Wielkie Serce

Wielkie Serce Stowarzyszenie Rodzin i Przyjaciół Osób z Zespołem Downa "Wielkie Serce" - http://wielkie-serce.pl/ Dlaczego taka nazwa?

Naszym podstawowy celem jest pomaganie rodzinom i opiekunom dzieci z zespołem Downa. Pragniemy wspierać ich w każdy możliwy sposób już od momentu pojawienia się dziecka z trisomią. Chcemy też zmieniać świadomość społeczną na temat zespołu Downa, rozwijając różne akcje społeczne współpracując z innymi stowarzyszeniami. Nasze stowarzyszenie powstało z potrzeby serca rodziców dzieci z zespołem Downa

z Bielska-Białej i okolic, którzy szukali wsparcia i pomocy w opiece nad swoimi pociechami. Pierwsze spotkania, jeszcze nieformalne odbyły się jesienią 2008 r., a 28 lutego 2009 r. oficjalnie powstało Stowarzyszenie Rodzin i Przyjaciół Osób z Zespołem Downa o nazwie "Wielkie Serce". Przede wszystkim dlatego, że nasze dzieci mają wielkie serca, gotowe objąć swoją miłością wszystkich ludzi, a my jako ich rodzice staramy się im to umożliwić.

Dzisiaj w kościele p.w. św. A.Boboli w Czechowicach-Dziedzicach odbył się kiermasz ciast zorganizowany na rzecz naszej c...
31/05/2026

Dzisiaj w kościele p.w. św. A.Boboli w Czechowicach-Dziedzicach odbył się kiermasz ciast zorganizowany na rzecz naszej chorej na nowotwór wolontariuszki Svitłany przez nasze stowarzyszenie, przy współudziale Zespół Szkół Nr 4 w Czechowicach-Dziedzicach .
Bardzo dziękujemy wszystkim ludziom o wielkich sercach, dzięki którym ten kiermasz mógł się odbyć: księżom Jezuitom, nauczycielom i rodzicom ze szkoły specjalnej w Czechowicach, wszystkim członkom stowarzyszenia i przyjaciołom, którzy wzięli udział w przygotowaniach i dzisiejszym kiermaszu. 👏😍 ❤️
Dziękujemy również wszystkim, którzy zakupili ciasta i w ten sposób pomogli w zbiórce środków na leczenie Svitłany, a także tym, dla których ciast już zabrakło, a mimo to przekazali datki🌹👏🌹.
Dzięki Wam udało się zebrać 7150 zł ❤️👏❤️

Jeśli jeszcze ktoś chciałby się włączyć w pomoc Svitłanie, poniżej zamieszczamy linki do zbiórki na SIEPOMAGA.

https://www.siepomaga.pl/svitlana-rempovych

Wszystkim MAMOM w dniu ich święta dziękujemy za każdy uśmiech, całusek, radość z najmniejszego sukcesu dziecka, wspieran...
26/05/2026

Wszystkim MAMOM w dniu ich święta dziękujemy za każdy uśmiech, całusek, radość z najmniejszego sukcesu dziecka, wspieranie w trudach dorastania, cierpliwość, dobroć , bezwarunkową miłość i po prostu za to , że jesteście ❤️❤️❤️❤️ Życzymy Wam Drogie Mamy, by każdy dzień był wypełniony radością i dumą ze swoich pociech, niech nad Waszymi głowami ☀️ słońce nie zachodzi. Wszystkie kwiaty świata dla Was 🌹🌺🌷🌼🏵️🌻🪻🥀🪷🌸💐

W piątek nasza młodzież wystąpiła podczas Przeglądu Twórczości Osób Niepełnosprawnych RUSZ SERCE pod honorowym patronate...
24/05/2026

W piątek nasza młodzież wystąpiła podczas Przeglądu Twórczości Osób Niepełnosprawnych RUSZ SERCE pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Bielska-Białej, który odbył się na boisku przy hali sportowej VICTORIA 😍
Przegląd zorganizowany przez Szkoła Podstawowa nr 17 w Bielsku-Białej, był częścią projektu "Kulturalny Kopernik" dla osiedla Kopernika w ramach Budżetu Obywatelskiego Bielska-Białej 2026.
Swoim występem tanecznym nasza młodzież rozruszała całą widownię 🎉 a następnie wszyscy dostali pamiątkowe dyplomy, medale, upominki i puchar z czego byli bardzo zadowoleni i dumni 🏆👏
Podczas Przeglądu zostały też zaprezentowane prace plastyczne naszej Ani Matuszyk 🎨🖌️

