Punkt dla Łodzi

Punkt dla Łodzi Plebiscyt „Punkt dla Łodzi” odbywa się od 2009 roku. Plebiscyt ma promować atrakcyjny, elegancki, europejski wizerunek Łodzi.

Celem tego przedsięwzięcia jest prezentowanie pozytywnych przykładów działań w sferze estetycznej, społecznej i kulturalnej. "Punkt dla Łodzi" został powołany do życia w 2009 roku przez nieformalną Grupę Pewnych Osób, jako swego rodzaju przeciwwaga dla przeprowadzonego rok wcześniej (luty 2008) plebiscytu "Czarne Kropy". Podczas gdy "Kropy" miały za zadanie zwrócenie uwagi mieszkańców i władz mias

ta na najbardziej zaniedbane miejsca w Łodzi oraz uświadamianie, jak nie należy postępować, "Punkt dla Łodzi" skupia się na wskazywaniu pozytywnych przykładów, a więc po pierwsze: udowadnianiu, że wbrew pozorom i stereotypom takie przykłady w Łodzi da się znaleźć (i to bardzo wiele) i po drugie: zachęceniu do zmieniania miasta na lepsze poprzez zmienianie swojej okolicy, swojego wycinka tego miasta, pielęgnowania swojego "ogródka". Chodzi nie tylko o nagrodzenie tych, którzy włożyli trochę wysiłku czy wyobraźni w zadbanie o swoje otoczenie, ale także o zachęcenie innych do podjęcia podobnych działań, pokazanie, że można lepiej.

Adres

Łódź

Strona Internetowa

Ostrzeżenia

Bądź na bieżąco i daj nam wysłać e-mail, gdy Punkt dla Łodzi umieści wiadomości i promocje. Twój adres e-mail nie zostanie wykorzystany do żadnego innego celu i możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie.

Skontaktuj Się Z Ta Organizacja

Wyślij wiadomość do Punkt dla Łodzi:

Udostępnij