Mag-ház

Mag-ház A Mag-Ház közösségi tér, melyet több civil szervezet tart fenn. Profilok: szolgáltatás magánszemélyek

😎 INGYEN ELVIHETŐ!A Mag-ház előtt kirakott 👉 2 db fémlábas íróasztal, 👉 2 db asztalba épített, működő varrógép és👉 1 db ...
02/02/2026

😎 INGYEN ELVIHETŐ!

A Mag-ház előtt kirakott

👉 2 db fémlábas íróasztal,
👉 2 db asztalba épített, működő varrógép és
👉 1 db 2 fiókos kis szekrény.

‼️ FIGYELEM!

A Mag-ház már egy családi ház. Kérünk, hogy úgy vidd el a számodra még használható bútorokat, hogy az ott élő családot ne zavard.

Köszönjük.

31/12/2025

😇🥰

25/11/2025

Meghívó lakossági fórumra – a Debrecenből Komáromba szállítandó akkumulátoros szennyvíz ügyében.

Helyszín: Komárom, Arany 17 Rendezvényközpont
Időpont: 2025. november 28. 19 óra

Kedves Komáromi Lakosok!

Szeretettel hívlak egy olyan beszélgetésre, amely mindannyiunk jövőjét érinti. Nyilvánosságra került, hogy Debrecenből hatalmas mennyiségű, akkumulátorgyárból származó, szennyezett vizet szeretnének Komáromba hozni – olyan anyagokat, amelyek az ivóvízbázist is veszélyeztethetik.

A mi településünkön ugyanis 150-szer magasabb határérték engedélyezett, mint Debrecenben. Vagyis nem szakmai vagy technológiai okból hoznák ide a szennyvizet – csupán egy jogi kiskapu miatt. Ez elfogadhatatlan, átláthatatlan és sérti a közösség érdekeit.

Szeretném, ha együtt beszélnénk róla, mielőtt döntések születnek nélkülünk.

Miért gyere el?

✔️ Hogy megtudd, pontosan milyen anyagokat akarnak Komáromba hozni
✔️ Hogy tisztán lássuk, mekkora kockázatot jelenthet mindez a környékre
✔️ Hogy kimondjuk: Komárom nem lehet országos veszélyeshulladék-parkoló
✔️ Hogy közösen keressük meg a lehetséges lépéseket és megoldásokat

Meghívott szakértők

Az Akár Te is – Akkumulátor Károsult Települések Szövetsége képviselői, akik számos hasonló ügyet láttak már, és pontosan tudják, milyen eszközökkel lehet eredményeket elérni.

Nem hagyhatjuk szó nélkül, hogy komoly környezeti kockázatot jelentő anyagok érkezzenek a városunkba.
Gyere el, hogy együtt álljunk ki Komárom biztonságáért és a közös jövőnkért.

69.000.000 Ft
10/11/2025

69.000.000 Ft

Az ingatlan Komárom központjához, buszvégállomáshoz, vasútállomáshoz közel található. a tető 2017-ben felújításra került, és tetőtéri a... (54129752)

Árcsökkenés!
06/11/2025

Árcsökkenés!

🗑 ELADÓ SZEMETES KONTÉNER!

Eladásra kínáljuk a még nem használt, de az udvaron tárolt 1100 l-es fedeles acél billenőfedelű, kerekes, tüzihorganyzott szemetes konténerünket.

Az ár bruttó 190.000Ft, melyről számlát is tudunk kiállítani.

🤩„MINDENNEK RENDELT IDEJE VAN …és ideje van az ég alatt minden akaratnak.”Szeretettel és tisztelettel invitálunk 2025. o...
11/10/2025

🤩„MINDENNEK RENDELT IDEJE VAN …
és ideje van az ég alatt minden akaratnak.”

Szeretettel és tisztelettel invitálunk 2025. október 17-én pénteken a pont 20 éves Mag-házba az utolsó közösségi együttlétünkre.

Három éve már, hogy eldöntöttük, eladásra kínáljuk szeretett Mag-házunkat. Nem azért, mert ne szeretnénk ugyan úgy, mint amikor megálmodtuk és felépítettük. Nem csupán tégláról téglára, hanem emberről közösségre, közösségről közösségek közösségeire.

Nagyon büszkék vagyunk erre a 20 évre, s minden apró, vagy nagyobb kezdeményezésre, projektre, programra, arra az összefogásra, amivel mindezt folyamatában tudtuk a köz javára hasznosítani. Egy kicsit visszatekintve, talán nem túlzunk azzal, ha azt mondjuk, sok mindenben megelőztük a korunkat. Nagy lendülettel indultunk, lelkesen tevékenykedtünk, kitartóan küzdöttünk, s három éve bölcs döntést hoztunk. Buddha szerint: „Mindennek, ami keletkezik, meg is kell szűnnie.” Itt tartunk mi most.

