10/03/2025
📣 Mamy jeszcze 2 miejsca 📣
Jutro ruszamy ❗️
Ruszamy z dziećmi 20 miesięcy - 2,5 roku!
Zapraszamy augustowskie Maluchy z Rodzicem/Opiekunem do udziału w Grupach Zabawowych. Nasze 10-letnie doświadczenie pokazuje, że są to zajęcia wartościowe zarówno dla dzieci jak i dla rodziców. Oddajmy się światu sensoryki, wspólnie bawmy i pielęgnujmy relację z naszym Dzieckiem!
Dla kogo?
Zajęcia SKOCZNIAKI przeznaczone są dla dzieci od 20 miesiąca życia do 2,5 roku życia (wraz z opiekunem).
Kiedy?
Spotkania odbywać się będą raz w tygodniu, przez okres 6 tygodni, WE WTORKI (począwszy od 11.03.2025r.) OD 9.30-11.00
Gdzie?
W sali Fundacji Małymi Krokami, w budynku Przedszkola Montessori przy ul. Wybickiego 58, II piętro (budynek dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnością oraz osób z wózkami dziecięcymi). Ze względu na charakter zajęć i wiek uczestników na salę wchodzimy czystymi i suchymi podeszwami (można zabrać zamienne obuwie lub wejść w skarpetkach).
Zapisy i opłaty:
Cykl 6 spotkań kosztuje 40 zł/ spotkanie czyli 240 zł.
Po zarezerwowaniu miejsca pod linkiem: https://forms.gle/ypGTPu6mxpmSeMwc6
w ciągu 2 dni należy dokonać opłaty w kwocie 240 zł za cały cykl na konto podane w mailu po rezerwacji miejsca.
Ilość miejsc: 11 (decyduje kolejność zgłoszeń)
Prowadzące: Ewa Dańska, Agata Konkiel
Informacje i pytania: [email protected] oraz 693 193 877 (Ewa).
Czym są grupy zabawowe*:
Grupy zabawowe powstały, aby wesprzeć Rodziców w ich rodzicielstwie, umocnić w nowej roli społecznej, ułatwić spotkania z innymi dorosłymi, którzy są na podobnym etapie życia. A przede wszystkim - aby pogłębić swoją wieź z dzieckiem, zobaczyć je w różnych nowych sytuacjach, zainspirować się pomysłami na wspólny - domowy czas. Aby oderwać się od codziennej gonitwy, być tu i teraz, tylko dla dobrej zabawy.
Grupy zabawowe powstały z myślą o dzieciach i ich rodzicach. Spotykamy się, aby wesprzeć maluchy w rozwoju, wzmocnić ich sprawstwo, poczucie mocy, zaspokoić głęboką ciekawość świata, dać szansę na pierwsze spotkania i wspólne zabawy z innymi dziećmi.
Jak się bawimy?
Każde spotkanie przebiega w ustalonym porządku, na który składają się stałe elementy i elementy zmienne. Stała struktura zajęć daje maluchom bezpieczeństwo - tak bardzo potrzebne w tym wieku, pozwala przewidzieć co nastąpi po sobie. Animowane przez prowadzących zabawy dają możliwość zebrania nowych doświadczeń sensorycznych.
Sala, w której odbywają się zajęcia ma tak zaaranżowaną przestrzeń aby swobodnie w niej eksperymentować, każdym zmysłem doświadczać otaczającą rzeczywistość, bawić się bezpiecznie, ale twórczo.
Bawimy się różnymi materiałami naturalnymi, w dużych ilościach, nie bojąc się bałaganu. Przesypujemy mąkę, przelewamy wodę, podświetlamy liście, układamy drogę z kamieni i gałązek, układamy podmorskie światy z muszli, ..., ...
Zapraszamy Was serdecznie do wspólnego, radosnego ugniatania, szeleszczenia, grzechotania, przesypywania, układania, rozwalania, turlania, fikania, brykania, chowania się i szukania.
Jednym ze stałych elementów spotkania jest wspólny posiłek dzieci. Zapewniamy naczynia oraz wodę. Każdy dorosły przynosi jakiś przysmak lubiany przez Malucha.
Grupy zabawowe prowadzimy dzięki Fundacji Sto Pociech z Warszawy. Inspiruje nas również Instytut Małego Dziecka w Poznaniu http://www.imd.org.pl , *powyższy opis wg. http://www.stopociech.pl/s/index.php/dladzieciirod...