26/05/2026
AZÉRT EZ VALAHOL ELKESERÍTŐ
Dr. Farkas Ciprián, Sopron polgármestere ma délután fórumra hirdetett a GYIK-ba az azbeszt-üggyel kapcsolatosan, részben azért, hogy tájékoztassa a város lakóit a fejleményekről, másrészt pedig válaszoljon a felmerülő kérdésekre. Ez normális. Még csak az időzítésbe sem fogok belekötni, nem teszem szóvá, hogy ezt mondjuk előbb kellett volna. Már csak azért sem, mert nyilvánvaló, hogy a mérési eredményekhez idő kell, tehát mostanra jutottunk el odáig, hogy legalább vannak támpontok. Van utcatérkép, amin látható, hogy mely területek érintettek konkrétan, és ezt teljesen transzparens módon nyomon is követhető a város internetes felületén. Persze ez nem azt jelenti, hogy ez 100%-ig pontos, hiszen az teljességgel lehetetlen is lenne. A fórum teljesen normális mederben lezajlott, de mindig ott van egy DE! Mielőtt elmentem az eseményre, naivan azt gondoltam, hogy le sem tudok majd ülni, akkora lesz az érdeklődés. (Most tekintsünk el attól, hogy délután 4 órára hirdették meg a fórumot). DE véleményem szerint akkor sem lettek volna többen, ha olyan időpontot választ a polgármester, amikor az ingázók hazajőve a munkából éreznek magukban annyi késztetést, hogy kielégítsék a soproni közélet iránti vágyukat. Visszatérve: nem voltunk sokan! Persze, mindenkinek relatív a “sok”, de azért én személy szerint többet vártam. Már csak azért is, mert ez egy súlyos ügy! Ami mellett nem, hogy nem mehetünk el szó nèlkül, de egy minimális érdeklődést legalább mutathatnánk! Olybá tűnik, mintha ez az egészségre súlyosan ártalmas anyag által okozott probléma csak azokra tartozna, csak azoknak az ügye lenne, akik közvetlenül érintettek benne. PEDIG NEM! Nagyon nem! Jó lenne, ha mindenkiben tudatosulna, hogy MINDANNYIAN ÉRINTETTEK VAGYUNK! Ugyanis az érintett területekről a szél az egész városba elvihette a kristályokkal, rostokkal szennyezett port. Ez jobb, ha tudatosul mindenkiben! Tehát akkor, amikor a polgármester egy “kis” spéttel ugyan, de meghirdet egy fórumot ebben a témában, akkor nagyobb érdeklődés lett volna elvárható. Már annak okán is, hogy a későbbiekben ne az a kép alakuljon ki rólunk, hogy a focihoz hasonlóan a 10 millió azbeszt-szakértő országa vagyunk!
A valódi rendszerváltás akkor fog bekövetkezni, ha az “én”-t felváltja a “mi” gondolkodásmód, és az egocentrikus gondolkodásmódot felváltja a közös felelősségvállalás!
Kezdjük el!
HA EGYETÉRTESZ, OSZD MEG!
Fotó: SopronMedia