Az elmúlt héten pontot tettünk a végére.
A befejezésnek pedig méltóképpen kívánunk tisztelegni.

Látszólag egy üres házba jöttök, a tartalmát a napnak közösen kell összeadnunk. Nem készülünk se beszédekkel, se hivatalos programmal, csupán egy kötetlen együttléttel, emlékképekkel, nosztalgikus beszélgetésekkel, minimális vendéglátással. 10 órától folyamatosan várunk bennetek, szánjatok 1-2 órát a közös együtt lére, s amolyan batyus bál módjára járuljatok hozzá a jólétünkhöz.

Ne szomorkodjatok, mi sem tesszük. Merítsetek erőt, energiát s hitet a prédikátor Salamon könyvének gondolataiból, mert:
„Ideje van a születésnek és ideje a meghalásnak; ideje az ültetésnek, ideje annak kiszaggatásának, a mi ültettetett.
Ideje van a megölésnek és ideje a meggyógyításnak; ideje a rontásnak és ideje az építésnek.
Ideje van a sírásnak és ideje a nevetésnek; ideje a jajgatásnak és ideje a szökdelésnek.
Ideje van a kövek elhányásának és ideje a kövek egybegyűjtésének; ideje az ölelgetésnek és ideje az ölelgetéstől való eltávozásnak.
Ideje van a keresésnek és ideje a vesztésnek; ideje a megőrzésnek és ideje az eldobásnak.
Ideje van a szaggatásnak és ideje a megvarrásnak; ideje a hallgatásnak és ideje a szólásnak.
Ideje van a szeretésnek és ideje a gyűlölésnek ideje a hadakozásnak és ideje a békességnek.”

20/09/2025

🗑 ELADÓ SZEMETES KONTÉNER!

Eladásra kínáljuk a még nem használt, de az udvaron tárolt 1100 l-es fedeles acél billenőfedelű, kerekes, tüzihorganyzott szemetes konténerünket.

Az ár bruttó 190.000Ft, melyről számlát is tudunk kiállítani.

20/09/2025

‼️Néhányan emlékeztek az Ácson létesített gyárral kapcsolatos perünkre amit a kormányhivatal ellen vittünk az EMLA Egyesület segítségével dr. Berki Zsuzsa jogi képviseletével.

1️⃣Első fokon alulmaradtunk, de akkor elhatároztuk, hogy megyünk tovább a Kúria felé.
2️⃣Ezúttal kedvező döntés született.

Mondhatni minden más civil szervezet számára példaértékű, akár azt is megkockáztatjuk, hogy ez az új zsinormérték...

⚖️Ez itt a hivatalos rész, akinek nincs ideje és ismeri a történetet, átugorhatja.
Ács 0421/71 helyrajzi számú területen 🔱katódanyag gyártó üzem létesítésére vonatkozó összevont környezeti hatásvizsgálati és egységes környezethasználati engedélyezési eljárás
lefolytatására. A beruházás az egyes gazdaságfejlesztési célú és munkahelyteremtő beruházásokkal összefüggő közigazgatási hatósági ügyek nemzetgazdasági szempontból kiemelt jelentőségű üggyé nyilvánításáról, valamint egyes nemzetgazdasági szempontból kiemelt jelentőségű üggyé nyilvánításról szóló kormányrendeletek módosításáról szóló 141/2018. (VII. 27.) Korm. rendelet 2. mellékletének 115. pontja értelmében 🔱nemzetgazdasági szempontból kiemelt beruházás.

🥁Tehát:
🔱Legfontosabb megállapítások

A 🔱Kúria hatályon kívül helyezte az elsőfokú bíróság döntését és új eljárás lefolytatására kötelezte a bíróságot.🔱

🔱A Kúria kiemelte: a civil szervezetek perindítási jogát nem szabad olyan formális követelményekhez kötni, mint a hatósági eljárásban való korábbi aktív részvétel vagy szigorú időbeli szempontok. Az 🔱Aarhusi Egyezmény és az 🔱EU jog alapján a hatékony jogorvoslathoz való jogot a környezetvédelmi egyesületek széles körben gyakorolhatják, még akkor is, ha nem terjesztettek elő minden kifogást a hatósági eljárásban.

A felperes (Nagy Tavak Szövetség) kereseti jogának elismerése mellett az igazságszolgáltatáshoz való hozzáférést, a jogorvoslati jog érdemi tartalmát és az objektív környezetvédelmi érdekek bírósági védhetőségét hangsúlyozza a végzés.

‼️Az elsőfokú bíróságnak ÚJ eljárásában teljes körűen vizsgálnia kell a keresetben felhozott környezetvédelmi, természetvédelmi, vízvédelmi, levegő-védelmi, zajterhelési és társadalmi kérdéseket, nem zárhatja ki őket formális eljárásjogi okokból.

