Kultūras centrs, kur zem viena jumta arī biblioteka un mākslu skola. Te mājo sieviešu vokālais ansamblis „Vērmelīte”,- vadītāja Ilzīte Zvirgzdiņa, Eiropas senioru deju kolektīvs „Abava”,- vadītāja Ina Liepa, lietišķās mākslas kolektīvs "Stīga", - vadītāja Ina Valtere, balles muzikanti jeb SBL, Sabiles amatierteātris,- režisore Ziedīte Začeste. Mēs lepojamies, ka nams ir īpašs, jo to nav skāris
eiroremonts un tas saglabājis aizgājušā laikmeta nostaļģisko šarmu- Kultūras nama vecā daļa celta 1860., jaunā atklāta 1973.gadā. Nezinātājs nama gaiteņos un kāpņu labirintos pirmajā brīdī var arī apjukt... Plašā skatuve ar augstajiem šņorbēniņiem kā radīta lielām dekorācijām, apjomīgās „kabatas”piemērotas un ērtas deju kolektīvu uznācieniem. Skatītāju zālē jauni krēsli. Te pietiks vietas arī 300 pasākuma apmeklētājiem! Neskatoties uz to, ka gadiem ejot, kultūrai atvēlētie līdzekļi bijuši minimāli, nams ir bagāts ar iniciatīvām, jaunām un trakām idejām, kas visspilgtāk izpaužas gadskārtējos Sabiles Vīna svētkos, kad ar atraktivitātes bacili, pašdarbības līmeņa labākajā izpratnē, izrādās inficēti ne vien 2/3 pilsētas iedzīvotāju, bet arī atbraukušie radi, draugi, draugu draugi, paziņas un pilnīgi nepazīstami pilsoņi ! Sabilē rod skaistumu vienkāršībā un par to arī priecājas no visas sirds, tāpat kā par tiem, kuri sirdī mūžam jauni. Esam atvērti radošai sadarbībai visa gada garumā.