Fundacja Same Cuda

Fundacja Same Cuda Fundacja Same Cuda powstała, by łączyć pokolenia oraz wspierać aktywność umysłową i fizyczną osób w każdym wieku.

Pora na rozmowę o książce!To kolejny znakomity tytuł wydawnictwa Wysoki Zamek, który mamy okazję Wam przedstawić dzięki ...
11/02/2025

Pora na rozmowę o książce!

To kolejny znakomity tytuł wydawnictwa Wysoki Zamek, który mamy okazję Wam przedstawić dzięki udziałowi w projekcje "Debiuty w partycypacji" .stocznia

W najbliższy czwartek porozmawiamy o tym jak stworzyć sobie szansę na lepszy klimat. przedstawia różne sposoby - na większą i mniejszą skalę, a my chcemy Was zachęcić do rozmowy na temat tego, co możemy zrobić, by w naszym mieście żyło się lepiej. Nam i zwierzętom :-)

Do zobaczenia!

Wiecie co jest największym cudem w naszym działaniu? Co sprawia, że uważamy, iż warto robić to co robimy?To ludzie. Na z...
11/02/2025

Wiecie co jest największym cudem w naszym działaniu? Co sprawia, że uważamy, iż warto robić to co robimy?

To ludzie. Na zdjęciu widzicie tych, którzy jak my, debiutują w działaniach partycypacyjnych, którzy przyjechali z różnych stron Polski, by dzielić się swoimi doświadczeniami i motywować pozostałych! Spotkanie zorganizowała .stocznia (zdjęcie też im zawdzięczamy), za co bardzo dziękujemy!

Ludzie, o których mówimy to także Wy, mieszkanki i mieszkańcy dla których i z którymi mamy przyjemność pracować.

Dziękujemy za Waszą obecność!

To już dziś! Czekamy na Was, by porozmawiać o książce "Miasto dla dzieci" i tym, co dobrego możemy z niej zaczerpnąć dla...
30/01/2025

To już dziś! Czekamy na Was, by porozmawiać o książce "Miasto dla dzieci" i tym, co dobrego możemy z niej zaczerpnąć dla
Zapraszamy!

Czy nasze miasto jest dla dzieci? Jakie są cechy miasta przyjaznego najmłodszym? Badaliśmy to podczas spaceru, a już w n...
28/01/2025

Czy nasze miasto jest dla dzieci? Jakie są cechy miasta przyjaznego najmłodszym? Badaliśmy to podczas spaceru, a już w najbliższy czwartek porozmawiamy o doświadczeniach mieszkańców miast z całego świata opisanych przez Tima Gilla. Przedstawimy też raport powstały po naszym spacerze.

Czekamy na Was w w czwartek, 30 stycznia, o godz. 18.00, w "Słodkiej kawiarence", na ul. Katowickiej 4.

Do zobaczenia!

Bierzemy udział w projekcie "Debiuty w partycypacji" .stocznia i to dzięki temu projektowi rozmawiamy z Wami o @ :-)

Przypominamy - w niedzielę odkładamy telefony. A co w zamian? Oto kilka pomysłów:1. **Relaksująca kąpiel lub prysznic** ...
11/08/2024

Przypominamy - w niedzielę odkładamy telefony. A co w zamian? Oto kilka pomysłów:

1. **Relaksująca kąpiel lub prysznic** - dodaj ulubione olejki eteryczne lub sól do kąpieli, aby się zrelaksować.

2. **Spacer na świeżym powietrzu** - spędzenie czasu na łonie natury może pomóc w odprężeniu i naładowaniu energii na nadchodzący tydzień.

3. **Medytacja lub joga** - te praktyki pomogą zredukować stres i wyciszyć umysł.

4. **Czytanie książki** - pozwól sobie na czas z dobrą lekturą, która cię wciągnie i oderwie od codziennych spraw.

5. **Zdrowy posiłek** - przygotuj coś smacznego i zdrowego, co nasyci ciało i ducha.

6. **Czas na hobby** - oddaj się swojemu hobby, czy to malowanie, gotowanie, czy majsterkowanie.

7. **Planowanie tygodnia** - poświęć chwilę na zaplanowanie nadchodzącego tygodnia, co może pomóc w zmniejszeniu stresu i poczuciu kontroli nad czasem.

8. **Czas z bliskimi** - spędź czas z rodziną lub przyjaciółmi, na rozmowach, grach planszowych lub wspólnym posiłku.

9. **Wczesne pójście spać** - pozwól sobie na odpowiednią ilość snu, aby zacząć nowy tydzień wypoczętym.

Niedziela to idealny dzień na regenerację, relaks i zrobienie czegoś dla siebie☺️ Udanego dnia!

Dzień dobry!Zgodzicie się z nami, że słowa autorki książki "Przed siebie" są bardzo, ale to bardzo prawdziwe?Pozdrawiamy...
08/08/2024

Dzień dobry!
Zgodzicie się z nami, że słowa autorki książki "Przed siebie" są bardzo, ale to bardzo prawdziwe?
Pozdrawiamy!

