Galeria Odlot

Galeria Odlot Galeria Odlot to miejsce prezentujące sztukę wyjątkową - dzieła niezwykłych artystów sztuki Art Brut

UWAGA WYSTAWA!FAJFRECLE I ULA TEKŚCIARAWpiszcie w kalendarze: 21 LISTOPADA 2025 otwieramy wystawę naszych prac w MSK Żab...
19/10/2025

UWAGA WYSTAWA!
FAJFRECLE I ULA TEKŚCIARA

Wpiszcie w kalendarze: 21 LISTOPADA 2025 otwieramy wystawę naszych prac w MSK Żabieniec.
Zapraszamy już teraz na 18:00, ul. Limanowskiego 166.
Będziemy my, będą nasze prace, będzie wernisaż.

Słowem wstępu i wyjaśnienia:

Fajfrecle
Binta franta eleganta, biten baxen, ganta fanta. Karmati kaumatu zwraca żywotność - nie piszemy i nie tu. Ja nie bada kalendarza. To, co zdrowe, to nie Twoje, a to, co krzywe, to nie Twoje.
Nasze rzeczy wyrobione. Ence pence, nasze powyginane ręce będą dla Was piękne sztuki - nasze wyrobione ręce.
Wtedy wkracza pomysł wybuchowy, jak fajfrecle, opowiada to, co ludzi zaciekawia. To, co inni mają mało do gadania. My robimy, zachwycamy i ludziom pokazujemy, i wciągamy w nasze galeryczne sprawy. To, co leci nam po maśle. To, co w Galerii Odlot wszystkim razem trzaśnie. Możesz zbierać pomysły jak liście. To pomysły, co nam wlecą, to do galerii do nas przylecą. A nasze pomysły zrodzone z betonu są fantazją, których inni ludzie nie docenią.

(ludziki - rysunek Adama)

📍 MSK: Żabieniec (CAiR RONDO)
📅 21.11.2025, godz. 18:00
📌 ul. Limanowskiego 166
💸 Udział bezpłatny

WYSTAWA ULIUrszula Kędzierska- Nazywam się Urszula, lubię to, co robię, czyli moje prace, a robię je w Galerii Odlot.- K...
03/10/2025

WYSTAWA ULI

Urszula Kędzierska

- Nazywam się Urszula, lubię to, co robię, czyli moje prace, a robię je w Galerii Odlot.
- Która praca to Twoja ulubiona?
- "Małżeństwo".
- Dlaczego?
- Bo... a nie wiem.
- A dlaczego ten król jest do góry nogami w "Poczcie Królów Polskich"?
- Ponieważ to był mój kaprys. Jest też Król Bez Imienia. Taki rebus. Kto zgadnie jaki to król, nie dostanie nic.
"Taka naga jestem " to moja praca robiona techniką kredki pastelowej. Tkanina jest zrobiona z wzorku kwiatowego. Materiał to taka jakby wersalka.
- Co Cię rusza, inspiruje?
- Ludzie mnie ruszają. Lubię rysować, robić fajne projekty.
-Czy jest powód, dla którego większość prac przedstawia zwierzęta i ludzi? Poza tym, że Cię ruszają.
- Bo takie mam prace.
- Chcesz coś jeszcze dodać?
- Możesz napisać, że lubię moje prace, które robię.

Cześć! Przechodzimy na jesienno-zimowe godziny pracy. Od października zapraszamy:wtorek - środa: 10:00-16:00czwartek: 11...
02/10/2025

Cześć! Przechodzimy na jesienno-zimowe godziny pracy.
Od października zapraszamy:

wtorek - środa: 10:00-16:00
czwartek: 11:00-17:00
piątek-sobota: 10:00-16:00

Do zobaczenia 🐦

Tukan uszyty przez Mikołaja

4 i 5 października (sobota i niedziela)W godzinach: 10:00 - 16:00Będziemy w Centrum Dialogu Łódź z naszym rękodziełem w ...
27/09/2025

4 i 5 października (sobota i niedziela)
W godzinach: 10:00 - 16:00
Będziemy w Centrum Dialogu Łódź z naszym rękodziełem w ramach Festiwal Łódź Wielu Kultur!
Zapraszamy na wszystkie wydarzenia festiwalu i oczywiście do odwiedzin naszego stoiska!
Do zobaczenia 🪲

WSZYSTKOMikołaj Karasiński- Co lubisz w remontach?- Wszystko. Lubię remonty, lubię pomagać, lubię gips dokładać do ścian...
22/09/2025

WSZYSTKO
Mikołaj Karasiński

- Co lubisz w remontach?
- Wszystko. Lubię remonty, lubię pomagać, lubię gips dokładać do ściany. Pokój jest częścią wystawy, malowałem go i burzyłem. Sam robiłem. Wojtek mi trochę pomógł. Lubię zielony, czerwony i niebieski, ale nie jest kolorowe - ciemne, trochę jasne. Stołki robiłem sam, obijałem.
- Którą z prac lubisz najbardziej?
- "Maskę".
- Dlaczego?
- Jest z drewna. To stare drzwi, pociąłem je piłą. Potem było klejenie i malowanie. Bo wygląda jak ryba. To ostatnia rzeźba, jaką zrobiłem.
Część wystawy to ludziki, część maski, a część roboty. Nie wiem, czemu je tak lubię rysować. Oglądają się patrzą się na siebie, a on podsłuchuje.
- A skąd wziąłeś pomysł na krwawiące oczy?
- Z głowy.

