaglądania do koszyka w Biedronce jaką wędline kupuje?

Z powodu faktu, iż sprawe przegraliśmy w Sądzie Pracy w Sosnowcu , a Oskarowi przyplątała się kolejna choroba oboje stwierdziliśmy że musimy dalej prosić " dobrych i wyrozumiałych ludzi" o przekazanie 1.5% podatku na jego rzecz.
Więc jeszcze raz oboje prosimy Wszystkich dobrych ludzi o 1,5% podatku dla Oskara, by choć troszkę pomóc mu w dalszym leczeniu.

Z całego serca Dziękujemy🩷 i jesteśmy wdzięczni za taką możliwość.
Wyrazy szacunku i Szczęśliwego Nowego Roku 2026 dla Wszystkich.
Oskar Dziubka z mamą🩷

Co u Oskara? Oskar dziś ma 21 lat .❤️Obecnie Oskar sie uczy na kierunku - Transport kolejowy na Śląsku. Wciąż posiada 1 ...
25/07/2025

Co u Oskara?
Oskar dziś ma 21 lat .❤️
Obecnie Oskar sie uczy na kierunku - Transport kolejowy na Śląsku.
Wciąż posiada 1 stopień grupy z ZUS .
Wciąż sądzi się o sprawiedliwość w różnego rodzaju sprawach. 😮‍💨
Także przeciw orzeczniczce która go źle potraktowała na komisji Lekarskiej. Pani dr. upokorzyła go i chciała złamać rękę , która jakby nie było kosztowała pół miliona złotych. 🤔

Dużo tych spraw i badań . Opinii lekarskich etc.
Niestety mimo, iż Oskar sobie dorabia w Zakładzie Pracy Chronionej to wciąż zmaga się ze swoją niepełnosprawnością.
Mimo operacji w USA, która przypominam w 50% nie była udana a leczenie wciąż trwa ....No może z małą przerwą bo Oskar zaczął chorować neurologicznie....więc musiał przerwać leczenie ręki.

W ostatnim czasie doszła mu kolejna choroba...
Neuropatia nerwu trójdzielnego 😭

To taka choroba ,że nerwy bolą 5 razy bardziej niż u zwykłego człowieka.
Nie pomaga ketanol czy morfina.
Oskar zaczął brać leki na padaczkę , mimo iż na padaczkę nie choruje.
Niestety tylko ten lek pomaga uśmierzyć ból.

Oczywiście dalej się leczy na serce i ciśnienie.
Jest pod opieką neurologa, neurochirurga z powodu Zespołu Chariego typu 1 oraz kardiologa .

Oczywiście ortopedy i chirurga.
Czeka na dalsze leczenie ręki , choć wydarzenia rodzinne ostatnimi czasu nie pozwalają Oskarowi na dalsze leczenie.
Kontynuje rehabilitację - zarówno ręki jak i skoliozy kręgosłupa.
W planach jest rehabilitacja nerwu trójdzielnego twarzoczaszki.

Oskar wciąż wymaga leczenia I rehabilitacji . Wciąż wymaga pomocy I opieki drugiej osoby.

To mądry i zdolny młody człowiek i mimo iż jeździ samochodem to obiadu nie ugotuje. Pościeli nie zmieni i potrzebuje pomocy drugiej osoby w czynnościach higieny osobistej.
Trochę tego jest....

Ale każdy kto kiedykolwiek miał złamaną rękę dobrze o tym wie. - czego się nie da zrobić jedną ręką.
Szkoda że wciąż trzeba to udowadniać na różnego rodzaju komisjach lekarskich.

Jako matka uważam , że Oskar wymaga wsparcia społecznego i terapii psychologicznej , gdyż wciąż boryka się z wieloma problemami zdrowotnymi i życiowymi.

Mama już nie jest 24 / 7 dla Oskara i w domu panuje ...co tu więcej mówić.🤣😁
Bajzel 🙉🙈🙄
A Asystencji osobistej jak nie było tak niema. ( mimo iż rząd obiecał)
😪

Jak to mówią tata Oskara -" Musicie sobie jakoś radzić "

- wiec jakoś sobie radzimy, przez duże "Jakoś ".
🤣😱💩🙈

Długo nas tu nie było , bo dużo się działo i chyba nikt już o nas nie pamięta.

Podjęliśmy decyzję że jeśli Oskar czy ja jako matka będziemy potrzebowali operacji mózgu tzw." Odbarczania" bo niestety okazało się że oboje chorujemy na chorobę genetyczną - Zespół Arnolda Chariego typu 1 to żadne z nas nie chce już organizować zbiórek na zagraniczne leczenie. Tym razem w Barcelonie - w Hiszpanii.
Oboje zdecydujemy się na zabieg w Polsce .
Prawdę mówiąc oboje niemamy już siły na zbiórki i walkę....
Bo walczymy całe życie....o wszystko czyli o zdrowie ....

Myślę że oboje z Oskarem musimy cieszyć się każdą chwilą . Najdłużej jak się da . I oczywiście złych ludzi omijać szerokim łukiem.
Bo spokój i zdrowie są dla nas najważniejsze.

