19 Drużyna Harcerska "Ignis"

19 Drużyna Harcerska "Ignis" Strona 19 Drużyny Harcerskiej ,,Ignis" działającej pod hufcem ZHP Bytom Wszyscy się szanują, a atmosfera jest genialna!

Czuwaj! :)
Jeżeli szukasz ciekawych przygód,
chcesz poznać wspaniałe osoby,
jeździć na pełne wrażeń obozy i biwaki,
spędzić cudowne chwile przy ognisku
i poczuć się jak PRAWDZIWY HARCERZ
Zapraszamy Cię do naszej drużyny, która jest jedyna w swoim rodzaju! Wszystkich chętnych zapraszamy na ich pierwszą zbiórkę! :)
Zbiórki odbywają się w Bytomiu na Szombierkach w SP 45 przy ul.Zakątek 20 w każdy czwartek o godzinie 17:30 do 19:00

Czuwaj!⚜️​2️⃣9️⃣ marca odbył się Festiwal Piosenki Harcerskiej i Marynistycznej „Szturwał”, w którym mieliśmy okazję ucz...
15/04/2026

Czuwaj!⚜️

​2️⃣9️⃣ marca odbył się Festiwal Piosenki Harcerskiej i Marynistycznej „Szturwał”, w którym mieliśmy okazję uczestniczyć. Oto krótka relacja z tego rozśpiewanego weekendu! 🎤

​Zaprezentowaliśmy dwie piosenki🎶🎵 – harcerską oraz szantę:
- "Przez Zamiecie i Burze"
-​ "Bitwa"

​Jako zespół czujemy, że daliśmy z siebie wszystko. Dzięki zaangażowaniu i wielu próbom udało nam się zdobyć III miejsce w kategorii harcerskiej! 🥉🏆

​Dodatkowo nasza Druhna Natalia Łuć, przy akompaniamencie gitary Druhny Emilii Łuć, zaprezentowała piosenkę "Szare Szeregi" i zdobyła II miejsce w kategorii Solo 🥈. Serdecznie gratulujemy! ⭐

Z niecierpliwością czekamy na kolejny festiwal, do zobaczenia na następnym!💚

Czuwaj! ⚜️Przyszedł czas na podsumowanie harcerskich ferii! Dowiedzcie się, co działo się na naszym zimowisku! ❄️2️⃣5️⃣ ...
06/03/2026

Czuwaj! ⚜️

Przyszedł czas na podsumowanie harcerskich ferii! Dowiedzcie się, co działo się na naszym zimowisku! ❄️

2️⃣5️⃣ lutego przyjechaliśmy do stanicy harcerskiej Chorągwi Krakowskiej w Kosarzyskach 🏠. Tam rozpoczęliśmy walkę z czasem pod postacią Pana Zegara 🕰️🕴️. Wcieliliśmy się w konstruktorów, którzy po nieudanym skoku utknęli w nieznanej dotąd czasoprzestrzeni, gdzie mieszały się różne postaci oraz wydarzenia historyczne ⚔️.

Podczas zajęć harcerze poznawali minione epoki oraz musieli wykazać się współpracą 🤝 i zaangażowaniem, aby pokonać siły zła ✊. Zbudowaliśmy dwie maszyny, które pozwoliły nam zbliżyć się do powrotu, do domu ⚙️.

W przerwach życia konstruktora, zwiedzaliśmy muzeum zabawek, gdzie każdy mógł stworzyć swoją własną 🧸, wyruszyliśmy na wędrówkę w góry ⛰️ oraz wzięliśmy udział w grze RPG, w której naszym zadaniem było odnalezienie porwanej osoby i zdemaskowanie porywacza 🔍.

Każdy dzień podsumowywaliśmy w trakcie „Wywczasu” ⏰, podczas którego obdarowywaliśmy się częściami maszyny 🤖. Każdy mógł sobie wzajemnie podziękować, przeprosić oraz opowiedzieć o swoich wrażeniach 🤝.

Podczas zimowiska wydarzyły się też bardzo ważne rzeczy:
⚜️ Druh Kuba oraz Druh Sławek złożyli Przyrzeczenie Harcerskie.
⚜️ Druhna Michalina, Druhna Ala, Druhna Natalia oraz Druhna Amelia otrzymały trawiaste barwy drużyny.

