29/05/2026
Köszönet és tájékoztatás a program haladásáról!
Ha Te is támogattad lovasterápia projektünket, akkor láthatod, hogy nemes ügyhöz járultál hozzá!
A program célja az volt, hogy 5-6 hónapon keresztül SNI-s, rászoruló gyerekek lovasterápián vehessenek részt. A kitűzött keretösszeget összegyűjtöttök, 3 lovasterapeutánál zajlanak a foglalkozások.
( A neveket megváltoztattuk)
😊 Lacika és Zsolti már a terápiás fejlesztések felén túl vannak, látszik a fejlődés.
• Lacika
Hallássérült 6 éves kisfiú, korábban is hordták fejlesztésre szülei, de a családnak komoly anyagi terhelést jelentett.
• Zsolti
Autista, édesanyja egyedül neveli, távolról költöztek a környékre, anyukának nagy segítség a terápiás lehetőség.
😊 Panna, Zolika és Anna
Mindhárman szépen haladnak, fejlődnek
• Panna
Óvodás, SNI-s, halmozottan fogyatékos, sajnos nem beszél. Szülők nehéz anyagi körülmények között élnek, apuka munkanélküli, anyuka Panna miatt nem is tud munkát vállalni.
• Zolika
Autista, sajátos nevelési igényű 5. osztályos nagyfiú, édesanyja egyedül neveli. Munkásszállón laknak, szerény körülmények között, anyuka 4 órában tud csak dolgozni. Óriási segítség a terápia.
• Anna
4,5 éves autista kislány, a nyeléssel is gondja van. Korábban is jártak lovasterápiára, de közben a szülők elváltak, és anyuka nem tudta tovább finanszírozni, így különösen örültek a lehetőségnek, hogy Anna tovább fejlődhet a terápia által.
😊 Barna és Botond.
• Barna
Autista, szülei Erdélyből költöztek a környékre, nehéz anyagi helyzetben, idegen környezetben nagyon igyekeznek a szülők mindent megtenni Barna fejlődéséért. A terápia hatalmas segítség a családnak, nagyon hálásak érte. Barna is szépen fejlődik, és nagyon jól fejleszthető, egyre jobban terhelhető.
• Botond
10 éves szintén autista kisfiú, sajnos több testvére is valamilyen fejlesztésre szorul. Anyuka nem tud munkát vállalni, apuka a gyerekek miatt csak részmunkaidőben dolgozik. Az oktató szerint látszik, hogy kommunikációban javulást értek el nála. Külön öröm, hogy már ezt az iskolában is észrevették, sokat javult az írásképe is.
A szülők kivétel nélkül nagyon hálásak!!!