Malomtó Horgász Egyesület

Malomtó Horgász Egyesület Közel 100 fős tagságunk, összetartó, kis csapat, akik a horgászat élményéért járnak a vízpartra. Az elmúlt években a létszámunk 100 fő fölé emelkedett.

MALOMTÓ HORGÁSZ EGYESÜLET TÖRTÉNETI ÁTTEKINTÉSE

Az áttekintéshez szükséges a Gödöllő Isaszeg területén, a Rákos-patak mentén lévő tórendszer és az ott működő horgászegyesületek kialakulásának története. A terület a gödöllői Grassalkovich- kastélyhoz tartozó uradalom része volt, s mint ilyen 1867-óta kincstári tulajdon. A Grassalkovich család alakította ki a Rákos –patak mentén-gátépítéssel, duzz

asztással az un. Malom –tavakat, amelyek részben vízimalmok hajtására, részben haltenyésztésre, részben pedig nutriatenyésztésre szolgáltak. A terület funkciója a két világháború között is fennmaradt.

1945. után a terület állami tulajdonba került, kezelője a Kisállattenyésztési Kutatóintézet lett. Tekint***el arra, hogy az állam nem rendelkezett megfelelő pénz és egyéb eszközökkel a tavak, gátak, lefolyók, csatornák karbantartásához. A tavak eliszaposodtak, a vízfelületeket benőtte a nád, a gátak meggyengültek, a zsilipek megrongálódtak. Ilyen körülmények között érte a tórendszert 1963-ban és 1968-ban két—a Rákos-patakon levonuló- hatalmas jeges ár. Ez a természeti csapás halászatra alkalmatlanná t***e a lerombolt állapotú rendszert.a gátakat-zsilipeket elmosta, az épületeket használhatatlanná t***e.

Állami támogatást nem kapván a KÁTKI hosszú távú –30—50—éves-bérleti szerződést kötött az itt megalakult HORGÁSZ EGYESÜLETEK – kel köztük a MALOMTÓ HORGÁSZ EGYESÜLET- tel is. Működésük feltételeként szabta, hogy a bérleményeiket hozzák rendbe, a Rákos-pataknak ezen a szakaszán alakítsák ki a megfelelő árvízvédelmi létesítményeket és a tavakat tegyék horgászati célokra alkalmassá.

1978.január 16-án 20 lelkes horgász megalapította a

MALOMTÓ HORGÁSZ EGYESÜLETET

Tagságunk kezdeti létszáma 20 fő volt. Ez a csekély kis létszámú, de lelkes csapat megkezdte és végrehajtotta a KÁTKI álltal szabott feltételeket: gátak, zsilipek, csatornák helyreállítását, házak rendbehozatalát, és amikor mindennel elkészültek megkezdték a 3-as számú tó feltöltését, majd az ezt követő halasítást. Nagy volt az izgalom, amikor az első pontyok telepítésére került sor, amit azután a többi halfajták telepítése követett. Folyamatosan felújítottuk a gátakat, zsilipeket, szaletliket, stégeket, csinosítottuk a környezetet.Új szabályaink születtek. Biológiai iszaptalanítást végeztettünk. Különböző rendezvényeknek adtunk lehetőséget: Baráti társaságoknak, mozgáskorlátozottak egyesületének, szakszervezeti rendezvényeknek. Évenként horgászversenyeket rendeztünk, halászlé és más ételek főzésével együtt. Ma már új fiatal tagokból álló csapat vezeti az egyesületet nem kis lelkesedéssel. Céljuk továbbra is a különböző halfajták telepítése, a környezet folyamatos csinosítása, nyugodt, kiegyensúlyozott pihenés biztosítása horgászaink és családtagjaik részére, ehhez igénylik az „öregek” tapasztalatait .

14/01/2026

Tisztelt Horgásztársak!
Ezúton kívánunk sikeres, fogásokban gazdag, boldog új esztendőt minden társunknak!

Az egyesület 2026. február 01-én, vasárnap 9:00 órai kezdettel tartja soron következő éves KÖZGYŰLÉSÉT, melyre minden egyesületi tagunkat szeret***el várunk. A közgyűlés helyszíne: Nemzeti Biodiverzitás- és Génmegőrzési Központ (régi nevén Haszonállat-génmegőrzési Központ HáGK), 2100 Gödöllő, Isaszegi u 200. Báldy terem.
A közgyűlés határozatképtelensége esetén a megismételt közgyűlés időpontja: 2026. február 01. (vasárnap), 09:30 óra. A megismételt közgyűlés helyszíne megegyezik az eredeti közgyűlés helyszínével és az az eredeti közgyűlés napirendjével kerül megtartásra.

