Fundacja Mała Misja

Fundacja Mała Misja Naszym celem są działania lokalne i globalne: wolontariat, edukacja oraz kultura.

27/12/2025

Jest takie serce...

Drodzy Państwo, pragniemy w tym poście podziękować Postaci, która bardzo nam pomogła podczas zbiórki instrumentów dla African Music School. Człowiek, który wspiera wiele muzycznych akcji i inicjatyw, o niezwykle wrażliwym na problemy tego świata sercu. Ksantyp77, gdyż o Nim mowa - prowadzi działalność dla fanów gitar, w tym kanał na FB Filmiki O Gitarach, któremu wspólnie z African Music School i Bratem Benedykt Pączka pragniemy z całego serca podziękować za otrzymany instrument, wraz z autografem ! na którym będą mogły się uczyć grać dzieci tej niezwykłej szkoły. Dziękujemy Ci Drogi Ksantypie77, Filmiki O Gitarach za wsparcie, wielkie serce i liczymy na dalszą współpracę w imię wartości i zmiany tego okrutnego świata na lepsze ! 🤗 💪 ❤️

Singila Mingi ! (co w rodzimym języku RCA - Sango znaczy ,,dziękujemy bardzo!") 😉

PS. Ogromnie się cieszymy, że dzięki Twojemu filmowi na temat naszej zbiórki usłyszał o African Music School świat gitarowych przestrzeni i że dzięki Tobie poznaliśmy wiele wspaniałych osób, które nawiązały z nami współpracę 😁

Pierwszy koncert Bożonarodzeniowy prosto z African Music School dobiegł końca i nawet niektóre instrumenty, które został...
26/12/2025

Pierwszy koncert Bożonarodzeniowy prosto z African Music School dobiegł końca i nawet niektóre instrumenty, które zostały przesłane do Republiki Środkowoafrykańskiej były w użyciu ;) Nie obyło się jednak bez przygód i problemów technicznych, co w przypadku tak dużej odległości jest czymś ,,naturalnym", niemniej to piękne wydarzenie udało się zrealizować, za co wielkie brawa dla organizatorów! ;) Bardzo dziękujemy wszystkim osobom, które uczestniczyły w tym pięknym koncercie oraz wsparły datkiem tę niezwykłą szkołę ! 🤗 Singila mingi ! (tłum. Dziękujemy bardzo!) w imieniu swoim, Brata Benedykt Pączka oraz Uczniów African Music School 😎

Do miłego zobaczenia niebawem ! ;)

Dziękujemy Wam za obecność na pierwszym transmitowanym koncercie Bożonarodzeniowym - prosto z Republiki Środkowoafrykańskiej!

Kochani Ludkowie ! Drugi Dzień Świąt Bożego Narodzenia to świetna okazja do odpoczynku, ale i obejrzenia jednego z najpi...
25/12/2025

Kochani Ludkowie ! Drugi Dzień Świąt Bożego Narodzenia to świetna okazja do odpoczynku, ale i obejrzenia jednego z najpiękniejszych wydarzeń tego roku ! 🤗 Uczniowie African Music School wystąpią specjalnie dla Was w drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia (26 grudnia 2025 r.) o GODZ. 18:00 z koncertem zatytułowanym ,,SIRIRI", co w języku Sango znaczy ,,POKÓJ" ! 🙂 Transmisja prosto z Republiki Środkowoafrykańskiej pod linkiem:

https://www.youtube.com/live/nj3gCCaQiIY

Zachęcamy również do zafundowania posiłku Uczniom tej wspaniałej szkoły, dowodzonej przez Brata Benedykt Pączka OFMCap:

https://zrzutka.pl/pegm7h

INSTRUMENTY ZAMIAST BRONI !!! 🤗 🥰

Do miłego zobaczenia i usłyszenia na łączach ! 😉



26.12.2025 roku o godz. 18:00 zapraszamy na Koncert Bożonarodzeniowy „SIRIRI” - African Music School dla pokoju!To nie jest zwykły koncert. To święto życia, dziecięcej radości i nadziei, która rodzi się tam, gdzie codzienność bywa najtrudniejsza.Z ogromną radością zapraszamy na pie...

