KGWpodlaskie

KGWpodlaskie Strona poświęcona promocji i wsparciu działań realizowanych przez KGW z woj. podlaskiego

Projekt realizowany z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG.

21/05/2026

🌾🤝 Za nami pierwsze spotkanie sieciujące w ramach Sieci Kół Gospodyń Wiejskich Polski Północno-Wschodniej!

Przedstawiciele sieci MOCna SIEĆ oraz KGWpodlaskie spotkali się, by wymieniać doświadczenia, inspirować się i wspólnie pracować nad strategią współpracy dla KGW naszego regionu. To ważny krok w budowaniu silnej i zintegrowanej sieci wspierającej lokalne społeczności.

Dziękujemy prowadzącym warsztaty Aleksandra Ziółek oraz Marta Gontarska za inspirację i stworzenie przestrzeni do twórczej współpracy.

Wierzymy, że to początek wielu wartościowych inicjatyw i wspólnych działań! 🌱
Projekt realizowany w partnerstwie z MOCna SIEĆ.

Stowarzyszenie Teraz My
Koło Gospodyń Wiejskich "Zdolne Babki"
KGW w Krypnie Wielkim
Szorcowianki
Koło Gospodyń i Gospodarzy Wiejskich Niewodniczanie
Koło Gospodyń Wiejskich w Długołęce

📢 UWAGA❗️ Termin nadsyłania zgłoszeń do Konkursu Kulinarnego „Polska smakuje” został przedłużony do 21 maja!👩‍🍳 Drogie K...
19/05/2026

📢 UWAGA❗️ Termin nadsyłania zgłoszeń do Konkursu Kulinarnego „Polska smakuje” został przedłużony do 21 maja!

👩‍🍳 Drogie Koła Gospodyń Wiejskich i Stowarzyszenia kultywujące polskie tradycje kulinarne – jeśli wciąż zastanawiacie się nad udziałem w konkursie…to macie jeszcze czas, by się zgłosić!

➡️ Formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie:
https://www.kupujswiadomie.gov.pl/konkurs-kulinarny.../
Więcej informacji na 🌐 https://polskasmakuje.pl/

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa Oddział Terenowy w Białymstoku
Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi
Województwo Podlaskie

Konkurs kulinarny “Polska smakuje” – nowa nazwa, ta sama pasja do tradycyjnej kuchni.Tegoroczna edycja konkursu stanowi kontynuację „Bitwy Regionów”, realizowanej od 2015 roku, i zachowuje dotychczasową ideę – promowanie kuchni regionalnej oraz integrację środowisk wiejskich.Konkur...

📢 Uwaga Koła Gospodyń Wiejskich należące do Sieci KGWpodlaskie!Wiele z Was współpracuje z nami już od dłuższego czasu i ...
15/05/2026

📢 Uwaga Koła Gospodyń Wiejskich należące do Sieci KGWpodlaskie!

Wiele z Was współpracuje z nami już od dłuższego czasu i korzysta ze wsparcia, które wspólnie rozwijamy 🤝 Od 2021 roku tworzymy Sieć KGWpodlaskie, a w najbliższych dniach rozpoczynamy aktualizację bazy jej członków.

W związku z prowadzonymi działaniami oraz planowanymi nowymi inicjatywami dedykowanymi wyłącznie członkom Sieci prosimy wszystkie KGW, które chcą oficjalnie należeć do Sieci KGWpodlaskie, o przesłanie podpisanej deklaracji.

📩 Deklaracje prosimy przesyłać na adres:
[email protected]

Link do deklaracji - https://tiny.pl/h8x1zw5cb

📋 Aktualne zestawienie członków Sieci:
kgwpodlaskie.pl/siec-kgw/

Jednocześnie uspokajamy 😊 udział w szkoleniach oraz wsparcie w ramach poradnictwa nadal pozostają dostępne dla wszystkich podlaskich KGW.

W najbliższych dniach będziemy również weryfikować koła, które nie korzystają już z naszego wsparcia lub pozostają nieaktywne.

🙏 Dziękujemy za współpracę i zaangażowanie!
Wspólnie tworzymy KGWpodlaskie 💚

🌾🎉 Podlaski Turniej Kół Gospodyń Wiejskich 2026 - wydarzenie integrujące KGW z całego województwa podlaskiego! 💚To będzi...
12/05/2026

🌾🎉 Podlaski Turniej Kół Gospodyń Wiejskich 2026 - wydarzenie integrujące KGW z całego województwa podlaskiego! 💚

To będzie święto podlaskiej wsi, tradycji i lokalnej aktywności. Turniej stworzy przestrzeń do spotkań, wymiany doświadczeń oraz promocji niezwykłego dorobku Kół Gospodyń Wiejskich – od regionalnej kuchni, przez rękodzieło, aż po działalność społeczną i artystyczną.

