22/09/2025
Naszemu sobotniemu rajdowi towarzyszyły słowa piosenki-"Wrzosy,wrzosy lila mgła,gdzieś we wrzosach chłopak padł..."
Tym Chłopakom-Bohaterom-Patriotom był poświęcony ten rajd i te wrzosy,które tam zostawiliśmy.
"Staliśmy cicho pod sosnami..."by uczcić ich pamięć.
Odkryliśmy też nieznane nam miejsce pamięci-zapomniana mogiła z blaszaną,białą tablicą w kształcie odznaki grunwaldzkiej.Napisy na niej są nieczytelne. I brzozowy zmurszały krzyż.Ta mogiła znajduje się w lesie za obeliskiem na Polesiu.
Może ktoś zna historię tego miejsca