19/10/2025
UWAGA WYSTAWA!
FAJFRECLE I ULA TEKŚCIARA
Wpiszcie w kalendarze: 21 LISTOPADA 2025 otwieramy wystawę naszych prac w MSK Żabieniec.
Zapraszamy już teraz na 18:00, ul. Limanowskiego 166.
Będziemy my, będą nasze prace, będzie wernisaż.
Słowem wstępu i wyjaśnienia:
Fajfrecle
Binta franta eleganta, biten baxen, ganta fanta. Karmati kaumatu zwraca żywotność - nie piszemy i nie tu. Ja nie bada kalendarza. To, co zdrowe, to nie Twoje, a to, co krzywe, to nie Twoje.
Nasze rzeczy wyrobione. Ence pence, nasze powyginane ręce będą dla Was piękne sztuki - nasze wyrobione ręce.
Wtedy wkracza pomysł wybuchowy, jak fajfrecle, opowiada to, co ludzi zaciekawia. To, co inni mają mało do gadania. My robimy, zachwycamy i ludziom pokazujemy, i wciągamy w nasze galeryczne sprawy. To, co leci nam po maśle. To, co w Galerii Odlot wszystkim razem trzaśnie. Możesz zbierać pomysły jak liście. To pomysły, co nam wlecą, to do galerii do nas przylecą. A nasze pomysły zrodzone z betonu są fantazją, których inni ludzie nie docenią.
(ludziki - rysunek Adama)
📍 MSK: Żabieniec (CAiR RONDO)
📅 21.11.2025, godz. 18:00
📌 ul. Limanowskiego 166
💸 Udział bezpłatny