Harmonogram etapów powiatowych:
📌 24 maja 2026 – Drohiczyn (pow. bielski i siemiatycki)
📌 7 czerwca 2026 – Sokoły (pow. wysokomazowiecki i zambrowski)
📌 28 czerwca 2026 – Wigry (pow. sejneński i suwalski)
📌 4 lipca 2026 – Rajgród (pow. augustowski i grajewski)
📌 19 lipca 2026 – Narewka (pow. białostocki i hajnowski)
📌 26 lipca 2026 – Dolistowo Stare (pow. moniecki i sokólski)
📌 23 sierpnia 2026 – Wizna (pow. kolneński i łomżyński)

Organizatorem wydarzenia jest Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie przy współpracy z partnerami samorządowymi i instytucjonalnymi.

📢 TEGO JESZCZE NIE BYŁO! Podlaskie gospodynie ruszają do wspólnej rywalizacji🏆✨
Przed nami historyczne wydarzenie – pierwsza edycja Podlaskiego Turnieju Kół Gospodyń Wiejskich 2026
🌾 To będzie prawdziwa eksplozja tradycji, smaków i podlaskiej energii, która ogarnie całe nasze województwo.
To nie tylko rywalizacja, to przede wszystkim:
🍲 Najpyszniejsza regionalna kuchnia
🎨 Przepiękne rękodzieło i tradycja
💃 Występy artystyczne i mnóstwo pozytywnej energii
🤝 Integracja gospodyń z całego regionu.
📍Spotkamy się w różnych zakątkach województwa – od Drohiczyna, przez Wigry, aż po Wiznę, a zwycięzców wielkiego finału poznamy w Szepietowie.
📅 Zaczynamy już 24 maja w Drohiczynie 📅
Zabierz bliskich i wpadnij poczuć gościnność podlaskiej wsi. Nie może Cię zabraknąć tam, gdzie bije serce naszego regionu ❤️
Organizatorem wydarzenia jest Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie.
📅 Sprawdź daty etapów powiatowych poniżej 👇

📢 Relacja ze szkolenia „Finanse i księgowość Kół Gospodyń Wiejskich” w Starostwo Powiatowe w Mońkach! Podczas szkolenia ...
12/05/2026

📢 Relacja ze szkolenia „Finanse i księgowość Kół Gospodyń Wiejskich” w Starostwo Powiatowe w Mońkach!

Podczas szkolenia przedstawione zostały m.in. informacje w zakresie:
✔️ nowych wzorów UEPiK,
✔️ zasad wystawiania oraz odbierania faktur w KSeF,
✔️ praktycznych aspektów prowadzenia bieżących finansów KGW.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za aktywny udział i zaangażowanie! 💚 O kolejnych spotkaniach i szkoleniach w ramach KGWpodlaskie będziemy informować już wkrótce ;)
_________________________
Sfinansowano ze środków Narodowy Instytut Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego

Drogie Koła Gospodyń - W imieniu Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa Oddział Terenowy w Białymstoku serdecznie zapraszamy...
11/05/2026

Drogie Koła Gospodyń - W imieniu Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa Oddział Terenowy w Białymstoku serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie - szczegóły opisane są poniżej:

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa Oddział Terenowy w Białymstoku ma przyjemność zaprosić Koła Gospodyń Wiejskich oraz stowarzyszenia z województwa podlaskiego do wzięcia udziału w nowej edycji Konkursu Kulinarnego „Polska smakuje”.

Tegoroczna edycja stanowi kontynuację znanej od 2015 roku „Bitwy Regionów”. Nowa nazwa niesie ze sobą tę samą pasję do promowania kuchni regionalnej oraz integracji środowisk wiejskich. Zapraszamy Państwa do zaprezentowania potraw, które są prawdziwymi dziełami sztuki kulinarnej i chlubą naszego regionu.