Zachęcamy do skorzystania z porad specjalistów :)
08/05/2026

Zachęcamy do skorzystania z porad specjalistów :)

Kochani nasi Przyjaciele wielokrotnie przekonaliśmy się jaką moc ma ludzka solidarność, dlatego zwracamy się do Was z pr...
21/04/2026

Kochani nasi Przyjaciele wielokrotnie przekonaliśmy się jaką moc ma ludzka solidarność, dlatego zwracamy się do Was z prośbą o pomoc dla naszej wolontariuszki Svitlany i jednocześnie mamy Lizy z ZD, która jest podopieczną stowarzyszenia. Obydwie są z nami od 4 lat, kiedy to schroniły się w Polsce uciekając przed wojną na Ukrainie.
Niestety nasza Svieta ciężko zachorowała, dlatego prosimy o wsparcie dla niej i dorzucenie kilku złotych na jej leczenie .
Pamiętajcie dobro wraca!!!🧡

Jestem Ukrainką, która po wybuchu wojny, w marcu 2022 roku wraz z moją córeczką Lizą uciekła do Polski. W Polsce spotkałam się z niesamowitą ilością wsparcia i…

Sobotnie przedpołudnie postanowiła też wykorzystać nasza młodzież... I spędzili ten dzień  na Bulwarach Straceńskich. Wy...
21/04/2026

Sobotnie przedpołudnie postanowiła też wykorzystać nasza młodzież... I spędzili ten dzień na Bulwarach Straceńskich. Wyruszyli z misją znalezienia pierwszych oznak wiosny 🌷☘️ – i udało się!
Czy może być coś wspanialszego niż łapanie promieni słońca, trening na siłowni plenerowej i zjedzenie pysznego ciacha w pobliskiej kawiarni? Nasza ekipa skorzystała z tych atrakcji w stu procentach. Było aktywnie, słodko i bardzo słonecznie! ☀️🍰

Projekt p.n. : "Z zespołem w dorosłość"- zajęcia grupowe rozwijające kompetencje społeczne i komunikacyjne młodzieży z Zespołem Downa finansowany jest ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w ramach Programu „Moc lokalnych inicjatyw” za pośrednictwem Fundacja Oczami Brata

Sobota była pięknym dniem☀️ w sam raz na wycieczkę... dlatego też nasi młodsi nastolatkowie wraz z P. Olą i P. Zuzanną w...
20/04/2026

Sobota była pięknym dniem☀️ w sam raz na wycieczkę... dlatego też nasi młodsi nastolatkowie wraz z P. Olą i P. Zuzanną wybrali się pociągiem ( to ważne doświadczenie) na wycieczkę do Goczałkowic Zdroju 😍
Wycieczka dofinansowana z budżetu Miasta Bielska-Białej w ramach zadania "Stymulowanie rozwoju dziecka z trisomią 21"

Z całego Wielkiego serca gratulujemy Pani Oli i Pani Natalii 👏👏👏💐, które pracują również z naszą młodzieżą .
15/04/2026

Z całego Wielkiego serca gratulujemy Pani Oli i Pani Natalii 👏👏👏💐, które pracują również z naszą młodzieżą .

W piątkowe popołudnie świętowaliśmy wyjątkowy dzień – 16. urodziny Zofii 🎉Było radośnie, głośno i bardzo twórczo! Nie za...
11/04/2026

W piątkowe popołudnie świętowaliśmy wyjątkowy dzień – 16. urodziny Zofii 🎉

Było radośnie, głośno i bardzo twórczo! Nie zabrakło emocjonujących kalamburów, które wywołały mnóstwo śmiechu, a także pysznego tortu🎂, który smakował jeszcze lepiej w tak dobrym towarzystwie 🎂

Najważniejsze jednak były wspólne chwile – pełne uśmiechu, życzliwości i tej wyjątkowej atmosfery, która powstaje, gdy jesteśmy razem 💛

Adres

Ulica Barlickiego 15/8
Bielsko-Biała
43-300

Strona Internetowa

Ostrzeżenia

Bądź na bieżąco i daj nam wysłać e-mail, gdy Wielkie Serce umieści wiadomości i promocje. Twój adres e-mail nie zostanie wykorzystany do żadnego innego celu i możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie.

Skontaktuj Się Z Ta Organizacja

Wyślij wiadomość do Wielkie Serce:

Udostępnij