Kochani ! Życzymy Wam Pięknych Świąt Bożego Narodzenia ! 🤗
24/12/2025

Kochani ! Życzymy Wam Pięknych Świąt Bożego Narodzenia ! 🤗

Bardzo dziękujemy Pani Beacie Krzych za zaproszenie oraz zainteresowanie Uczniów Sosw Lublin Wyścigowa tematyką Afryki :...
18/12/2025

Bardzo dziękujemy Pani Beacie Krzych za zaproszenie oraz zainteresowanie Uczniów Sosw Lublin Wyścigowa tematyką Afryki :D Przeżyliśmy wspólnie z Wami niezapomniane chwile ! 🤗 😊 Jesteście wspaniali i do miłego zobaczenia niebawem ! Misaotra Betsaka ! (tłum. Dziękujemy bardzo !) 🥰 ❤️

A takie cuda pod patronatem Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. KEN w Lublinie 😁

A wspólnie z nami duchem byli:

Daniel Kasprowicz
Ruphin
Brat Benedykt Pączka i African Music School
Waldek Dziedzina

Drodzy Państwo!Wspólnie z Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. KEN w Lublinie mieliśmy ogromną przyjemność — i odrobin...
16/12/2025

Drodzy Państwo!

Wspólnie z Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. KEN w Lublinie mieliśmy ogromną przyjemność — i odrobinę tremy 😉 zaprezentować prelekcję pt. „Biblioteka z sercem” dla studentów z wydziału pedagogiki Uniwersytetu Radomskiego im. Kazimierza Pułaskiego. Na spotkanie zaprosiły nas Pani dr Katarzyna Ziębakowska-Cecot oraz Pani Magdalena Szwagierek — bibliotekarka i współorganizatorka wydarzenia 🤗

Podczas prelekcji opowiedzieliśmy o naszych wspólnych działaniach z biblioteką, podzieliliśmy się doświadczeniami pomocowymi, opowieściami o współpracy z Daniel Kasprowicz, Bratem Benedykt Pączka i African Music School, Siostry Misjonarki NMP Królowej Afryki - Siostry Białe, Ojcowie Biali - Misjonarze Afryki oraz zdradziliśmy kilka planów na przyszłość. Cieszy nas fakt, że nikt nie zasnął między slajdami 😄

Po prelekcji czekało nas zwiedzanie pięknej biblioteki uniwersyteckiej. Oprowadziła nas po niej niezastąpiona Pani Magdalena Szwagierek, która udowodniła, że biblioteki to nie tylko cisza i książki, ale przede wszystkim ludzie z pasją.

Wszystko wskazuje na to, że szykuje się piękna współpraca pomiędzy Fundacją Mała Misja, Pedagogiczną Biblioteką Wojewódzką im. KEN w Lublinie oraz Uniwersytetem Radomskim im. Kazimierza Pułaskiego — a my już nie możemy się doczekać kolejnych wspólnych rozdziałów 📚❤️

Podczas spotkania towarzyszyła nam niezastąpiona: Maria Anna Wójcik 😉

O MONISI, KTÓRA BAŁA SIĘ ZOSTAĆ TURKAWECZKĄ… 🐦😉🤗Są takie miejsca i takie chwile, które zostają w pamięci na długie lata ...
13/12/2025

O MONISI, KTÓRA BAŁA SIĘ ZOSTAĆ TURKAWECZKĄ… 🐦😉🤗

Są takie miejsca i takie chwile, które zostają w pamięci na długie lata — a czasem nawet na całe życie. I tak z pewnością będzie w tym przypadku, gdyż dawno nie przeżyliśmy tak pięknych chwil koncertowych, jak te z ECHO RODU i PAPRODZIAD 🤗

Ten czas był tym bardziej niezwykły, gdyż spędzony z naszymi Przyjaciółmi i wolontariuszami — Edyta Jargieło oraz Iwański 😎

