Egy olyan konzervatív, nemzeti, kulturális és keresztény alapjaiban azonos világszemléleten nyugszik, amely összeköt és baráttá tesz mindannyiunkat. A Szentendrei Konzervatív Esték Klub Hitvallása
Tisztelt Klubtagok és leendő Klubtagok! A Szentendrei Konzervatív Esték Klubot az elmúlt tíz év helyi tapasztalataiból kiindulva, a jelen hitvallásban kifejtett célok érdekében hoztuk létre. A 2002-es v
álasztások után a magyar társadalom konzervatív-jobboldali részében óriási erők mozdultak meg, nemes szándékok születtek és magabiztos kezdeményezések indultak útjukra. Többek között ekkor bontakozott ki a polgári körök mozgalma, és szerveződtek különböző közösségi rendezvények. E pezsgés közepette indult el városunkban a Konzervatív Esték sorozat, amely a szentendrei konzervatív-jobboldali közönség egyik legfontosabb és legösztönzőbb társasági eseményévé vált. Az évek múlásával azonban sok minden változott, a 2002-ben indult mozgalmak közül több elfáradt, vagy megszüntette működését. Mindezt szem előtt tartva mi, a Szentendrei Konzervatív Esték Klub szervezői azon fáradozunk, hogy a közelmúlt legszebb közéleti hagyományait, kivált a közügyek iránti széles társadalmi érdeklődést, a tevékeny társasági életet és a közös konzervatív-jobboldali világszemléleten alapuló folytonos eszmecseréket felélesszük és közösen életben tartsuk. Célunk az, hogy a közügyek iránt fogékony szentendrei lakosság számára fórumot biztosítsunk egymás megismeréséhez, a folyamatos kapcsolattartáshoz, a legégetőbb társadalmi kérdések megismeréséhez és megvitatásához, valamint a minden korlátozástól mentes, értékelvű vélemény-nyilvánításhoz. E fórum létrehozásával arra törekszünk, hogy városunkban a hagyományokra épülő gondolkodás, a társadalmi felelősségvállalás és a közösségi-nemzeti elkötelezettség eszméi a jövőben is minél nagyobb teret nyerjenek, mert meggyőződésünk, hogy helyi és nemzeti közösségünk csak ezeknek az értékeknek az érvényre juttatásával erősödhet meg és válhat önfenntartóvá. Hitvallásunk ennek megfelelően:
„Mi egy Közösség vagyunk, ami már önmagában sokaktól megkülönböztet bennünket. Közösségben gondolkodunk, és együtt dolgozunk közösségünk biztonságáért és megerősítéséért.”
Összefogásunkhoz a klub-formát választottuk, mivel ez a lehető legkötetlenebb, mégis egyfajta szervezettséget tesz lehetővé. Így biztosíthatjuk a legjobban, hogy tudomást szerezzünk egymásról, hogy felelősséget vállaljunk és tegyünk egymásért és közösségünkért. Az információkat megosztjuk egymással, és olyan rendezvényeket tartunk, amelyek segítenek bennünket céljaink elérésében. A közösség tagjai közé várunk mindenkit, aki a fenti célokkal azonosulni tud. Reméljük, hogy társaságunk a tagok által ajánlott és belépő barátok, ismerősök révén hamarosan valódi és komoly közösséggé válik Szentendrén. a Szentendrei Konzervatív Esték Klub szervező csapata