Druhom i Druhnom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów na harcerskiej ścieżce! 💚

Tak właśnie spędziliśmy czas podczas naszego wyjazdu. Teraz z niecierpliwością czekamy na HAL! 😁

„Przy innym ogniu, w inną noc, do zobaczenia znów”. Czuwaj! ⚜️💚

Czuwaj!⚜ We wtorek odbył się dzień chłopaka.🧑 Z tej okazji wybraliśmy się do Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowaw...
06/10/2025

Czuwaj!⚜

We wtorek odbył się dzień chłopaka.🧑 Z tej okazji wybraliśmy się do Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego na piknik.🧺

Graliśmy,🎲 śpiewaliśmy,🎵 jedliśmy kiełbaski oraz wspólnie się ze sobą integrowaliśmy. Bardzo cieszymy się, że mogliśmy was poznać!😁

Jeszcze raz dziękujemy OREW za zaproszenie oraz za kartki dla naszych harcerzy. Mamy nadzieję, że za niedługo się znowu zobaczymy!🤩

Do zobaczenia!👋

Raz, dwa, trzy START!🚀Oficjalnie rozpoczęliśmy nasz rok harcerski! W niedziele wróciliśmy z Kokotka, z Harcerskiego Star...
01/10/2025

Raz, dwa, trzy START!🚀
Oficjalnie rozpoczęliśmy nasz rok harcerski!

W niedziele wróciliśmy z Kokotka, z Harcerskiego Startu, oto co działo się przez ostatni weekend;🏕
🟢Tworzyliśmy proporce zastępów🏳
🟢Odświeżyliśmy wiedzę z szyfrów🔓
🟢Odnajdywaliśmy punkty INO po całym Kokotku🗺
🟢Dowiedzieliśmy się, jak ważna jest nasza Służba podczas ogniska🔥

Najważniejszym elementem startu był sobotni apel,🫡 na którym został nadany nowy sztandar naszego hufca. Jest to jeden z najważniejszych symboli, znak jedności, honoru i tradycji, który nam, harcerzom towarzyszy.⚜️ Bardzo się cieszymy, że mogliśmy w tym uczestniczyć!⭐

Niektórym Druhom i Druhnom z naszej drużyny udało się zdobyć plakietkę 100-lecia hufca. To znak, że podołali różnym zadaniom związanym z jubileuszem, a teraz dumnie będą mogli ją nosić.💚

To już wszystko na dzisiaj, ale to dopiero początek harcerskich przygód w tym roku, na które z niecierpliwością czekamy!🤩

Zapraszamy do przeżycia harcerskiej przygody!⭐Czy chciałbyś nauczyć się nowych rzeczy i umiejętności, poznać nowych ludz...
11/09/2025

Zapraszamy do przeżycia harcerskiej przygody!⭐

Czy chciałbyś nauczyć się nowych rzeczy i umiejętności, poznać nowych ludzi i wspaniale spędzić czas w harcerskim gronie? Mamy dobre wieści!💚

19 Drużyna Harcerska "Ignis" serdecznie zaprasza na zbiórki! Przyjdź i przekonaj się sam, jak wspaniale jest być harcerzem.⚜

Zbiórki odbywają się w każdy czwartek o 17:30 w harcówce, w Szkole Podstawowej nr 45 w Bytomiu.

Czekamy na ciebie!
Harcuj razem z nami!⚜

Czuwaj!⚜💚 Dzisiaj 1 września zakończyliśmy harcerskie lato, dlatego podsumujmy co takiego się u nas działo.🤩 2️⃣ sierpni...
01/09/2025

Czuwaj!⚜💚

Dzisiaj 1 września zakończyliśmy harcerskie lato, dlatego podsumujmy co takiego się u nas działo.🤩

2️⃣ sierpnia dotarliśmy do bazy obozowej w Kurnędzu, w której przenieśliśmy się do "Wodogrzmotów Małych", gdzie znajdował się nasz obóz badawczy.🔍 Jako badacze oraz naukowcy codziennie badaliśmy dziwne zjawiska oraz anomalie.🌟

Przygodę zaczęliśmy od pionierki obozowej🪚, a kiedy nasza baza badawcza była już ukończona przystąpiliśmy do pracy badacza: ukończyliśmy zwiad🗺, poznawaliśmy techniki tutejszych szyfrów🔓, uczyliśmy się nawigacji poprzez azymuty🧭, graliśmy w grę kupiecką "Wujka Stanka"💰, a nawet musieliśmy uciec z tajemniczej chaty podczas escape roomu🔑. Poćwiczyliśmy różne techniki harcerskie⚜, głośno śpiewaliśmy🎼 i wiele wiele innych.

