22/03/2026
W dniach 20–22 marca 2026 roku odbyła się jubileuszowa XX edycja Konkursu Modeli Redukcyjnych „Ogniwko Dębica 2026”.
Zaprezentowano 530 modeli. W kategoriach konkursowych 278 modeli wystawiło 105 uczniów przedszkoli, szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Dodatkowo 25 modelarzy zaprezentowało 252 modele i dioramy poza konkursem. Swoje prace przedstawili uczestnicy z całego Podkarpacia oraz z Małopolski i Lubelszczyzny.
Modelarze z Biecza biorą udział w tej imprezie od 2016 r. Początkowo reprezentował nas Michał, a w kolejnych latach dołączyła jego siostra Oliwia. Natomiast w tym roku do Dębicy przyjechało aż 8 młodych modelarzy reprezentujących nasz klub – jest to owoc zajęć modelarskich prowadzonych przez Klub Modelarski LOK Biecz zainicjowanych przez Gmina Biecz i realizowanych we współpracy z Bieckie Centrum Kultury.
🏆Wyniki Konkursu – „Ogniwko 2026”🏆
🇲Klasyfikacja wiekowa młodzik - karton:
Samoloty, śmigłowce i inne pojazdy latające, w tym s-f (KS)
🥉 3 miejsce - Oliwier Smoleń za model Hawker Typhon
Budowle (KB)
🥈 2 miejsce - Arkadiusz Kret za model Mysia Wieża w Kruszwicy
🥉 3 miejsce - Nikodem Krzysztofik za model Dworek Żeromskich
👏 Dyplom - Milena Rafalska za prezentację kolekcji domków
Inne (KI)
🥈 2 miejsce – Krzysztof Gryga za model Pociąg PKP Intercity
Pojazdy kołowe i gąsienicowe cywilne i bojowe, w tym s-f (KP)
🥉 3 miejsce - Krzysztof Gryga za model Śmieciarka
🇯Klasyfikacja wiekowa junior - karton:
Pojazdy kołowe i gąsienicowe cywilne i bojowe, w tym s-f (KP)
🥈 2 miejsce - Oliwia Wójcikiewicz za model Strato-Polonez
🥉 3 miejsce - Kacper Fiega za model Tiger
Samoloty, śmigłowce i inne pojazdy latające, w tym s-f (KS)
🥈 2 miejsce - Oliwia Wójcikiewicz za model Su-7 BKŁ
🥉 3 miejsce - Michał Wójcikiewicz za model Rakieta Meteor 2
Karton różne młodzik junior (KR młodzik junior)
🥈 2 miejsce - Oliwia Wójcikiewicz za model Cerkiew Czarna Białostocka
Kategoria Specjalna - Zimna Wojna:
🏅 Oliwia Wójcikiewicz za model Su-7 BKŁ
🏅 Michał Wójcikiewicz za model Rakieta Meteor 2
Ponadto modelarnie i kluby otrzymały zestawy farb modelarskich - wśród wyróżnionych znaleźliśmy się również my, serdecznie dziękujemy za ten miły gest.
Do zobaczenia za rok na XXI edycji konkursu!
Nasi zawodnicy to uczniowie szkół:
Szkoła Podstawowa Nr 1 im. bpa Marcina Kromera w Bieczu
Szkoła Podstawowa Nr 2 w Bieczu"Dwójka Edukuje Globalnie"
Zespół Szkolno - Przedszkolny w Klęczanach
Zespół Szkół Zawodowych im. św. Jadwigi Królowej w Bieczu
Liceum Ogólnokształcące w Bieczu