Najważniejsze informacje o konkursie:

Zadanie konkursowe: Przygotowanie regionalnej potrawy w oparciu o własną recepturę, z wykorzystaniem przynajmniej jednego produktu regionalnego oraz krajowych surowców.
Kryteria oceny: Eksperckie jury oceni kompozycję smakową, aromat, teksturę potrawy oraz estetykę jej podania z uwzględnieniem regionalnych elementów dekoracyjnych.
Nagrody: Na zwycięzcę finału czeka nagroda dodatkowa – wyjazd na zagraniczne targi rolno-spożywcze.
Etapy: Konkurs składa się z wydarzeń regionalnych (Etap I), półfinałów wojewódzkich (Etap II) oraz wielkiego finału z udziałem 16 najlepszych drużyn z Polski (Etap III).

Wnioski należy składać wyłącznie drogą elektroniczną poprzez formularz na stronie:

🌐 www.polskasmakuje.pl

⏰ Nabór zgłoszeń trwa do 18 maja 2026 r.

PS: mamy nadzieję, że podzielicie się z nami na KGW Województwa Podlaskiego - Forum waszymi pomysłami na dania :)

Drogie Koła Gospodyń Wiejskich - od 30 kwietnia możecie ubiegać się o wsparcie na realizację Waszych działań statutowych...
04/05/2026

Drogie Koła Gospodyń Wiejskich - od 30 kwietnia możecie ubiegać się o wsparcie na realizację Waszych działań statutowych ze środków Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa💪

W tym roku proces składania wniosku odbywa się wyłącznie online przez Platformę Usług Elektronicznych ARiMR (PUE). W razie trudności ze złożeniem zachęcamy do kontaktu z pełnomocnikiem w Waszym Biurze Powiatowym, który wesprze Was w tym procesie.
W przypadku dalszych trudności również jesteśmy do Waszej dyspozycji :)

Ile można otrzymać w tegorocznej edycji?
✔️ 8 000 zł – do 30 członków
✔️ 9 000 zł – 31-75 członków
✔️ 10 000 zł – powyżej 75 członków

Nie odkładajcie na później – działajcie i rozwijajcie swoje Koło ! Maksymalny termin na złożenie wniosku mija 30 września.

➡️Czy ktoś już złożył wniosek?
➡️Jak oceniacie zmiany dotyczące procedury składania wniosków przez ARiMR?

Podlaski Oddział Regionalny ARiMR
Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa

📢 Relacja ze szkoleń dla Kół Gospodyń Wiejskich! W ostatnich dniach odbyły się dwa szkolenia pn. „Finanse i księgowość K...
27/04/2026

📢 Relacja ze szkoleń dla Kół Gospodyń Wiejskich!

W ostatnich dniach odbyły się dwa szkolenia pn. „Finanse i księgowość Kół Gospodyń Wiejskich”, podczas których uczestnicy mieli okazję poszerzyć swoją wiedzę z zakresu prowadzenia finansów KGW oraz uzyskać informacje na nurtujące ich kwestie.

Podczas spotkań przedstawione zostały m.in. informacje w zakresie:
✔️ nowych wzorów UEPiK,
✔️ zasad wystawiania oraz odbierania faktur w KSeF,
✔️ praktycznych aspektów prowadzenia bieżących finansów KGW.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za aktywny udział, zaangażowanie i wspólnie spędzony czas! 💚

Za pomoc w organizacji szkolenia w Nowej Wsi dziękujemy KGW Wespół W Zespół Nowa Wieś.

Następna okazja aby wziąć udział w szkoleniu z zakresu finansów i księgowości KGW już 8 maja w Starostwo Powiatowe w Mońkach.
_________________________
Sfinansowano ze środków Narodowy Instytut Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego

Za nami 2. edycja III Forum Kół Gospodyń Wiejskich organizowana przez Departament Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich...
27/04/2026

Za nami 2. edycja III Forum Kół Gospodyń Wiejskich organizowana przez Departament Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich Województwo Podlaskie.

Spotkanie stanowiło kontynuację III Forum KGW w Majątek Howieny i zostało zorganizowane z myślą o grupach, które nie mogły uczestniczyć w pierwszej edycji wydarzenia. Łącznie w wydarzeniu wzięło udział 50 kół.

Podczas wydarzenia przedstawione zostały zagadnienia związane ze zdrowiem i codziennymi wyborami żywieniowymi, a także zaprezentowany został pokaz kulinarny łączący kuchnię polską i regionalną w nowoczesnym wydaniu.

