01/09/2025
Czuwaj!⚜💚
Dzisiaj 1 września zakończyliśmy harcerskie lato, dlatego podsumujmy co takiego się u nas działo.🤩
2️⃣ sierpnia dotarliśmy do bazy obozowej w Kurnędzu, w której przenieśliśmy się do "Wodogrzmotów Małych", gdzie znajdował się nasz obóz badawczy.🔍 Jako badacze oraz naukowcy codziennie badaliśmy dziwne zjawiska oraz anomalie.🌟
Przygodę zaczęliśmy od pionierki obozowej🪚, a kiedy nasza baza badawcza była już ukończona przystąpiliśmy do pracy badacza: ukończyliśmy zwiad🗺, poznawaliśmy techniki tutejszych szyfrów🔓, uczyliśmy się nawigacji poprzez azymuty🧭, graliśmy w grę kupiecką "Wujka Stanka"💰, a nawet musieliśmy uciec z tajemniczej chaty podczas escape roomu🔑. Poćwiczyliśmy różne techniki harcerskie⚜, głośno śpiewaliśmy🎼 i wiele wiele innych.
Podczas naszej misji badawczej nie zabrakło czasu na różne aktywności takie jak:
- Dzień Taktyczno-Obronny🪖
- Wędrówka do Sulejowa, gdzie zwiedziliśmy Klasztor Cystersów⛪
- Spływ kajakowy, płynęliśmy malowniczą rzeką Pilicą🛶
- Wycieczka do Chęcin, w czasie której odwiedziliśmy piękną jaskinię Raj🪨
Przygodę zakończyliśmy przez stawienie czoła siłom zła - Panu X. Na szczęście nam się to udało i położyliśmy kres anomaliom w "Wodogrzmotach", a przynajmniej jej części....😅
Nie było to łatwe zadanie, dlatego na zakończenie każdego dnia spotykaliśmy się podczas "Raportu", gdzie każda grupa badawcza przedstawiała anomalie, które znalazła w czasie doby.🔎 Następnie składaliśmy sobie wzajemnie podziękowania wręczając innym badaczom piankę.🍴
Podczas obozu wydarzyła się jeszcze jedna bardzo ważna rzecz. Druh Artur złożył przyrzeczenie harcerskie✨, a Druhna Patrycja otrzymała trawiastą chustę.🟢Druhna Danusia i Ula otrzymały brązowe sznury i oficjalnie zostały zastępowymi.🌟
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów na harcerskim szlaku.💚
Tak oto właśnie spędziliśmy nasze harcerskie lato☀️, był to dla nas magiczny czas pełen wrażeń, przygód, wspomnień i nowych przyjaciół🤝, a my już niedługo widzimy się na pierwszej zbiórce harcerskiej.🤗
Przy innym ogniu, w inną noc, do zobaczenia znów. Czuwaj!⚜💚