20/04/2026
Dopiero poniedziałek, a już kawał dobrej roboty za nami! ☺
Dziś podpisaliśmy trzy umowy o dofinansowanie na realizację małych projektów w ramach programu Interreg Polska–Słowacja 2021–2027.
🧱W naszej siedzibie gościliśmy wójta Gminy Zawoja, pana Michała Łukasika, który podpisał umowę na realizację transgranicznego projektu „Energia babiogórskich potoków”. Dzięki temu w Zawoi powstanie wyjątkowy park hydrotechniki – nowoczesna przestrzeń edukacyjno-kulturowa, prezentująca dziedzictwo regionu związane z wykorzystaniem energii górskich potoków. To miejsce z pewnością będzie cieszyć zarówno mieszkańców, jak i turystów 😍
Następnie odwiedzili nas przedstawiciele słowackich gmin Oravská Polhora oraz Oravské Veselé.
🎨Pan Ing. Albín Maslaňák, wójt gminy Oravské Veselé, podpisał umowę na realizację projektu „Wieś góralska jak namalowana”. W ramach projektu powstanie przestrzeń do organizacji warsztatów, plenerów i wystaw. Zaplanowano także wydanie publikacji oraz cykl wspólnych polsko-słowackich wydarzeń malarskich i rzeźbiarskich. Będzie się działo ! 🎨
🚴♂️Pan Ing. Michal Strnál, wójt gminy Oravská Polhora, postawił na rozwój infrastruktury rowerowej. Projekt „Dwa koła i duża góra” zakłada budowę nowego odcinka ścieżki rowerowej, działania promocyjne oraz wydawnicze wspierające turystykę rowerową.🚴♂️
To intensywny i bardzo owocny dzień – a to dopiero początek tygodnia 😋
Życzymy wspaniałego, udanego tygodnia 😎
******
Je len pondelok a už máme za sebou kus dobrej práce! ☺
Dnes sme podpísali tri zmluvy o financovaní malých projektov v rámci programu Interreg Poľsko–Slovensko 2021–2027.
🧱V našej kancelárii sme privítali starostu obce Zawoja, pána Michała Łukasika, ktorý podpísal zmluvu o realizácii cezhraničného projektu „Energia Babiogorských potokov“. Vďaka tomu vznikne v Zawoji jedinečný park hydrotechniky – moderný vzdelávací a kultúrny priestor, ktorý bude prezentovať dedičstvo regiónu spojené s využívaním energie horských potokov. Toto miesto určite poteší tak obyvateľov, ako aj turistov 😍
Následne nás navštívili zástupcovia slovenských obcí Oravská Polhora a Oravské Veselé.
🎨Ing. Albín Maslaňák, starosta obce Oravské Veselé, podpísal zmluvu o realizácii projektu „Goralská dedina ako maľovaná“. V rámci projektu vznikne priestor na organizovanie workshopov, plenérov a výstav. Plánuje sa tiež vydanie publikácie a séria spoločných poľsko-slovenských maliarskych a sochárskych podujatí. Bude sa diať! 🎨
🚴Ing. Michal Strnál, starosta obce Oravská Polhora, sa postavil za rozvoj cyklistickej infraštruktúry. Projekt „Dve kolesá a veľká hora“ počíta s výstavbou nového úseku cyklotrasy, propagačnými aktivitami a vydavateľskou činnosťou na podporu cykloturistiky.🚴
Bol to intenzívny a veľmi produktívny deň – a to je len začiatok týždňa 😋
Prajem vám krásny a úspešný týždeň 😎