11/12/2025
Senat RP przyjął bez poprawek nowelizację ustawy o funkcjonowaniu górnictwa węgla kamiennego oraz niektórych innych ustaw. Poprawkę dotyczącą objęcia przepisami prywatnych kopalni zaproponował senator P*S. Nie zyskała jednak uznania.
Zgodnie z zamierzeniem rządu nowe przepisy miałyby wejść w życie 1 stycznia 2026 roku. Termin ten jest szczególnie ważny ze względu na rozpoczęcie daty likwidacji kopalni Bobrek spółki Węglokoks Kraj, a także zaplanowane przez Polską Grupę Górniczą łączenie ruchów Bielszowice i Halemba kopalni Ruda.
Teraz czas na podpis Prezydenta Karola Nawrockiego.