😘🥰😇💝❤️
Dziękujemy Wszystkim darczyńcom za 1% dla Oskara i jako matka wspólnie z synem mogę zapewnić że Oskar wciąż wymaga leczenia.

Niestety Oskar nie godzi się na aktualne zdjęcie swojej osoby , a ja muszę to uszanować.

Jeszcze raz Wielkie Dzięki wszystkim życzliwym nam osobom.
😘😘😘🙏💪🌷🪴🌱⚘️🪻☘️🍀🌸💐

"Pan na więcej schorzeń już nie choruje?Choruję na....Tylko ta ręka?Nie....Proszę zgiąć nadgarstek!To boli ! ( krzyk) Ni...
08/06/2024

"Pan na więcej schorzeń już nie choruje?
Choruję na....
Tylko ta ręka?
Nie....
Proszę zgiąć nadgarstek!
To boli ! ( krzyk) Nie mam nadgarstka od urodzenia.
No niech Pan zegnie łokieć !
Nie mam też stawu łokciowego. Nie czytała Pani papierów? Złamie mi Pani rękę!
Badania aktualnego spirometrii z 2024 Pan nie ma?
Nigdy nie miałem, pomyliła Pani pacjentów ."

Tak wyglądała komisja lekarska mojego syna 29.05.24r. W Wojewódzkim Zespole ds Orzekania o Niepełnosprawności w Katowicach .‼️
Przypominam że syn nie choruje na rękę ,a na dwie choroby rzadki tj.Zespoł Holta Orena i Zespół Charii typu 1 .
Stopień znaczny miał od urodzenia, przez 20 lat. Dziś jakaś niedouczona i nie przygotowana Lekarka próbuje udowodnić syna ,że jest inaczej.
Chłopaka, który nie potrafi zrobić obiadu, zmienić pościeli czy się ogolić‼️

I to w sytuacji kiedy rząd pracuje nad ustawą że osoby z chorobami rzadkimi będą miały orzeczenie do końca życia bo w tej kwestii nic się już nie zmieni.
Zostały przekroczone jakiekolwiek normy lekarza i złamane prawa pacjenta.
O zgrozo to nie wszystko ‼️

⛔️Pani orzecznik każdego pacjenta ,który wszedł na komisję potraktowała opryskliwie i z pogardą .
Jednemu Panu powiedziała że z padaczką można wszędzie pracować
Innej Pani że jej kręgosłup jest zdrowy I nie potrzebuje operacji, mimo iż weszła o kulach do gabinetu.
Kolejnemu starszemu Panu ,który wszedł do gabinetu z pomocą córki i o dwóch kulach powiedziała że orzeczenie mu się nie należy ,a jak rodzina nie może się nim zająć to niech idzie do Domu Starców. ⛔️
( wszystko słyszałam bo siedziałam przy drzwiach, a drzwi były z dykty)

Także syn prawdopodobnie zostanie Uzdrowiony i straci przywileje ,które miał dotychczas np . 10 h rehabilitacjina NFZ, szkolenia, pomoc państwa.
To efekt ustawy o świadczeniu wspierającym, nad którą również pracowałam do pewnego momentu na zaproszenie Pani Poseł Marzena Okła-Drewnowicz wraz z Panią Poseł Iwona Hartwich - Posłanka na Sejm RP , (która nas bardzo wspiera ❤️Dziekujemy)oraz innym opiekunami i organizacjami pozarządowymi.
Stało się, tak jak wszyscy myśleli.
Państwo Polskie zacznie cudownie uzdrawiać ludzi ciężko chorych, pozostawiając ich bez pomocy państwa.
Będziemy mieli drugą Amerykę, że ludzie o kulach będą myli szpitale czy zamiatali ulice bo żadne świadczenia ani przywileje im się należeć nie będą.
Brawo👏
Cała prawda o ustawie o świadczeniu wspierającym..
Wszystkim zabrać orzeczenia, a tylko tym leżącym dać mnóstwo kasy. Zaoszczędzone pieniądze przekazać na 800 plus i inne benefity, zostawiając ludzi ciężko chorych bez pomocy i wsparcia. 😪

⛔️Reasumując 🧨⛔️
🔜20 minutowe nagranie z Komisji Lekarskiej przekazałam mediom ‼️
Zwróciłam się także w tej sprawie do odpowiednich służb celem kontroli wszystkich komisji, która ta Pani przeprowadziła chcąc na siłę uzdrowić zchorowanych pacjentów.
❤️Z uwagi ,iż Oskar został bez pomocy państwa , proszę wszystkich znajomych o wpłaty na Fundację dla Oskara na dalsze leczenie i rehabilitację .
Obecnie Oskar czeka na przeszczep ścięgien w palcach i czeka go w dalszym ciągu rehabilitacja . Jest również dalej diagnozowany czy migdałki móżdżku się powiększają i czy nie będzie potrzebna operacja mózgu.
Z uwagi na bardzo cieżką sytuację prosimy o wpłaty na konto Fundacji ( dane fundacji w komentarzu) by móc kontynuować leczenie.

