Piesza Łódź

Piesza Łódź Przemieszczanie się pieszo jest podstawowym sposobem poruszania się po mieście - domagamy się miasta

10/01/2026

Jakby to dziecko musiało przejść kilka metrów po chodniku, to przecież byłoby narażone na przejechanie przez jakieś auto!

Czyli kolejne miejsce w którym sami zmotoryzowani mieszkańcy postulują o postawienie słupków.

I właśnie dlatego nie powinno się w mieście budować miejsc w których jedyną możliwością przedostania się na drugą stronę...
16/11/2025

I właśnie dlatego nie powinno się w mieście budować miejsc w których jedyną możliwością przedostania się na drugą stronę jest winda.

Tajemnica uszkodzonej windy przy WAM.

Postawiono i namalowano nowe znaki na przecięciu drogi dla rowerów z popularnym traktem pieszym.
24/09/2025

Postawiono i namalowano nowe znaki na przecięciu drogi dla rowerów z popularnym traktem pieszym.

No i stało się. W samym centrum Księżego Młyna, w miejscu gdzie zaczyna się i rozwidla w stronę parku Źródliska (obok tablicy z napisem Księży Młyn), pojawiło się nowe oznakowanie. Odnowiono piktogramy, ale pojawiły się także znaki pionowe. Do tego przejścia dla pieszych. To wszystko w zamierzeniu ma wyeliminować pomyłki do jakich dochodziło, kiedy piesi wchodzili na drogę dla rowerów zaś rowerzyści odwdzięczali się jazdą po stronie dla pieszych. Czy wyznaczenie przejść dla pieszych było zasadne? Nie panuje tutaj aż rak duży ruch rowerowy aby uniemożliwiał przejście na drugą stronę, zatem piesi nie za wiele zyskują. Dodatkowo przez tak wyznaczone przejście piesi tracą możliwość przejścia na drogą stronę DdR w zasięgu 100m. Czy to naprawdę było potrzebne?

Czyżby to był najwęższy chodnik w Łodzi? Od kiedy ZDiT wyznaczył na nim miejsca parkingowe przechodzenie z wózkiem lub n...
28/08/2025

Czyżby to był najwęższy chodnik w Łodzi? Od kiedy ZDiT wyznaczył na nim miejsca parkingowe przechodzenie z wózkiem lub na wózku stało się praktycznie niemożliwe.
Kiedy w końcu przy tej ulicy miejsca parkingowe zostaną wyznaczone na jezdni albo w ogóle zostaną usunięte z tegomodcinka ulicy?

Wczoraj doszło do wypadku z udziałem tramwaju. Wyglądało to bardzo poważnie, bo jadący wzdłuż ul. Kilińskiego tramwaj wy...
21/08/2025

Wczoraj doszło do wypadku z udziałem tramwaju. Wyglądało to bardzo poważnie, bo jadący wzdłuż ul. Kilińskiego tramwaj wyskoczył z szyn. Na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało.

Ale w internecie jakoś pomija się rolę sprawcy tego wypadku, a mianowicie zmotoryzowanego który uderzając w tramwaj MPK wybił go z szyn.

Samochód sprawcy dalej stoi w miejscu wypadku, na chodniku u zbiegu ul. Kilińskiego z ul. Hasa.

Tragedia do której doszło 2 tygodnie temu ma już dwie ofiary. Zmarł także sprawca. Tragedie dwóch rodzin. A można było t...
30/07/2025

Tragedia do której doszło 2 tygodnie temu ma już dwie ofiary. Zmarł także sprawca. Tragedie dwóch rodzin.

A można było temu zapobiec tworząc w tym miejscu przejście dla pieszych zgodne z przepisami, z sygnalizacją świetlną. Była na to okazja kiedy projektowano drogę dla rowerów wzdłuż ul. Zgierskiej i chciano w tym miejscu stworzyć przejazd dla rowerów (także z sygnalizacją). Wówczas nie zgodziło się na to Biuro Inżyniera Miasta UMŁ, które uległo lobby zmotoryzowanych aby pozostawić w tym miejscu przejście przez 3 pasy ruchu (szerokości autostrady), bez sygnalizacji świetlnej i jakichkolwiek spowalniaczy dla rajdowców.

Do wypadku doszło 17 lipca około godziny 13:00 na ulicy Zgierskiej na wysokości ulicy Wspólnej.

04/06/2025

Tu chodzi o życie!

Adres

Łódź

Ostrzeżenia

Bądź na bieżąco i daj nam wysłać e-mail, gdy Piesza Łódź umieści wiadomości i promocje. Twój adres e-mail nie zostanie wykorzystany do żadnego innego celu i możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie.

Udostępnij