11/06/2026
Kihelyezett klubtalálkozót tartottunk a Balalajka bisztróban.
Vendéglátónk Kolozsvári András és felesége Kátya volt.
András a bejáratnál felfestett fehér vonalnál fogadott minket és régi baráti orosz szokás szerint kenyérrel és sóval kínált minket. A vonal átlépése után az orosz kultúra területére kerültünk.
Az asztal roskadásig megtelt a Kátya készítette sokféle finomsággal, aki személyesen köszöntötte a csapatunkat.
A klasszikus orosz ételek kóstolása közben András találós kérdésekkel a gasztronómiával és a kultúrával kapcsolatos ismereteket adott át, a helyes válaszokat pedig parafadugóval honorálta. A vetélkedő nyertese, Veresegyházi Károly barátunk egy üveg kiváló vodkát nyert, melyet azonnal felajánlott a Tiszavirág fesztiválra tervezett kihelyezett ülésünkre.
A tányérok hamar kiürültek, egyik étel finomabb volt, mint a másik. Közben előkerült sok személyes történet is.
Meglepetésként András felesége, Kátya, virtuóz balalajka játékát, énekét hallhattuk. Még meg is énekeltette a társaságunkat, a Moszkva-parti esték című dalt énekeltük vele közösen. Zárásként isteni Pavlova tortát kaptunk áfonyával.🎂
Csodálatos estét töltöttünk együtt, köszönjük vendéglátóinknak.
Paul Harris gondolata juthat eszünkbe erről a baráti együttlétről, aki a Rotary elindításának éveiben így fogalmazott:
“A barátság az a szikla, amelyre a Rotary épül, és a tolerancia az az elem, ami a Rotaryt összetartja”.