19/11/2025
Szanowni Państwo,
serdecznie zapraszamy przedstawicieli organizacji członkowskich oraz partnerów Porozumienia Autyzm-Polska na spotkanie sieciujące, które odbędzie się w Bielsku Białej:
24 listopada 2025 r. (poniedziałek)
godz. 11.30–16:00
Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Osobom Dorosłym z Zespołem Aspergera oraz Zaburzeniami Pokrewnymi AS
ul. Inwalidów 4, Bielsko Biała
Stowarzyszenie AS to organizacja działająca od 15 lat w obszarze ekonomii społecznej, utrzymująca się z działalności odpłatnej i własnych inicjatyw.
Spotkanie odbędzie się w ramach projektu „Dobre otoczenie dla osób w spektrum”, realizowanego ze środków Programu PROO 2018–2030. To kolejna okazja do integracji środowiska, wymiany doświadczeń oraz wspólnego wypracowywania kierunków działania na rzecz osób z autyzmem (ASD) w Polsce.
Podczas spotkania Stowarzyszenie AS opowie o swoich projektach, m.in.:
· Pałacu Subkultury – miejscu twórczych działań i integracji,
· Mieszkaniach usamodzielniających,
· oraz o telefonie informacyjnym dla osób potrzebujących wsparcia.
W trakcie spotkania odbędą się także warsztaty podsumowujące pracę nad opracowaniem pięcioletniej Strategii Rozwoju Porozumienia Autyzm-Polska.