09/02/2026
SIEMA!! Na wstępie chciałbym powiedzieć, że u Nas nie ma nudy. Poraz kolejny nasz finał zmienił swoje miejsce. Tym razem znaleźliśmy się w Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Czerwieńsku. Za mojej “kadencji” jako Szefa Sztabu jest to już czwarta zmiana miejsca. Nie ukrywam, że byłem pełen obaw, co do ilości odwiedzających nas osób. Mieszkańcy, przyjaciele i goście dopisali.
Jasne w finale chodzi o zebranie jak największych funduszy na zakup sprzętów medycznych, ale jednak zawsze cenimy sobie to, że jest to idealna okazja do spotkań bez podziałów. Cieszy nas, że jesteście z Nami całymi rodzinami.
Każdy Wasz uśmiech jest idealną zapłatą za trud przygotowań.
Finał to ludzie, to wolontariusze, których w tym roku było trochę mniej, ale stawili się już o 8:30 rano. To są często dzieci już od przedszkola, to młodzież i dorośli. To ludzie o cudownych sercach, mimo mrozów, wiatrów i niesprzyjającej pogody dają z Siebie wszystko. Przemierzają ulice naszej gminy.
O wolontariuszy w tym roku zadbała pani Gosia Jutrowska z Pizzeri Fenix, która dla wolontariuszy przygotowała przepyszne kanapki.
Przygotowania finału to wiele wyzwań. Dziękuje Lubomirowi Rotko za wypożyczenie podestów i Łukaszowi Bani za ich przetransportowanie. Nagłośnienie wypożyczył nam Piotr Paderewski. Młodzież ze Szkoły podstawowej Bartosz Bukowski, Natasza Pepera, Nikola Wilińska, Patrycja Kaffer, Maksymilian Cichocki, Tymoteusz Szczepan, Szymon Romaszko, Michał Lipowski, Natasz Saulewicz, Miłosz Olech, Małgorzata Wróbel, Jessica Koval, Natalia Wilińska, Jan Strzelczyk, Dominika Żurek, Jakub Śliwiński, Mateusz Frost, Filip Bąkowski, Jan Klimaszewski, Hubert Gałka, Kornelia Rychła, Julian Sielski i Panie z ekipy sprzątającej w Szkole podstawowej Beata Brzezicka, Magda Dirbach, Renata Pacholska, Joanna Prokopczyk, Katarzyna Majkut, Sylwia Mistak, Ewa Białobłocka oraz konserwatorzy Jarosław Cichoń i Roman Radzik, bardzo zaangażowali się w przygotowanie finału. Paweł Bazylewicz zorganizował stoisko VR. Nad działaniem, którego czuwał Norbert Bazylewicz. Paweł przygotował również szybkie licytacje wraz z Angeliką Bazylewicz. Aurelia Leszczyk i Żywia Rafa przygotowały stoisko Kup Swoje Serduszko. Strażacy z OSP w Czerwieńsku i Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza uczyła korzystania z AED czyli urządzenia ratującego życie. Po za tym uczyli udzielania pierwszej pomocy. MGOK w Czerwieńsku przygotował świetne warsztaty plastyczne, które cieszyły się dużym zainteresowaniem. Jak co roku mogliśmy liczyć na panią Annę Dubowską, która tworzyła dzieła sztuki na buziach dzieci. Irena i Kamil Kamińscy dbali o to, abyście mieli cudowne kolorowe tatuaże. Kasia Frątczak i Wioletta Świątkiewicz przygotowały dla Was cudowną ściankę foto. Nad naszą kawiarenką czuwali Łukasz Śliwiński i Nataniel Szul. Na chłopaków zawsze możemy liczyć. Mateusz Paderewski przygotował dla nas grafikę z aktualną kwotą co napewno ułatwiało nam sprawdzanie, ile obecnie znajduje się na naszym koncie.
Czymże byłby finał bez naszych sponsorów i darczyńców czyli Inex, Berollo Kebab, Bartosz Leszczyk, TextilDruk, Powiat Zielonogórski, Państwo Matla, Rorets, Kungs, Uni-Truck, Gmina Czerwieńsk, Lubuskie Trójmiasto, Marba, TopPoint, PolRegio, Dżepetto, Paweł Nowaczyk, ATE Zbąszyń, JKB, Wanda Bryczkowska, Gosia Jutrowska Pizzeria Fenix, Arcobaleno, MGOK Czerwieńsk, Fermy Brychcy Jaja, Jacek Frątczak, Best, Polset Meble Sp. Z O.O., GAMA 2000, Mariusz Wajdzik, Świt, Centrum Wędkarskie Tomasz Mikołajczak, Sklep wędkarski MAF-Fishing, Caro Sp. Z O.O., Flamingo, Szczepan Soporowski, Kazimierz Ruszel, Drukarnia Braci Dadyńskich, Manufaktura Karmy SABA, Ford Germaz, Grono, Karibu, Krzysztof Ułasik, Gospodarstwo Rolne Hodowla Drobiu Łężyca, Sklep sportowy “Marco”, Kreślarz, PolRegio, Lawendowy Dworek.
Dziękujemy również Paniom, których nie widać, a liczą zebraną kwotę czyli Ani Pawlak, Krystynie Gębickiej, Barbarze Edelman, Wiesławie Śliwińskiej, Zofii Blandzi, Małgorzacie Piątkowskiej, Patrycji Góralczyk, Dagmarze i Kamili Karpale.
W tym roku nasz finał uwieczniali na zdjęciach Wiktoria Bryczkowska i Joanna Tymczy, a filmy przygotowali Jakub Czarnecki i Gabriel Leszczyk.
Dziękuję wszystkim, którzy byli zaangażowani w ten finał już od października Jackowi Gębickiemu, Lubomirowi Rotko, Kazimierzowi Ruszel, Ani Pawlak, Barbarze Edelman, Iwecie Kaszewskiej, Wiktorii Bryczkowskiej, Jakubowi Czerneckiemu, Krystynie Gębickiej, Łukaszowi Śliwińskiemu, Pawłowi Bazylewiczowi, Piotrowi Conio, Wiesławie Śliwińskiej, Wojtkowi Zawadzie, Zofi Blandzi, Kasi Frątczak, Wioletcie Świątkiewicz Agacie Olejniczak.
Zebraliśmy kwotę 72 706,96 zł, 335,12 euro może nie padł rekord finansowy, ale za każdym razem doceniamy to jak chętnie spędzacie z Nami ten dzień. Dla nas jest to zawsze rekord dobrych Serc.
Finał mimo, że ciężki, idący jak po grudzie, dociągneliśmy do końca !! Ale to Wy! Osoby, które go odwiedzacie jesteście najważniejsi bez Was by się nie udało.
Dziękuje Wszystkim, jeżeli kogoś pominąłem to przepraszam.
Pozdrawiam i liczę, że jeszcze się zobaczymy.
Szef Sztabu 2839 w Czerwieńsku.
Dominik Brzezicki