29/05/2026
Dziś, 29 maja obchodzimy Dzień Działaczki i Działacza Kultury.
Z tej okazji chciałbym podziękować swoim obecnym i emerytowanym Pracowniczkom i Pracownikom, w tym dyrektorom, za Wasz wkład w rozwój chodzieskiej kultury, podtrzymywanie tradycji, za Wasze pomysły oraz działanie, które często niewidoczne dla innych jest kluczem do sukcesów naszego Domu Kultury. Choć rzadko stajecie w blasku jupiterów to Wy dbacie o to, aby światło na scenie nigdy nie zgasło.
Dziękuję naszym instruktorom, edukatorom, wykładowcom, kadrze Międzynarodowych Chodzieskich Warsztatów Jazzowych za Wasz wkład w artystyczne wychowanie młodych pokoleń, za Wasze poświęcenie i pasję do wykonywania tego trudnego czasem zawodu.
Dziękuję także osobom, które z nami współpracują i zawsze wspierają nasze kulturalne działania - parlamentarzystom, samorządowcom, działaczom innych instytucji kultury z powiatu chodzieskiego i nie tylko, członkom stowarzyszeń działających na rzecz kultury w naszym mieście i powiecie, przedsiębiorcom, uczelniom artystycznym nas wspierającym oraz osobom prowadzącym nasze zagraniczne biura Cho-Jazz.
Dziękuję także Klubowi Miłośników Muzyki Astry za Wasze zaangażowanie i upowszechnianie działań kulturalnych w naszym mieście oraz ich nieustanne wspieranie.
Podziękowania ślę także dla zespołów, muzyków i artystów związanych z Chodzieskim Domem Kultury oraz ekipy ARCHEO!
Wszystkim życzę, aby Wasza praca przynosiła Wam satysfakcję, poczucie spełnienia i przyjemność.
Z serdecznymi pozdrowieniami,
Marcin Kita
Dyrektor Chodzieskiego Domu Kultury