⛔️⛔️⛔️⛔️Państwo Polskie póki co ma nas w d...e ‼️
Kurtyna 😪
Rzecznik Praw Pacjenta
Jan Gawroński - Społeczny Zastępca Rzecznika Praw Dziecka
Biuro Rzecznika Praw Obywatelskich
Fakt.pl
Gazeta Wyborcza
Onet Wiadomości

Oskar ukończył szkołę średnią i jesteśmy z niego bardzo dumni. 💪❤️Brawo Oskar 😇
28/04/2024

Oskar ukończył szkołę średnią i jesteśmy z niego bardzo dumni. 💪❤️
Brawo Oskar 😇

😇💚🪻Kto jeszcze nie ma komu przekazać 1.5% zachęcam do podarowania się dobrem dla Oskara,który wciąż jest leczony i rehab...
24/04/2024

😇💚🪻Kto jeszcze nie ma komu przekazać 1.5% zachęcam do podarowania się dobrem dla Oskara,który wciąż jest leczony i rehabilitowany. 🪻💚
🪻🪻🪻Dziekujemy🪻🪻🪻

❤️Oskar pod koniec maja szykuje się do operacji ręki.❤️‍🩹Wciąż będzie potrzebna rehabilitacja ręki i kręgosłupa. ❤️‍🩹Obe...
17/03/2024

❤️Oskar pod koniec maja szykuje się do operacji ręki.
❤️‍🩹Wciąż będzie potrzebna rehabilitacja ręki i kręgosłupa.
❤️‍🩹Obecnie Oskar czeka na kolejny rezonans głowy i kręgów szyjnych, gdyż z powodu dalszego wzrostu neurochirurg obawia się powiększenia wady Zespołu Charii typu 1.
❤️‍🩹Obecnie było to 7 mm przekroczenia migdałków móżdżku ( od 5 mm wada jest operacyjna ) .
Czeka nas kolejna konsultacja neurochirurga i ortopedy naczyniowego.
❤️‍🩹Oskar wciąż potrzebuje waszego 1.5% na leczenie I rehabilitację.
❤️‍🩹Dziś Oskar zamówił nowy garnitur szyty na miarę ze względu na krótką rękę. Koszt takiego uszycia na miarę to 150zl .
Garnitur musi być bo Oskar wkrótce zdaję maturę. 💯

🙆‍♂️Niestety rodziny brak, która mogłaby pomóc a tata Oskara zawsze powiada:
" musicie sobie jakoś radzić"

Więc radzimy sobie "jakoś"🙂

A Was Prosimy Serdecznie o rozliczenie 1.5% dla Ratujmy Rękę Oskara Dziubki Oskara❤️

🩷Dziś obchodzimy Dzień Chorób Rzadkich  - 29.02. ❣️Oskar ma dwie choroby rzadkie. 🩷Zespół Holta - OrenaOraz🩷Zespół Chari...
29/02/2024

🩷Dziś obchodzimy Dzień Chorób Rzadkich - 29.02. ❣️
Oskar ma dwie choroby rzadkie.
🩷Zespół Holta - Orena
Oraz
🩷Zespół Charii typu 1 , który wykryliśmy kilka miesięcy temu .
Oba te schorzenia mają poważne konsekwencje zdrowotne .
Niestety Oskar będzie walczył z tymi schorzeniami do końca życia .
Niewykluczone że będzie otrzebował dalszych operacji I leków.

🩷
Przypominamy że wciąż możecie oddawać swój 1.5% dla Oskara na leczenie I rehabilitację.
🩷
Będziemy ogromnie wdzięczni. 🩷😍💪👌Dziękujemy 🍀

Oskar  6 lutego miał urodziny😇🎉🎊🎈✨️🎁🎀. Z tej okazji cieszył by się z 1.5% od przyjaciół i znajomych . Wasz 1.5 % to świe...
09/02/2024

Oskar 6 lutego miał urodziny
😇🎉🎊🎈✨️🎁🎀. Z tej okazji cieszył by się z 1.5% od przyjaciół i znajomych .
Wasz 1.5 % to świetny pomysł , zwłaszcza że wkrótce szykujemy się do operacji ręki .
Oskar wciąż jest rehabilitowany oraz leczy się u innych specjalistów .
Wciąż potrzebne są środki na jego leczenie .
1.5 % to świetny prezent dla Oskara .
Razem z Oskarem będziemy wdzięczni za każdy % . 🍀❤️🩵
Wierzymy w moc internetu.

Adres

Dabrowa Gornicza
41-303

Strona Internetowa

Ostrzeżenia

Bądź na bieżąco i daj nam wysłać e-mail, gdy Ratujmy Rękę Oskara Dziubki umieści wiadomości i promocje. Twój adres e-mail nie zostanie wykorzystany do żadnego innego celu i możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie.

Skontaktuj Się Z Ta Organizacja

Wyślij wiadomość do Ratujmy Rękę Oskara Dziubki:

Udostępnij