24/09/2025
Postawiono i namalowano nowe znaki na przecięciu drogi dla rowerów z popularnym traktem pieszym.
No i stało się. W samym centrum Księżego Młyna, w miejscu gdzie zaczyna się i rozwidla w stronę parku Źródliska (obok tablicy z napisem Księży Młyn), pojawiło się nowe oznakowanie. Odnowiono piktogramy, ale pojawiły się także znaki pionowe. Do tego przejścia dla pieszych. To wszystko w zamierzeniu ma wyeliminować pomyłki do jakich dochodziło, kiedy piesi wchodzili na drogę dla rowerów zaś rowerzyści odwdzięczali się jazdą po stronie dla pieszych. Czy wyznaczenie przejść dla pieszych było zasadne? Nie panuje tutaj aż rak duży ruch rowerowy aby uniemożliwiał przejście na drugą stronę, zatem piesi nie za wiele zyskują. Dodatkowo przez tak wyznaczone przejście piesi tracą możliwość przejścia na drogą stronę DdR w zasięgu 100m. Czy to naprawdę było potrzebne?