30/05/2026
AZ AERO CLUB ESZTERGOM PILÓTÁJA, MÉSZÁROS ZOLTÁN A MALÉV REPÜLŐKLUB VERSENYZŐJÉVEL, KASSAI PÉTERREL VILÁGBAJNOKI BRONZÉRMET SZERZETT!!!
🥉🏆
Hatalmas magyar sikerrel ért véget a 40. Vitorlázórepülő Világbajnokság Lengyelországban.
20m-es kétüléses kategóriában a Kassai Péter (Malév Repülőklub)-Mészáros Zoltán(Aero Club Esztergom) páros felállhatott a dobogó 3. fokára. A teljesítményük a győztes német pároshoz képest 98,4%, ami elképesztően kis különbség .😊
A 18m-es kategóriában (a legnépesebb osztályban 42 induló volt) Negró Kornél a 7. (88,5%), Tóth Géza a 16. helyezést (85,7%) érte el.😊
Péter és Zoli az utolsó pillanatig nagy csatában volt a dobogóért az ausztrálokkal, végül a nagyon nehéz, trükkös időjárású utolsó versenyszámban is le tudták győzni ellenfelüket, így megtartották a 3. helyüket.
Kornél az 5., Géza a 8. helyről várta az utolsó napot, ők azonban a kevésbé szerencsések közé tartoztak az utolsó versenyszámban.
Csapatversenyben többször álltunk a harmadik helyen, végül az utolsó napon mindössze 4 ponttal lemaradtunk a dobogóról.
Elképesztő siker mind a négy pilóta teljesítménye, csapatként talán minden idők legjobb magyar szereplése.
Gulyás György világbajnoki 1., 2.,3. helyezései után ez a következő világbajnoki dobogó, ezen kívül Szabó Péter állhatott a dobogó 3. fokára Európabajnokságon.
10 versenynap, folyamatos koncentráció, napi 4-5-6 óra repülés. A 9. versenyszámban a vb mezőnye összesen több mint 59000km-t repült.
Óriási gratuláció mindannyiuknak.
Még egyszer köszönet Ludek Kluger csapatkapitánynak, Kerekes András meteorológusnak, és Molnár Beni kisegítőnek.
Hatalmas köszönet a Magyar Vitorlázórepülő Szövetségnek, hogy biztosítják a válogatott keretnek a világszínvonalú Arcus-t, mindemellett hatalmas anyagi támogatást is nyújtva a versenyzőknek!!
Külön köszönet a HungaroControlnak, aki fő támogatója a vitorlázórepülő válogatottnak!!
Köszönjük mindenkinek, aki velünk izgulta végig a versenyt, szurkolt versenyzőinknek, küldte a bíztató üzeneteket!!!😊