09/05/2026
Helyzetjelentés ℹ️
🌪️ Az elmúlt időszak nem igazán kedvez nekünk. Nem csak az őszi és téli, hanem a tavaszi aszály is igencsak térdre tud kényszeríteni gazdaságokat. Mi most épp letérdeltünk, de leporoljuk magunkat és igyekszünk felállni. A fólia szakadása óta egy igen erős betegség söpör végig a családon, így meglehetősen lassan tudunk haladni a dolgainkkal. A támogatásoknak köszönhetően időközben sikerült beszerezni mindent (új fólia, hajókötél, festék, vasanyag), sok tanácsot meghallgattunk, megnéztünk többféle fóliát és rögzítési megoldást, és a mostani újrakezdést már mindenre kiterjedően igyekszünk szél, vihar és világvége biztosra csinálni (a fóliát vasaljuk, hajókötéllel rögzítjük, a vázat fehérre festjük, a földelést duplán súlyozzuk, stb.) 💪
😥 Azonban nem ez volt a legnagyobb veszteségünk, hanem az a néhány ezer palánta, amiből idénre összesen kevesebb, mint 200db élte túl, bármennyire is igyekeztünk megmenteni őket (éjszaka egy részük megfagyott, amik pedig az estét túlélték, azok nappal megégtek) így fájóan, de idén nem fogunk tudni palántát eladni (a megmentett növényeket magunk ültetjük ki, így nem hagyjuk veszni, csak nem palántaként, hanem termésként kerülhet majd hozzátok) 🌽🍉🍅
💧A nagy veteményesben lassan végzünk a szabadföldi magvetésekkel is, illetve néhány sor csepegtető telepítése maradt csak hátra. Ha kikelnek a növények, mehet majd rá a mulcs.
🐓 A baromfiudvar élvezi a jó időt a hűsítő bodzák árnyékában, két kotlósunk is elült, alattuk néhány tojással, a nemrég született kis jerke bárány (Szotyi nevet kapta) is az anyja védelmében fedezi fel a tanya körüli világot.
🔥Apropó tanya körüli világ. Az aszály nem kíméli a legelőinket sem. Egyedül ott maradt zöld, ahol a fák még árnyékolnak, minden más kiégett, vagy felverte a meddő rozsnok és egércsenkesz. Rozi traktorunk még várja a segítséget, így a kaszálásokkal is el vagyunk maradva, bár ha nem lesz hamarosan lényegi csapadék, akkor nem lesz nagyon mit idén kaszálni. A két nappal ezelőtt esett 3mm csapadék nem igazán mentett meg minket.
🧐 Szóval lassan, de biztosan haladunk. Sok dolgot újraterveztünk, újravetettünk, újragondoltunk. Fejlesztünk és felkészülünk.