Podczas naszej misji badawczej nie zabrakło czasu na różne aktywności takie jak:
- Dzień Taktyczno-Obronny🪖
- Wędrówka do Sulejowa, gdzie zwiedziliśmy Klasztor Cystersów⛪
- Spływ kajakowy, płynęliśmy malowniczą rzeką Pilicą🛶
- Wycieczka do Chęcin, w czasie której odwiedziliśmy piękną jaskinię Raj🪨

Przygodę zakończyliśmy przez stawienie czoła siłom zła - Panu X. Na szczęście nam się to udało i położyliśmy kres anomaliom w "Wodogrzmotach", a przynajmniej jej części....😅
Nie było to łatwe zadanie, dlatego na zakończenie każdego dnia spotykaliśmy się podczas "Raportu", gdzie każda grupa badawcza przedstawiała anomalie, które znalazła w czasie doby.🔎 Następnie składaliśmy sobie wzajemnie podziękowania wręczając innym badaczom piankę.🍴

Podczas obozu wydarzyła się jeszcze jedna bardzo ważna rzecz. Druh Artur złożył przyrzeczenie harcerskie✨, a Druhna Patrycja otrzymała trawiastą chustę.🟢Druhna Danusia i Ula otrzymały brązowe sznury i oficjalnie zostały zastępowymi.🌟
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów na harcerskim szlaku.💚

Tak oto właśnie spędziliśmy nasze harcerskie lato☀️, był to dla nas magiczny czas pełen wrażeń, przygód, wspomnień i nowych przyjaciół🤝, a my już niedługo widzimy się na pierwszej zbiórce harcerskiej.🤗

Przy innym ogniu, w inną noc, do zobaczenia znów. Czuwaj!⚜💚

Czuwaj!⚜🏕Biwak Survivalowy🏕Tydzień temu, wraz z 16 Drużyna Harcerska im. Marsz. Józefa Piłsudskiego "Niepokonani", wyrus...
23/06/2025

Czuwaj!⚜

🏕Biwak Survivalowy🏕

Tydzień temu, wraz z 16 Drużyna Harcerska im. Marsz. Józefa Piłsudskiego "Niepokonani", wyruszliśmy na pole namiotowe w Gliwicach🏕️⛺, aby zaczerpnąć trochę survivalu i innych technik bushcraftowych.⚒️🌳

Oto czego się nauczyliśmy:
🟢Budowanie stosów ogniskowych i jak rozpalić ogień
🟢Budowanie szałasów
🟢Gotowanie na kuchni polowej
🟢Tworzenie filtrów do wody oraz karmników dla ptaków
🟢Jak wykorzystywać azymuty i węzły w terenie
🟢Jak bezpiecznie korzystać z narzędzi pionierskich i jak się nimi posługiwać
🟢I wiele innych...

Był to świetnie spędzony czas dla naszych harcerzy - nauczyliśmy się i powtórzyliśmy wiele praktycznych technik, które przydadzą się na szlaku każdego harcerza, a zwłaszcza na obozie, na który z niecierpliwością czekamy!💚

Czuwaj!⚜️Jakiś czas temu nasza drużyna wzięła udział w XVI Festiwalu Piosenki Harcerskiej i Marynistycznej ,,Szturwał".Z...
28/03/2025

Czuwaj!⚜️

Jakiś czas temu nasza drużyna wzięła udział w XVI Festiwalu Piosenki Harcerskiej i Marynistycznej ,,Szturwał".

Zaprezentowaliśmy piosenki:🎙️
-,,Zielony mundur"
-,,Połoniny niebieskie"

Świetnie się bawiliśmy🥳 śpiewając w gronie👥 naszego hufca⚜️ i z niecierpliwością czekamy na kolejny festiwal!

