30/04/2024
Köszönjük Misi!
A mai napon a Václigetet Sződligettel összekötő útszakasz javítása történt meg.
A munkálatokat és az ahhoz felhasznált 54,6 tonna 0-22-es bazalt követ Niegreisz Mihálynak köszönhetjük, aki személyesen koordinálta a munkafolyamatokat.
Korábban már nagyjából 80 köbméter 0-63-as és 0-22-es anyaggal lett feltöltve ezen útszakasz, mely megszilárdulva már egy kemény útalapot képez. Erre került rá most egy 0-22-es bazalt réteg, mely a végleges útfelületet adja.
Gondolva a kerékpárral közlekedőkre, rövid időn belül kialakítunk egy vékony sávot, ami egy finomabb szemcsézetű anyaggal kerül bevonásra, így alkalmasabbá válik a biciklis közlekedésre ezen sáv.
Továbbá a teljes útszakaszon vízelvezető árok kialakítására kerül sor, egésszé téve a már korábban megkezdett vízelvezetést. Ezen munkálatok költségeinek fedezetére egy helyi érdekeltségű vállalkozó tett felajánlást. Ezúton is köszönjük!
Iski László (elnök)
Václiget és Márialiget Civil Egyesület