14/05/2026
Po raz kolejny wyrażamy wielką wdzięczność dla wszystkich wspaniałych SPONSORÓW, PARTNERÓW, PROWADZĄCYCH, Artystyczny obóz zimowy – BUKOWIEC - 03 -15 luty 2026 r.
Jednym z celów 16. edycji Kolacji Charytatywnej z Balem, która miała miejsce 29.11.2025 r., w Hotelu Vienna House by Wyndham Andel's Lodz, było sfinansowanie zimowego obozu artystycznego dla dzieci i młodzieży z Łodzi objętej pieczą zastępczą - "Młodzi z Łodzi". Pomysłodawczyni obozu to Katarzyna Kubacka-Seweryn, która kieruje również Fundacja Kultury i Sztuki TAKI Jestem. Obóz całkowicie sfinansowało Stowarzyszenie „Przyjaciele Świata”. Dzieci i młodzież z Łodzi, spędzili ferie zimowe w Hotelu Margo Bukowiec koło Karpacza. Pobyt był bardzo urozmaicony. Odbywały się warsztaty filmowe, warsztaty teatralno-aktorskie, które prowadziła wspaniała Dorota Kędzierzawska - polska reżyser, scenarzystka i montażystka, dama Krzyża Kawalerskiego Orderu Odrodzenia Polski. Warsztaty artystyczne z elementami arteterapii "Odkryj siebie", które prowadziła wokalistka i aktorka Żaneta Łabudzka-Grzesiuk oraz warsztaty - Afirmuj! Zrównoważony umysł, silne ciało, pełne serce, tylko wtedy możesz dawać innym. "Młodzi z Łodzi" odbyli nocny spacer z lampionami, zwiedzili Świątynię WANG, modelarnię Jelenia Góra, czyli Kolejkowo od kuchni (zapoznali się z tradycją modelarstwa jeleniogórskiego oraz historią Kolejkowa. Dowiedzieli się, na czym polega praca modelarza i zgłębili tajniki procesu twórczego). Dzieciaki i młodzież podziwiali przyrodę w Karkonoskim Parku Narodowym, jeździli na łyżwach na terenie Term Cieplickich oraz kąpali się w basenach Term.
Po powrocie z Ferii, 22.03.2026 r., podczas Teatropolis, odbyło się wyjątkowe wydarzenie – „Salon poezji dla dzieci”, podczas którego, uczestnicy zimowego, artystycznego obozu czyli "Młodzi z Łodzi", wspólnie z wyjątkową Dorotą Kędzierzawską, jurorami tegorocznej edycji Teatropolis, przeczytali fragmenty historii o „Pchle Szachrajce” Jana Brzechwy.
Po występie wręczono Członkiniom Stowarzyszenia „Przyjaciele Świata” przepiękny, kolorowy obraz z rybką Nemo, namalowany przez utalentowaną plastycznie uczestniczkę zimowego obozu!!!
Jesteśmy wdzięczne i ... bardzo szczęśliwe!!! Magia pomagania dzieje się, ponieważ mamy cudownych Przyjaciół... Po raz kolejny wyrażamy wielką wdzięczność dla wszystkich wspaniałych SPONSORÓW, PARTNERÓW, PROWADZĄCYCH, GOŚCI, WOLONTARIUSZY, FOTOGRAFÓW oraz KAŻDEJ CUDOWNEJ BRATNIEJ DUSZY ... Tylko razem możemy nieść dobro!!!
GOŚCI, WOLONTARIUSZY, FOTOGRAFÓW oraz KAŻDEJ CUDOWNEJ BRATNIEJ DUSZY ... Tylko razem możemy nieść dobro!!!