Czuwaj!💚

Czuwaj!⚜💚 Pomimo, że już jakiś czas temu wróciliśmy do szkoły nie zapominamy o naszych harcerskich feriach! Posłuchajcie...
20/03/2025

Czuwaj!⚜💚

Pomimo, że już jakiś czas temu wróciliśmy do szkoły nie zapominamy o naszych harcerskich feriach! Posłuchajcie co działo się u nas na zimowisku!❄

Przyjechaliśmy do malowniczego miejsca na wyżynie Krakowsko-Częstochowskiej - Korzkwi. Tam rozpoczęliśmy nasze smocze szkolenie🐉. Wcieliliśmy się w różne szkoły cechowe, w których poznawaliśmy przeróżne smoki i je tresowaliśmy🐲.

Podczas zajęć poznawaliśmy kulturę i zwyczaje wikingów🪓, urządzaliśmy różne turnieje oraz przechodziliśmy próby jeźdźców🏹. W przerwach życia jeźdźca, zwiedziliśmy korzkiewski zamek, wspólnie robiliśmy pizzę 🍕oraz obejrzeliśmy występ magiczny🪄.

Każdy dzień podsumowywaliśmy przy "zachodzie🌅", gdzie obdarowywaliśmy się smoczymi łuskami. Każdy mógł sobie wzajemnie podziękować i podzielić się wrażeniami⭐. Szkoła cechowa, która najbardziej wyróżniła się zaangażowaniem na zajęciach, była obdarowywana złotym jajkiem🥚.

Podczas ostatniej nocy🌌 zimowiska:

⚜️ Druhna Kamila złożyła przyrzeczenie harcerskie.

⚜️ Druh Kuba oraz Druh Igor otrzymali długo wyczekiwane trawiaste chusty.💚

Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia na harcerskiej ścieżce!⚜️

Tak właśnie żyło nam się podczas naszego wspaniałego zimowiska.⛄ Już za niedługo widzimy się w lecie!

"Przy innym ogniu, w inną noc, do zobaczenia znów". Czuwaj!⚜💚

Dzień Myśli Braterskiej, obchodzony corocznie 22 lutego, to święto, które łączy harcerzy i skautów z całego świata. To c...
22/02/2025

Dzień Myśli Braterskiej, obchodzony corocznie 22 lutego, to święto, które łączy harcerzy i skautów z całego świata. To czas, kiedy wspólnie świętujemy ideę skautingu, którą tworzyli Olave Baden-Powell i Robert Baden-Powell, założyciele ruchu skautowego. Ich urodziny 22 lutego, to chwila, aby przypomnieć sobie o wartościach, które stanowią fundament skautingu – przyjaźni, wspólnej służbie i dążeniu do lepszego świata.

Druhny i Druhowie!

Z okazji DMB życzymy Wam prawdziwej przyjaźni,
niezapomnianych przygód i niegasnącego harcerskiego ducha!
Niech braterstwo prowadzi Was każdego dnia!

Czuwaj!⚜️💚

Czuwaj! ⚜️W zeszłą sobotę, nasza drużyna wzięła udział w hufcowych ,,Mikołajkach na lodzie". 🎅⛸️Wzięliśmy udział we wspa...
13/12/2024

Czuwaj! ⚜️

W zeszłą sobotę, nasza drużyna wzięła udział w hufcowych ,,Mikołajkach na lodzie". 🎅⛸️

Wzięliśmy udział we wspaniałych ⭐️ konkurencjach, podczas których współzawodniczyliśmy i świetnie bawiliśmy się z innymi drużynami, jeżdżąc na łyżwach⛸️. Na koniec każdy otrzymał słodki upominek od Świętego Mikołaja.

Poniżej krótka fotorelacja z tego wspaniałego wyjścia❄❄

Adres

Zakątek 20
Bytom
41-907

Godziny Otwarcia

17:30 - 19:00

Telefon

+48500226098

Strona Internetowa

Ostrzeżenia

Bądź na bieżąco i daj nam wysłać e-mail, gdy 19 Drużyna Harcerska "Ignis" umieści wiadomości i promocje. Twój adres e-mail nie zostanie wykorzystany do żadnego innego celu i możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie.

Skontaktuj Się Z Ta Organizacja

Wyślij wiadomość do 19 Drużyna Harcerska "Ignis":

Udostępnij