Napirendi pontok:
I. Megnyitó, elnöki köszöntő (Ragács István)
II. Levezető elnök, jegyzőkönyvvezető és hitelesítők, illetve szavazatszámláló bizottság megválasztása (Ragács István)
III. A 2025-es év elnöki és pénzügyi beszámolója (Ragács István, Somogyi Péter)
IV. 2025-es halgazdálkodási beszámoló (Molnár József)
V. Az egyesület 2026-os munkatervének és gazdálkodási tervének ismertetése. (Somogyi Péter)
VI. Fontosabb törvényi változások ismertetése, ellenőrzési tapasztalatok (Kerékgyártó Péter)
VII. Hozzászólások, egyebek
VIII. Zárszó (Ragács István)

A 2026-ös évre szóló engedélyek, területi jegyek kiadása közgyűlést követően az egyesület irodájában kezdődik el. Felhívjuk a figyelmét, hogy csak szabályosan kitöltött és leadott fogási napló esetén van mód engedély váltásra. Személyigazolványra és lakcímkártyára szükség lesz a közgyűlési regisztráció miatt, így kérjük ezeket mindenki hozza magával.

Reményeink szerint felelős tagságunk részvétele a februári időpontban is magas lesz, így biztosítva a határozatképességet a további működésünkhöz feltétlenül szükséges kérdésekben.
Minden kedves tagunkat elvárjuk, jelenlétükre feltétlenül számítunk!

30/04/2025

Tisztelt Horgásztársak,

az idén kísérleti jelleggel az Egyesület vezetősége megkérte és megkapta a harcsa fajlagos fogási tilalma alóli felmentést a 2025-ös évre.
Eddig csak a ponty fogására volt ilyen fajlagos tilalom alóli felmentésünk, erre az évre a kapott kormányhatározat alapján már harcsára is van.
A helyi horgászrendben az egyéb szabályozásban (méretkorlátozás, napi és éves kvóta) nincs változás, de harcsára a az országos fajlagos tilalmi időben is lehet majd horgászni a Malomtó HE taván.
Célunk, hogy egy fenntartható, kiegyensúlyozott és változatos halfaunát alakítsunk ki a vízterületen, melyet felelős halgazdálkodással, halvédelemmel és a helyi horgászrend szabályozásával kívánunk biztosítani.
A 2025-ös éves fogási tapasztalatok összesítését, elemzését és kiértékelését követően fogunk dönteni a következő 5 év telepítési tervéről és a harcsa fajlagos tilalma alóli felmentés esetleges megigényléséről a további évekre.
Jó horgászatot kívánunk minden kedves Horgásztársunknak!

24/04/2025

Tisztelt Horgásztársak!

Az éves megszokott horgász versenyünket május 11.-én tartjuk. A verseny lebonyolítási rendje és szabályai emailben kerültek kiküldésre.
Sikeres versenyzést kívánunk minden résztvevőnek!

23/03/2025

Tisztelt Horgásztársak,

ezúton értesítünk mindenkit, hogy a HGI területén lévő Malomtó HE horgászvízére a beléptetés rendszere 2025.03.22-től megváltozik.
Ettől az időponttól kezdődően csak és kizárólag érvényes beléptető kártya használatával lehet bejutni az Egyesület területére horgászat, és vagy azzal összefüggésben hozható tevékenység céljából.
A belépés a területre a Malomtó HE éves horgászrendjének megfelelő időkorlátok betartásával, az éjszakai tilalmi időszakon (November 1. és Március 1.) kívül 0-24 órán keresztül történhet.
Belépni a területre csak és kizárólag az HGI intézmény Isaszegi út 200-nál lévő Főporta Kapuján keresztül lehet.
A főkapu a HGI telephelyének nyitvatartási idején ( Hétfőtől péntekig 6.00 - 20.00 óráig) kívül a Főkapu zárva lesz. Annak kinyitásához az eddig megszokott módon, de a Főkapun keresztül a 06301866621 telefonszámot kell tárcsázni és akkor a kapu automatikusan kinyílik. Minden jogosultsággal rendelkező horgász előre megadott telefonszáma feltöltésre került az HGI informatikai és beléptető rendszerébe.
A Főkapu utáni sorompó a porta mögött balra található, a beléptetés a kártyával az ott elhelyezett érzékelőn történő lehúzással/érvényesítéssel nyílik befelé és kifelé egyaránt.

A kártyákat a HGI a Malomtó HE-nek átadta, azok a 2117 Isaszeg Templom utca 14. címen, és kedd-szombat 8-17 óra. időben személyesen, a használati díj megfizetésével és az átadás-átvételi jegyzőkönyv aláírásával átvehetőek.

Ezzel a beléptetéssel a korábban kihirdetett járvány helyzettel összefüggésben kihirdetett belépési korlátozások hatályukat vesztik, az itt leírtak szerint lehet be és kihajtani a Malomtó HE területére.

