23/09/2025
W ostatni weekend wzięliśmy udział w corocznym rajdzie naszego szczepu, którym oficjalnie powitaliśmy nowy rok harcerski.⚜️🍂
Naszą wspólną przygodę rozpoczęliśmy w piątek wieczorem od uroczystego pożegnania i przyjęcia nowych harcerzy do drużyny. To dla nas bardzo wyjątkowy moment.🔥✨️
Sobota upłynęła nam bardzo aktywnie – tuż po śniadaniu wyruszyliśmy na spływ kajakowy.🛶🌊 Zarówno harcerze, jak i kadra bawili się świetnie, a wspólna przygoda na długo zostanie w naszej pamięci.
Po spływie czekała na nas niespodzianka – spotkanie z leśniczym z Nadleśnictwa Piotrków Trybunalski, który nie tylko opowiedział nam, jak odpowiedzialnie zachowywać się w lesie i jak reagować w sytuacjach zagrożenia, ale również podzielił się ciekawymi faktami z doświadczenia z pracy. Dowiedzieliśmy się, na czym polega jego codzienna służba i jakie niezwykłe przygody mogą spotkać leśnika.🐗🍃🌲
Popołuniu odbyła się gra terenowa pod tytułem „Szare Szeregi”. Zadaniem zuchów i harcerzy było odnalezienie Rudego, a sama gra nawiązywała do historycznej Akcji pod Arsenałem.🏃➡️🪨
W niedzielny poranek odbył się apel kończący i podsumowujący nasz rajd. Był to świetny czas integracji, zabawy oraz nauki, który sprawił, że z jeszcze większą radością wchodzimy w nowy rok harcerski.✨️🏆
Fot: Stanisław Kowański, Aleksandra Pałyga