13/06/2026
11 czerwca 2026 słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Białymstoku spotkali się w auli Wydziału Prawa Uniwersytetu w Białymstoku ul. Mickiewicza 3, by wspólnie i uroczyście podsumować kończący się rok akademicki 2025/2026.
Uroczystość rozpoczął dr hab. Jerzy Halicki, prezes UTW, serdecznie witając wszystkich zebranych a spotkanie prowadziła Bożenna Krzesak Mucha.
Część 1 - Powitanie
Część 2 - prezentowały się zespoły artystyczne UTW: Chór „Astra”, żywiołowo zatańczyły cyganki z zespołu „Sare Roma”, zespół wokalny „O Uśmiech Seniora” oraz zespół Ukulele Senior. Występy zespołów potwierdziły, że wiek to tylko liczba, a możliwości seniorów są nieograniczone.
Część 3 - podziękowania oraz kwiaty Zarządowi UTW , Komisji Rewizyjnej, kierownikom sekcji i instruktorom za ich pracę społeczną na rzecz innych i Uniwersytetu.
Dziękujemy sekcji Pomocna Dłoń , która kolejny raz przygotowała wszystkim uczestnikom drobne słodkości. Było uroczyście, a jednocześnie w luźnym stylu, były też chwile wzruszeń, że ten czas tak szybko mija. Na zakończenie prezes Jerzy Halicki pogratulował artystom, podziękował wszystkim za udział w uroczystości i życzył udanych wakacji.
foto, filmowanie, opracowanie Jadwiga Barcewicz
filmowanie (Ukulele Senior) cz.2 Janusz Krasiński
Do zobaczenia w październiku!