Piękne, muzyczne spotkanie było inspirowane słowiańszczyzną, wymieszaną z filozofią spod znaku PAPRODZIAD, znanego wszystkim z wielu ciekawych projektów muzycznych, przedsięwzięć artystycznych oraz (co niezwykle ważne i bliskie naszym sercom) zaangażowania w pomoc bliźnim 💪 Ten dzień przyniósł nam wiele radości i niezapomnianych chwil, również dlatego, że piękniejsza część Mała Misja została podczas koncertu zaproszona przez PAPRODZIAD na scenę w celu odśpiewania „Powrotu Tura” — z turkaweczką w tle ;) Pieśni o spotkaniu, zwiastunie nowego czasu, odrodzeniu i symbolu wierności 😊 Jednak... zawstydzona Monika nie podołała wyzwaniu, chowając się z rumieńcem na twarzy za ramieniem dzielnego Radosława, przez co nie miała okazji stać się ,,turkaweczką" 😉 Niemniej w przyszłości z pewnością będzie ku temu okazja ! Monisia już ćwiczy wokalizy ! 😄 Trzymajcie kciuki ! ;)

Wspólna twórczość ECHO RODU i PAPRODZIAD to czyste piękno — od bogatego instrumentarium, przez urzekające wokale, aż po zabawę słowem oraz ogromny szacunek dla przodków i natury. Całość dopełniają piękne stroje i ciekawa charakteryzacja. Od czasów Łąki Łan nie można było doświadczyć niczego równie interesującego na polskiej scenie muzycznej, do chwili spotkania z tym ciekawym projektem 🤗 Trzymamy za Was kciuki Drogi zespole i cieszcie spotkane dusze na swych trasach pięknem dźwięków i tekstowych radości 😊

Z całego serca polecamy koncerty tego wspaniałego składu — gwarantujemy uśmiech, dreszcze i chęć podśpiewywania jeszcze długo po powrocie do domu ! 🌿 ,,... Turkaweczko ma ! ..." la la la la la 😁🎶❤️

Fot. Ktoś przypadkowy, z tzw. ,,łapanki" :D

Wizyty w SP Poniatowa należą do jednych z najpiękniejszych, a wszystko dzięki Przyjaciółce naszej fundacji - Pani Ewa Br...
07/12/2025

Wizyty w SP Poniatowa należą do jednych z najpiękniejszych, a wszystko dzięki Przyjaciółce naszej fundacji - Pani Ewa Broda, która niestrudzenie organizuje spotkania oraz akcje na rzecz naszych działań w Afryce, uwrażliwiając tym samym dzieci i młodzież swojej szkoły na trudną sytuację ich rówieśników w odległej Afryce 🤗

Dziękujemy Kadrze Pedagogicznej oraz Uczniom za zaproszenie oraz wsparcie finansowe naszego kolejnego projektu - zakup wyposażenia do szkoły prowadzonej przez Daniel Kasprowicz w Manerinerina na Madagaskarze 😁 Jesteście wspaniali !!! Misaotra Betsaka ! (tłum. dziękujemy bardzo !) 🤗 🫶 ❤️

04/12/2025

Godzina 20:00 w radiu BonTon, bądźcie z nami!
Monika Piątek
Radosław Jarecki

Już dziś (czwartek - 04.12.2025 r.) o godz. 20:00 będziemy gościli w audycji ,,Audioportret" Przemysława Kargula w Radio...
03/12/2025

Już dziś (czwartek - 04.12.2025 r.) o godz. 20:00 będziemy gościli w audycji ,,Audioportret" Przemysława Kargula w Radio Bon Ton. Usłyszycie nas na falach 104.9 FM oraz on-line: www.radiobonton.pl 🤗

Będą ważne treści o naszych działaniach i współpracy z Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. KEN w Lublinie oraz premiera singla pt. ,,JAK OCALIĆ" od:

👉 Krystian K-jah Walczak (K-JAH SOUND) oraz Darek Malejonek (Maleo Reggae Rockers) 💥

a także:

👉 Native Hasidic Reggae Orchestra: Symcha Keller, Darek Malejonek, Tomasz ,,Bozdek" Kozdraj i Junior Stress 🔥

ZAPRASZAMY !!! 😁

PS. Wielkie podziękowania dla Przemek Kargul za całokształt twórczości dziennikarskiej ! 😎

Fot. Piotr Wiechnik

Adres

Chełm
22-100

Strona Internetowa

Ostrzeżenia

Bądź na bieżąco i daj nam wysłać e-mail, gdy Fundacja Mała Misja umieści wiadomości i promocje. Twój adres e-mail nie zostanie wykorzystany do żadnego innego celu i możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie.

Udostępnij