13/04/2026
Co to była za sobota.. aktywna, i to bardzo!
Nasza brygada wyjazdowa od rana służyła pomocą i obstawą podczas pikniku motoryzacyjnego https://facebook.com/events/s/dobczycki-piknik-motoryzacyjny/1435459225028020/
a nasza młodzież - zarówno z MDP, jak i ta już dorosła, wychowankowie z MDP, dospołu z mieszkańcami, zainicjowała w Bieńkowicach akcję "sprzątania świata", podobnie, jak (tego samego dnia) OSP Nowa Wieś oraz KSRG Sieraków https://www.facebook.com/100066778000567/posts/1313023800933541/?app=fbl
Polała się woda, polało się trochę potu przy znoszeniu przeszło 60 worków śmieci (odebranych dziś rano przez Gminę), "polała się" benzyna, gdy niezawodna seniorka, druhna honorowa, rozwoziła grupy sprzątających pas drogowy na cztery strony Bieńkowickiego świata i dowoziła worki.. :)
I choć przykro było patrzeć na (znać, że niektóre od lat...) poukrywane przy mostkach opony, worki ze szkłem, butelkami czy materiałami budowlanymi czy nadal zaśmieconą butelkami działkę po ostatnim pożarze, to jednak - cytując mieszkańca: "zaczęliśmy, za rok znowu i znowu, ale wierzymy, że co rok będzie mniej"..
Ponad 25 osób zaangażownych, od 9latka po seniora. Taka aktywność musi cieszyć, szczególnie gdy zarówno w mundurach bojowych, jak i przy "czynie społecznym" obok dorosłych stoją wychowankowie z MDP.
Cieszy, gdy obok OSP odpowiedzialnością za "naszą małą ojczyznę", środowisko naturalne, ochronę przeciwpożarową i przykład dla obecnych również dzieci i młodzieży wykazują się mieszkańcy!
Bardzo dziękujemy wszystkim, i zapraszamy nie tylko za rok i nie tylko na sprzątanie - okazji do współdziałania nie braknie!