12/06/2026
🦌🦉🦬🦊🐺 Poznajcie Podlasiaki Argenciaki! 😎
Te wyjątkowe poduchomaskotki zostały zaprojektowane i uszyte przez pracowników Zakładu Aktywności Zawodowej ARGENTA na zamówienie Województwo Podlaskie.
Inspiracją do ich powstania stały się zwierzęta kojarzone z naszym regionem. Każdy pluszak został wykonany z ogromną starannością, zaangażowaniem i sercem, które nasi pracownicy wkładają w swoją codzienną pracę.
Podlasiaki Argenciaki zadebiutowały 1 czerwca, w Dniu Dziecka. To właśnie wtedy po raz pierwszy trafiły do najmłodszych, gdy Zarząd Województwo Podlaskie przekazał je dzieciom przebywającym między innymi w Szpital Wojewódzki w Łomży oraz Wojewódzki Szpital Zespolony im. Jędrzeja Śniadeckiego w Białymstoku.
Jesteśmy dumni, że mogliśmy zrealizować to zamówienie i dołożyć swoją cegiełkę do inicjatywy, która wywołała tyle dziecięcych uśmiechów. 💙
A Wy, którego Podlasiaka Argenciaka wybralibyście dla siebie? Łosia, sowę, żubra, lisa czy wilka? 🧐🤔
Napiszcie w komentarzu, który z nich skradł Wasze serce!🥰
Województwo Podlaskie
Marszałek Łukasz Prokorym
Wicemarszałek Wiesława Burnos
Jacek Piorunek
Karolina Jałbrzykowska-Szabłowska