24/04/2026
Poruszamy dziś bardzo trudny temat 😲
HEJT boli. Cisza też.
Czasem w szkole jest ciężko – ktoś coś powie, ktoś się zaśmieje, ktoś wykluczy. I nagle zaczynasz się zastanawiać, czy to z Tobą jest coś nie tak. Ale prawda jest taka: nie jesteś sam/a.
Każdy ma momenty słabości, każdy czasem się boi, wstydzi albo nie wie, jak zareagować. To normalne. Nienormalne jest to, że hejt i brak szacunku wciąż się zdarzają.
Dlatego mówimy jasno – masz prawo czuć, masz prawo reagować i masz prawo szukać pomocy.
Nie bój się odezwać. Do kolegi, koleżanki, nauczyciela, pedagoga, rodzica. Jedno zdanie może naprawdę dużo zmienić.
Jeśli widzisz, że ktoś obok ma trudniej – nie bądź obojętny. Czasem wystarczy zwykłe „hej, wszystko ok?”.
I pamiętajcie – zbliża się koniec roku i wystawianie ocen. To ważne, ale to nie one definiują Waszą wartość. Nie stresujcie się tym bardziej niż trzeba – każdy daje z siebie tyle, ile może w danym momencie.
Budujmy szkołę, w której każdy czuje się bezpiecznie. Bez hejtu. Bez wyśmiewania. Z szacunkiem.
🖤 Bo słowa mają znaczenie.
🖤 Bo wsparcie ma moc.
🖤 Bo razem jest łatwiej.
Zespół Szkół i Placówek Oświatowych w Barlinku
Szkoła Podstawowa nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Barlinku