Bractwo Motocyklowe Dragonia

Bractwo Motocyklowe Dragonia Bractwo Motocyklowe DRAGONIA Bydgoszcz Trudno określić, od kiedy zaczęliśmy wspólnie jezdzić na motocyklach. Zaczęliśmy się spotykać rownież towarzysko. in.

Początkowo byliśmy niezorganizowaną grupą koleżeńską, którą łączyły wieloletnia znajomość i wspólna motocyklowa pasja. „Skrzykiwaliśmy się“ spontanicznie na motowypady i motocyklowe imprezy i akcje. Od lat, w których przemierzaliśmy kolejne kilometry i uczestniczyliśmy w kolejnych zlotach, przez grupę przewinęło się wiele osób. Rok 2008 należałoby uznać za początki organizacyjne Klubu. Od tego rok

u grupa zaczęła coraz częściej jeździć w podobnym składzie. Miejscem naszych spotkań stał się Pub Boston na Osowej Górze. Nie bez znaczenia dla nas było też to, że jakiś czas jeździliśmy w ramach grupy Motor Osowa. Myśl o zorganizowaniu własnego klubu dojrzewała w nas stopniowo i była coraz silniejsza z każdym przejechanym wspólnie kilometrem oraz z każdą godziną spędzoną wśród motocyklowej braci. W kwietniu 2010 roku rozpoczynaliśmy sezon motocyklowy – jak co roku – Mszą Świętą oraz poświęceniem motocykli. Tym razem byliśmy gośćmi 2 inowrocławskich klubów motocyklowych: 3-Bikers (w sobotę 24 kwietnia) oraz Rider's Club Inowrocław (w niedzielę 25 kwietnia). Nikt już nie pamięta, którego dnia, ale pewne jest to, że właśnie w ten weekend, postanowiliśmy założyć swój Klub. Maj i czerwiec poświęciliśmy na ustalenie i projektowanie barw i zasad działania Klubu. Na pomysł logo naprowadził nas, przyjazny nie tylko motocyklistom, znany bydgoski artysta Marek Rona. Na podstawie tego pomysłu logo dopracował nasz kolega, artysta i motocyklista w jednej osobie – Andrzej „Zielony“ Ritter. Z końcem czerwca 2010 roku wstępne zasady działania Klubu, nazwa, barwy i siedziba – zastały ustalone.

1 lipca 2010 roku rozpoczęło działalność Bractwo Motocyklowe DRAGONIA.

4 lipca 2010 roku o godz. 9:00 BM DRAGONIA wyruszyło na Litwę i Łotwę w swoją pierwszą wyprawę motocyklową inaugurując działalność Bractwa. Od lipca 2010 roku do października 2011 roku Bractwo Motocyklowe DRAGONIA (BMD) jeździło i usprawniało swoje funkcjonowanie. W tym czasie powstała 10-osobowa grupa inicjatywna, której zadaniem było przygotowanie Założycielskiego Walnego Zgromadzenia Bractwa (m. przygotowanie projektu Statutu BMD i poprawienie logotypu).

4 listopada 2011 roku odbyło się Założycielskie Walne Zgromadzenie Członków Bractwa Motocyklowego DRAGONIA. Jego efektem było określenie zasad działania Bractwa poprzez przyjęcie Statutu, przyjęcie poprawionych barw, wybór 15 członków założycieli na Członków Zwyczajnych Bractwa, a spośród nich – Rady Bractwa. Za najważniejsze swoje cele Bractwo uznało uprawianie turystyki motocyklowej, szerzenie zasad bezpiecznej i kulturalnej jazdy oraz koleżeńskości, jak też stałe podnoszenie umiejętności jazdy na motocyklu i niesienia pierwszej pomocy. Siedzibą Bractwa stał się Klub Artystyczny ELJAZZ w Bydgoszczy, w którym spotykamy się w każdy pierwszy piątek miesiąca o godz. 19. Mecenas

04/04/2026
[*]
08/12/2025

[*]

Adres

Bydgoszcz
85-070

Strona Internetowa

Ostrzeżenia

Bądź na bieżąco i daj nam wysłać e-mail, gdy Bractwo Motocyklowe Dragonia umieści wiadomości i promocje. Twój adres e-mail nie zostanie wykorzystany do żadnego innego celu i możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie.

Skontaktuj Się Z Ta Organizacja

Wyślij wiadomość do Bractwo Motocyklowe Dragonia:

Udostępnij