12/06/2026
Új korszak !
Új korszak jön a politikai elszámoltathatóságban.
A jelenlegi vagyonnyilatkozati rendszer elavult és alkalmatlan a valós anyagi helyzet bemutatására, ez is a korrupt orbáni rendszert szolgálta az elmúlt országgyűlési ciklusokban.
Azonban a közpénz a magyar emberek pénze, nem az orbáni oligarcháké. Ezért erősítjük meg az Integritás Hatóságot és ezért alakítjuk át teljesen a vagyonnyilatkozati rendszert is. Ha valaki szándékosan kihagy egy lényeges vagyonelemet a nyilatkozatából, vagy nem található ésszerű magyarázat egy mérhetetlen nagyságrendű vagyonszerzésre, akkor a hatóság célhoz kötött ellenőrzést folytathat le annak tárgyában, hogy az adott bevallás megfelel- e a valóságnak, illetve a vagyongyarapodás mögött van-e igazolható forrás.
Orbán Viktor például harminchat év képviselőség, húsz év miniszterelnökség, 16 évnyi giga korrupció, valamint az összes családtagjának és teljes baráti körének mesés meggazdagodása után azt akarja elhitetni velünk, hogy mindösszesen 9,1 millió forint megtakarítása van. Nincs autója, nincs semmilyen értéktárgya, ingósága, nincs vállalkozása, nincs és nem is volt egyéb bevétele a miniszterelnöki és országgyűlési képviselői, valamint a pártelnöki fizetésén kívül, gyakorlatilag majdhogynem „szegény emberként” távozik a közéletből.
Utolsó vagyonnyilatkozata itt látható:https://www.parlament.hu/vagynyil//2026/0837o320_j0260509k.pdf
Mindez sok kérdést hagy maga után. A valódi rendszerváltás csak átlátható, ellenőrizhető vagyonnyilatkozati rendszerrel és elszámoltathatósággal lehet teljes.
A TISZA-kormány javaslata szerint már nemcsak az országgyűlési képviselőknek kellene vagyonnyilatkozatot tenniük, hanem azoknak a pártvezetőknek és civil szervezeti vezetőknek is, akik állami támogatásban részesülnek. Ez azt jelenti, hogy pártelnökök, ügyvezetők és családtagjaik sem maradnának ki az átláthatósági szabályok alól.
A tervezett új szabályozás szerint:
- A politikai felsővezetőknek és családtagjaiknak 2027. január 31-ig kell majd vagyonnyilatkozatot tenniük.
- Minden elektronikusan, az Országgyűlés Hivatala rendszerén keresztül történne.
- Az Integritási Hatóság az eddiginél sokkal szélesebb ellenőrzési jogköröket kapna.
- A vagyonnyilatkozatokat érintő hiányosságokért, szándékos, rosszhiszemű elhallgatásért akár 5 millió forintos bírság is kiszabható lenne.
- A szándékos vagyoneltitkolás akár 2 év szabadságvesztéssel is büntethető lenne.
A cél a közszerepet vállaló személyek, a politikusok vagyonának átláthatósága, hogy a közpénz valóban a közé maradjon, az a magyar emberek javát, és ne politikusok jogszerűtlen meggazdagodását szolgálja.
Működő és emberséges jogállamot építünk!
❤️🤍💚