‼️‼️‼️Ügy jelentősége‼️‼️‼️
Ez a döntés jelentősen erősíti a magyar környezetvédő szervezetek jogorvoslathoz való jogát, és felszólítja a bíróságokat, hogy a környezetvédelmi perekben az érdemi kérdéseket vizsgálják, ne csupán formai eljárási hibák alapján hozzanak döntést.

A két legfontosabb megállapítást bemásoljuk kommentbe.

Ha szeretnétek, hogy hasonló környezetvédelmi ügyekben fel tudjunk lépni, támogassátok szervezetünket.
https://nagytavak.hu/tamogass/

Alba Natura Civil AlapítványFertő Tó Barátai EgyesületTETT Egyesületatlatszo.hu
Akárteis
EMLA Egyesület

🤩„MINDENNEK RENDELT IDEJE VAN …és ideje van az ég alatt minden akaratnak.”Szeretettel és tisztelettel invitálunk 2025. o...
18/09/2025

🤩„MINDENNEK RENDELT IDEJE VAN …
és ideje van az ég alatt minden akaratnak.”

Szeretettel és tisztelettel invitálunk 2025. október 17-én pénteken a pont 20 éves Mag-házba az utolsó közösségi együttlétünkre.

Három éve már, hogy eldöntöttük, eladásra kínáljuk szeretett Mag-házunkat. Nem azért, mert ne szeretnénk ugyan úgy, mint amikor megálmodtuk és felépítettük. Nem csupán tégláról téglára, hanem emberről közösségre, közösségről közösségek közösségeire.

Nagyon büszkék vagyunk erre a 20 évre, s minden apró, vagy nagyobb kezdeményezésre, projektre, programra, arra az összefogásra, amivel mindezt folyamatában tudtuk a köz javára hasznosítani. Egy kicsit visszatekintve, talán nem túlzunk azzal, ha azt mondjuk, sok mindenben megelőztük a korunkat. Nagy lendülettel indultunk, lelkesen tevékenykedtünk, kitartóan küzdöttünk, s három éve bölcs döntést hoztunk. Buddha szerint: „Mindennek, ami keletkezik, meg is kell szűnnie.” Itt tartunk mi most.

Az elmúlt héten pontot tettünk a végére.

A befejezésnek pedig méltóképpen kívánunk tisztelegni.

Látszólag egy üres házba jöttök, a tartalmát a napnak közösen kell összeadnunk. Nem készülünk se beszédekkel, se hivatalos programmal, csupán egy kötetlen együttléttel, emlékképekkel, nosztalgikus beszélgetésekkel, minimális vendéglátással. 10 órától folyamatosan várunk bennetek, szánjatok 1-2 órát a közös együtt lére, s amolyan batyus bál módjára járuljatok hozzá a jólétünkhöz.

Ne szomorkodjatok, mi sem tesszük. Merítsetek erőt, energiát s hitet a prédikátor Salamon könyvének gondolataiból, mert:

„Ideje van a születésnek és ideje a meghalásnak; ideje az ültetésnek, ideje annak kiszaggatásának, a mi ültettetett.
Ideje van a megölésnek és ideje a meggyógyításnak; ideje a rontásnak és ideje az építésnek.
Ideje van a sírásnak és ideje a nevetésnek; ideje a jajgatásnak és ideje a szökdelésnek.
Ideje van a kövek elhányásának és ideje a kövek egybegyűjtésének; ideje az ölelgetésnek és ideje az ölelgetéstől való eltávozásnak.
Ideje van a keresésnek és ideje a vesztésnek; ideje a megőrzésnek és ideje az eldobásnak.
Ideje van a szaggatásnak és ideje a megvarrásnak; ideje a hallgatásnak és ideje a szólásnak.
Ideje van a szeretésnek és ideje a gyűlölésnek ideje a hadakozásnak és ideje a békességnek.”

Szörpös üvegek eladók, még nem használtak. Körülbelül 500 db. 140Ft/db áron. 20/313-50-80
20/08/2025

Szörpös üvegek eladók, még nem használtak. Körülbelül 500 db. 140Ft/db áron. 20/313-50-80

Cím

Csendes Utca 8
Komárom
2903

Telefonszám

+36205842860

Értesítések

Ha szeretnél elsőként tudomást szerezni Mag-ház új bejegyzéseiről és akcióiról, kérjük, engedélyezd, hogy e-mailen keresztül értesítsünk. E-mail címed máshol nem kerül felhasználásra, valamint bármikor leiratkozhatsz levelezési listánkról.

A Szervezet Elérése

Üzenet küldése Mag-ház számára:

Megosztás

Kategória