Mindenkinek jó horgászatot kívánunk!

18/03/2025

Tisztelt Horgásztársak!

Április 13.-án vasárnap reggel 8 órától lesz az idei parknap, várunk mindenkit szeret***el, hogy megszépüljön környezetük.
Kézi szerszámokat, aki tud, hozzon magával.
Megkérnék mindenkit, aki el tud jönni, jelezze ezt valamilyen formában a Vezetőségnek, hogy meg tudjuk rendelni az ebédet.

06/03/2025

Tisztelt horgásztársak!

Most Vasárnap (03.09.) reggel 8 órától süllő fészkeket helyezünk ki és ezzel egy időben az ivadék védő hálót is felrakjuk.
Kérjük, akik ki tudnak jönni, jelentkezzenek a Vezetőségnél!

06/02/2025

Tisztelt Horgásztársak!

Az aktuális horgászrendet mindenki megkapta emailben. Felhívnánk a figyelmet a következő változásokra:

"Őrzött, felügyelt felszerelésnek minősül, ha a horgász a felszerelésének 25 méteres körzetében tartózkodik és a kapásjelző által közvetített jelzésre haladéktalanul reagálva megkezdheti a hal fárasztását. A horgász a bevetett horgászkészséget 25 méteres körzetnél nagyobb távolságra nem hagyhatja el, azokat más felügyeletére (területi jeggyel rendelkezőre sem) nem bízhatja. Amennyiben ennél nagyobb távolságra vagy hosszabb időre elhagyja a horgászhelyet, a horgászkészségeket köteles kivenni a vízből. A halak (harcsa és busa kivételével) pányvázása, pányván tartása TILOS! A szájbilincs használata kizárólag a ragadozó halak esetében megengedett."

"A nagytestű békés halaink épségének védelmében a ponty és amur horgászata során a halmatrac vagy halbölcső megléte és használata minden esetben kötelező! Ilyen halvédelmi eszköz hiányában ezekre a fajokra a horgászatot nem lehet megkezdeni."

06/02/2025

Tisztelt Horgásztársak,

A MATE Babatvölgyi Tanüzemében Madárinfluenza járvány kitörés volt, melynek következtében az NBGK gödöllői telephelyén üzemelő baromfi génbank megfigyelési körzetbe került.
Ezért az NBGK-HGI területére történő behajtás és áthaladás rendje 2025. február 3-tól előreláthatólag április végéig megváltozik.
Az eddigi teherporta bejárat lezárásra került, belépni a területre kizárólag, szintén az Isaszegi úton lévő Főportán keresztül lehet, hétköznap reggel 6.00 és este 20.00 óra között, hétvégén és ünnepnapokon pedig reggel 8.00 és délután 16.00 óra között. A behajtás lassan! a fertőtlenítő szőnyegeken pontosan áthaladva történhet, ezt minden behajtónál és kihajtónál megkövetelik.
Ezekkel az intézkedésekkel párhuzamosan a belépés feltételei is szigorodnak. Az eddigi összes leadott Malomtó HE rendszám és telefonszám törlésre került az NBGK beléptető rendszerében.
Új belépésre a Föportán keresztül csak azok a tagok jogosultak, akik a 2025-ös évre érvényes horgászengedélyt kiváltották.
Az egyesület vezetősége folyamatos egyeztetésben van az NBGK vezetésével, az aktuális telefonszámok és rendszámok megosztásán és újra bevitelén már dolgozunk.

Ez az állategészségügyi biztonsági okokból bevezetett átmeneti korlátozás sajnos a hétvégi és ünnepnapokon történő horgászatot érinti jelentősen az elkövetkező idöszakban, így az NBGK a Malomtó Horgászegyesület vezetőségének és tagságának a megértését, türelmét és együttműködését kéri a kialakult helyzet orvoslásában.

A Malomtó HE vezetése nevében kérjük, hogy a fenti rendelkezéseket és korlátozásokat minden tagunk maradéktalanul tartsa be, horgászatát és időtöltését a tavon úgy tervezze meg, hogy a kijelölt időablakon belül biztonságosan elhagyja az NBGK területét.

Minden tagunk maradéktalan együttműködésére számítunk, ha új fejlemény lesz a korlátozásokkal vagy azok feloldásával kapcsolatban akkor azonnal értesítjük a tagságot.

Cím

Isaszegi út 200
Godollo
2100

Értesítések

Ha szeretnél elsőként tudomást szerezni Malomtó Horgász Egyesület új bejegyzéseiről és akcióiról, kérjük, engedélyezd, hogy e-mailen keresztül értesítsünk. E-mail címed máshol nem kerül felhasználásra, valamint bármikor leiratkozhatsz levelezési listánkról.

A Szervezet Elérése

Üzenet küldése Malomtó Horgász Egyesület számára:

Megosztás

Kategória