W trakcie zaproszono także KGW do udziału w konkursie ogłoszonym przez samorząd województwa – „Podlaska wieś smakuje najlepiej”. Przypominamy, że nabór trwa do połowy maja i obejmuje szkolenia oraz warsztaty z zakresu bezpieczeństwa i budowania odporności lokalnej.

fot.: Krzysztof Duszyński/UMWP

Zbliża się termin kolejnego szkolenia w ramach KGWpodlaskie z naszym niezawodnym ekspertem od finansów - Katarzyną Kobos...
23/04/2026

Zbliża się termin kolejnego szkolenia w ramach KGWpodlaskie z naszym niezawodnym ekspertem od finansów - Katarzyną Kobosko.
Przedstawione zostaną informacje związane z nowymi wzorami UEPiK, kwestiami wystawiania faktur i odbieraniem faktur w KSEF czy też prowadzeniem bieżących finansów KGW.

➡️"Finanse i księgowość Kół Gospodyń Wiejskich"
- 8.05.2026 godz. 13.00,
- Starostwo Powiatowe w Mońkach, sala konferencyjna (ul. Słowackiego 5a)

➡️Formularz zgłoszeniowy - https://tiny.pl/5k69nj-wr
⏰ Czas trwania: Szkolenie potrwa ok. 3 godzin
💰 Koszt: Udział w szkoleniach jest całkowicie BEZPŁATNY!
✍️ Zapisy: Liczba miejsc jest ograniczona! Aby się zapisać, prosimy o uzupełnienie powyższego formularza zgłoszeniowego lub kontakt telefoniczny pod numerem 570 441 126
_________________________
Sfinansowano ze środków Narodowy Instytut Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego
Podlaski Oddział Regionalny ARiMR

Za nami finał regionalnego konkursu „Nasze Kulinarne Dziedzictwo – Smaki Regionów” organizowanego przez Podlaski Ośrodek...
20/04/2026

Za nami finał regionalnego konkursu „Nasze Kulinarne Dziedzictwo – Smaki Regionów” organizowanego przez Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie, gdzie Koła Gospodyń Wiejskich z Województwo Podlaskie odniosły liczne sukcesy. Była to już 25. edycja ogólnopolskiej inicjatywy, która od ćwierćwiecza gromadzi twórców tradycyjnej żywności – pasjonatów pielęgnujących receptury przekazywane z pokolenia na pokolenie.

🥇 Pierwsze miejsce zdobyło KGW w Hołodach ,,Hołodzianki" (gm. Gmina Bielsk Podlaski) za kuliesz na bazie kaszy jęczmiennej oraz podlaskie farszynki z nadzieniem mięsnym
🥈 Drugie miejsce zajęło KGW w Przystawańcach (gm. Puńsk) za kuciukai
🥉 Trzecie miejsce przypadło Koło Gospodyń Wiejskich w Radziłowie za biebrzański paprykarz
⭐ Wyróżnienie otrzymało Koło Gospodyń Wiejskich w Kieljanach (gm. Radziłów) za danie „Cwaniak”.

Powyższe KGW za przygotowane dania dodatkowo otrzymały nominacje do „Perły” wspólnie z KGW w Gibach za danie - umrzyk.

Sukcesy odnotowano również w innych kategoriach produktowych, gdzie wyróżniono liczne wyroby przygotowane przez:
- KGW Żelechy (gm. Piątnica)
- KGW „Rafałówczanki” (gm. Zabłudów)
- Kgw Sami Swoi (gm. Śniadowo)
- Koło Gospodyń Wiejskich ,,Orzeszki for you" (gm. Bielsk Podlaski)
- Koło Gospodyń Wiejskich w Toczyłowie (gm. Grajewo)
- Koło Gospodyń Wiejskich Kocanki w Gibach
- Koło Gospodyń Wiejskich w Dolistowie (gm. Jaświły)
- KGW "Aktywna Wieś w Niewinie Borowym" (gm. Wyszki)
- Koło Gospodyń Wiejskich Cieloszczanki (gm. Turośl)

Najlepsze Koła będą reprezentować region w ogólnopolskim finale konkursu.

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy :)

Adres

Ulica Sienkiewicza 82 Lok. 708
Białystok
15-005

Godziny Otwarcia

Poniedziałek 08:00 - 16:00
Wtorek 08:00 - 16:00
Środa 08:00 - 16:00
Czwartek 08:00 - 16:00
Piątek 08:00 - 16:00

Telefon

+48856610933

Strona Internetowa

Ostrzeżenia

Bądź na bieżąco i daj nam wysłać e-mail, gdy KGWpodlaskie umieści wiadomości i promocje. Twój adres e-mail nie zostanie wykorzystany do żadnego innego celu i możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie.

Skontaktuj Się Z Ta Organizacja

Wyślij wiadomość do KGWpodlaskie:

Udostępnij