Dzień dobry!Pamiętacie naszą akcję   ? Książka, którą dziś chcemy Wam polecić w przepiękny sposób pokazuje dlaczego akty...
06/08/2024

Dzień dobry!

Pamiętacie naszą akcję ? Książka, którą dziś chcemy Wam polecić w przepiękny sposób pokazuje dlaczego aktywność fizyczna jest dla nas ważna. Autorka, Bella Mackie, zmagała się z różnymi trudnościami i choć - jak sama podkreśla - bieganie nie zastąpi leczenia, warto jest znaleźć w swoim życiu coś, co przy niewielkim nakładzie zaangażowania przyniesie tak dobre rezultaty.

Cuda jakie sprawia aktywność fizyczna:
🧠Redukuje stres i lęk - produkcje endorfiny, które działają jako naturalne środki przeciwbólowe i poprawiają nastrój.
🧠Poprawia jakość snu, a lepszy sen przyczynia się do poprawy koncentracji, zwiększenia poziomu energii oraz poprawy nastroju, co ma bezpośredni wpływ na zdrowie psychiczne.
🧠Zwiększa poczucie własnej wartości i pewności siebie, wspiera budowanie pozytywnego obrazu ciała i akceptacji siebie.

Zachęcamy do lektury i wprowadzenia słów w czyn!

Dzień dobry!I jak - odpowiedzieliście sobie na pytania Erlinga Kagge'a? Czy te odpowiedzi Was satysfakcjonują?Dziś podsu...
01/08/2024

Dzień dobry!

I jak - odpowiedzieliście sobie na pytania Erlinga Kagge'a? Czy te odpowiedzi Was satysfakcjonują?

Dziś podsuwamy Wam kilka słów z książki. Wybór był trudny, bo mamy wrażenie, że w tym niepozornym zbiorze tekstów, wiele zdań ma kolosalne znaczenie, wiele niesie ze sobą ładunek mogący odmienić nasze patrzenie na otaczający nas świat - wymaga to jedynie otwartości i chęci.

Będziemy wdzięczni za posłanie naszej akcji dalej w świat i pamiętajcie - czekamy na Wasze propozycje do "Letniej frajdy czytania" :-)

Niewielkich rozmiarów książka autorstwa Erlinga Kagge'a ma w sobie zaskakująco wiele bardzo znaczącej treści. Wydane w 2...
30/07/2024

Niewielkich rozmiarów książka autorstwa Erlinga Kagge'a ma w sobie zaskakująco wiele bardzo znaczącej treści. Wydane w 2017 roku w Polsce refleksje norweskiego filozofia, podróżnika i wydawcy (choć to zaledwie wyimek tego czym się zajmuje i jakie określenia mu pasują) dotyczą ciszy - czyli tego stanu, którego rzadko doświadczamy i którego równie rzadko jesteśmy świadomi.

Pewnej niedzieli Erling Kagge podjął przy obiedzie temat ciszy. Jego córki zdumiało to, że ojciec chce z nimi rozmawiać o niczym - gdyż cisza, to nic, prawda? On jednak zachęcił je do namysłu i z tego - oraz jego własnych doświadczeń człowieka wędrującego samotnie na biegun południowy - powstał ten, warty przeczytania, zbiór rozważań.

Spróbujcie, zanim sięgniecie po tę książkę odpowiedzieć sobie na pytania jakie autor w niej stawia:
✨Czym jest cisza?
✨Gdzie ją odnaleźć?
✨Dlaczego w obecnych czasach jest ważniejsza niż kiedykolwiek dotąd?

Ciekawi jesteśmy jak odpowiecie na te same pytania już po lekturze. Podzielcie się z nami swoimi przemyśleniami oraz podsuńcie naszą propozycję swoim znajomym. Zapiszcie post, aby nie umknęła Wam propozycja, której zadaniem jest pomóc Wam znaleźć w sobie czas na myślenie i rozkoszowanie się ciszą.

P.S. Zajrzyjcie niedługo - mamy świetny cytat z tej książki. Ciekawi jesteśmy, czy się z nami zgodzicie :-)

Pamiętacie? To już dziś - niedziela bez telefonu!Zamiast patrzenia w ekran - popatrzcie w niebo.Zamiast słuchania muzyki...
28/07/2024

Pamiętacie? To już dziś - niedziela bez telefonu!

Zamiast patrzenia w ekran - popatrzcie w niebo.
Zamiast słuchania muzyki - słuchajcie natury.
Zamiast sprawdzać co ktoś dla Was obcy pisze i mówi w Internecie - porozmawiajcie z rodziną, sąsiadami, przyjaciółmi.
Zamiast nieważności - wybierzcie uważność.

Bądźcie tu i teraz, bez pośrednictwa ekranu. Chłońcie🙂

Cudownego dnia!

Adres

Świętochłowice

Telefon

+48884410901

Strona Internetowa

Ostrzeżenia

Bądź na bieżąco i daj nam wysłać e-mail, gdy Fundacja Same Cuda umieści wiadomości i promocje. Twój adres e-mail nie zostanie wykorzystany do żadnego innego celu i możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie.

Skontaktuj Się Z Ta Organizacja

Wyślij wiadomość do Fundacja Same Cuda:

Udostępnij