Nie mów we własnej osobie. O Galerii Odlot i jej osobach. Idealne do czytania na przystanku, jak czekamy na autobus nume...
13/09/2025

Nie mów we własnej osobie. O Galerii Odlot i jej osobach. Idealne do czytania na przystanku, jak czekamy na autobus numer 86. Moja głowa nie zawsze myśli, ale zawsze coś wymyślamy. Ten papier łagiewnicki jest naszym wyrobem. Dzięki niemu jesteśmy zdrowi i to ma ręce i nogi. Każda kartka poetycka, która jest niekilkukrotna, spotykana w różnych rejonach i zakątkach. A nawet w domu, za Twoim rogiem. Z kartką nie jest jak z pierogiem, którego nigdy się nie przeczyta, bo nie są jak Papierologia. Historie w środku nie są jak pierogi. Mając to, czytając to i czując się jak chmura burzowa, włączamy swoje ulubione szare komóreczki. Czytając, czując i nie myśląc o tym, co jest wszędzie. O tym, jak się czując wszędzie, myśląc to, co jest przed tobą. Piękne poświęcenie- piękna radość z czytania niekilkukrotnej książki. Kiedy się można wczytać w piękna pieśń, to zrozumieć można treść. Ale nie tylko, kiedy lawina spada. Ale wtedy, kiedy rodzina ci się zwiększa, to czasami próbujesz, czego ty nie zrobiłeś.
Więcej przemyśleń w książce. Niedługo wyjdzie. ~ Kuba i Marlena

Okładka do (powstającego) tomiku poetyckiego autorstwa Natalii

Na urodziny, na imieniny, na wesele. Na co dzień.Kilka miesięcy robiłam kimono/bluzę/kurtkę/suknię ślubną. Trochę niebie...
28/08/2025

Na urodziny, na imieniny, na wesele. Na co dzień.
Kilka miesięcy robiłam kimono/bluzę/kurtkę/suknię ślubną. Trochę niebieska, ale też nie. Bardzo mi się podoba. Mam nadzieję, że Alicja je kupi, ale jeśli nie, to Ty też możesz. - Marlena

W kimonie/bluzie/kurtce/sukni ślubnej autorstwa Marleny zapolował Adam, a potem zapozował na gołębie.

Poglądy polityczne gołębiWitajcie w ptasim raju!Kiedy dobrze tutaj się przyjrzycieWszystkie ptaki obejrzycieCo nie jeden...
20/07/2025

Poglądy polityczne gołębi

Witajcie w ptasim raju!
Kiedy dobrze tutaj się przyjrzycie
Wszystkie ptaki obejrzycie

Co nie jeden, to nie drugi
Jeden piękny, to nie brzydki
Co nie futro, to nie brutto

Każda waga lata za ptakiem jak za ziarnem
A jak ziarno do ziarna, to ziarno do państwa
My w galerii ptasiej, wiemy skąd brać ziarna
Zapraszając, przywołując i wręcz prosząc
Kupcie mnie tym pięknym ziarnem

Każdy z nas to unikat - a lepszego nie znajdziecie

~ Kuba

Sfilcowane przez Kubę ptaki + krokodyl (który myśli, że jest ptakiem) i ryba, która jest babcią więc psuje do zestawu.

📸 zdjęcie Kuby: Adam Durjasz

Adres

Ulica Majzela 8
Łódź
91-430

Godziny Otwarcia

Poniedziałek 09:00 - 14:00
Wtorek 09:00 - 14:00
Środa 09:00 - 14:00
Czwartek 11:00 - 16:00
Piątek 09:00 - 18:00
Sobota 09:00 - 18:00

Strona Internetowa

Ostrzeżenia

Bądź na bieżąco i daj nam wysłać e-mail, gdy Galeria Odlot umieści wiadomości i promocje. Twój adres e-mail nie zostanie wykorzystany do żadnego innego celu i możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie.

Skontaktuj Się Z Ta Organizacja

Wyślij wiadomość do Galeria Odlot:

Udostępnij

Our Story

Galeria ODLOT przy ul. Sienkiewicza 61. jest czynna w czwartki, piątki, soboty i niedziele w godz. 14:00-19:00