Debrecen Élelmiszermentés

Debrecen Élelmiszermentés Kérlek!Ne a kukába!
Élelmiszermentés=az élelmiszert megmenteni a hulladékká válástól. A Debreceni Élelmiszermentő Hálózat 2016 májusában alakult meg.

A FAO, az ENSZ Élelmezési és Mezőgazdasági Szervezete 1979-ben nyilvánította világélelmezési napnak október 16-át. Ez a nap egyszerre irányítja a figyelmet az éhínség elleni küzdelemre és az élelmiszerpazarlásra. A számok riasztók: egy átlagos magyar család évente 50 ezer forint értékű élelmiszert dob ki a szemétbe, amely fejenként körülbelül 40-50
kilogramm élelmiszerhulladékot jelent. Lehet-e e

zt a teljes lakosságot számítva mintegy 400 ezer tonna élelmiszert a szükség helyére
átcsoportosítani? Felkutatjuk és összegyűjtjük a megyében fölöslegessé vált és megsemmisítés előtt álló élelmiszereket, amelyek kereskedelmi forgalomba valamiért már nem hozhatók, de minőségileg fogyaszthatók, majd adomány formájában eljuttatjuk a hozzáértő karitatív szervezetekhez és önkormányzati intézményekhez, akik ingyenesen szétosztják ezeket a termékeket a rászoruló emberek között.

✨ Lezárult a maradékmentő receptversenyünk! ✨Annyi fantasztikus és kreatív alkotás érkezett hozzánk, köszönjük a recepte...
07/03/2026

✨ Lezárult a maradékmentő receptversenyünk! ✨

Annyi fantasztikus és kreatív alkotás érkezett hozzánk, köszönjük a recepteket! A pályázókat díjaztuk egy kis meglepetéssel az elvégzett szuper munkáért. 🎁

A beküldött finomságokat a NÉBIH szakembereiből álló zsűri értékelte. Lássuk, milyen nagyszerű gondolatokat fűztek a beérkezett remekművekhez:

🍲 Rácsai Márton – Gyöngytyúkleves újrahasznosítva
A recept kreatívan és jól átgondoltan hasznosítja újra a maradékokat, egy letisztult, mégis különleges fogást eredményezve. Az ízek harmonikusan épülnek egymásra, a mézes sült zöldségek kellemesen ellensúlyozzák a krémes ragut. Öröm volt a fotókon végigkövetni a konyhában zajló munkafolyamatot!

🍰 Négyesi Eszter – Karácsonyi mákos bejgli újragondolva
Tökéletes példája annak, hogyan lehet a megmaradt ünnepi süteményeket egyszerű alapanyagokkal új desszertté alakítani. A rétegezés változatos állagot és ízt ad az ételnek. Külön kiemelték a színes prezentációt és az igényesen kivitelezett, magával ragadó videót!

🎃 Gönczy Pál Általános Iskola – Maradékmentő tikvenik (bolgár sütőtökös rétes)
A gyerekek csapata megmutatta, milyen izgalmas ötlet egy másik kultúra receptjével kísérletezve megmenteni a maradék sütőtököt! A képek jól szemléltetik az egyszerűen követhető lépéseket. Külön kiemelendő és becsülendő az a nagyszerű közös munka, amit a diákok a maradékmentés érdekében végeztek. Nagyon ügyesek voltatok!

Hatalmas gratuláció minden résztvevőnek, a legkisebbektől a felnőttekig mindenki zseniális volt! 💚

Tartsatok velünk továbbra is, és mentsünk meg együtt minél több élelmiszert! További tippekért és érdekességekért látogassatok el weboldalunkra: 👉 www.elelmiszermentes.hu

🎆 Boldog Új Évet kívánunk! 🎆Minden kedves Partnerünknek ezúton is köszönjük, hogy egész évben támogatásukkal és élelmisz...
05/01/2026

🎆 Boldog Új Évet kívánunk! 🎆

Minden kedves Partnerünknek ezúton is köszönjük, hogy egész évben támogatásukkal és élelmiszer-adományaikkal segítették Egyesületünk munkáját.
Nélkületek nem valósulhatna meg az, amit nap mint nap az élelmiszerpazarlás csökkentéséért és a rászorulókért teszünk. 💚

Boldog, békés és sikerekben gazdag új évet kívánunk mindenkinek! ✨


Fotó forrása: freepik.com

🎄✨ Kellemes karácsonyi ünnepeket kívánunk mindenkinek!Legyen az ünnep az együttlétről, a figyelmességről és az egymás ir...
24/12/2025

🎄✨ Kellemes karácsonyi ünnepeket kívánunk mindenkinek!
Legyen az ünnep az együttlétről, a figyelmességről és az egymás iránti törődésről szóló időszak.
Köszönjük, hogy egész évben velünk tartottatok az élelmiszer-pazarlás elleni küzdelemben! 💚

Boldog, békés karácsonyt kíván
az Élelmiszermentés Debrecen Egyesület 🎁

🎄♻️ Az ünnepek alatt különösen fontos az előrelátó tervezés.Kérünk benneteket, hogy:✔️ gondoljátok át előre a menüt✔️ cs...
23/12/2025

🎄♻️ Az ünnepek alatt különösen fontos az előrelátó tervezés.
Kérünk benneteket, hogy:
✔️ gondoljátok át előre a menüt
✔️ csak annyit vásároljatok, amennyire valóban szükség van
✔️ használjátok fel kreatívan a megmaradt alapanyagokat

A pazarlásmentes ünnep nemcsak a környezetnek jó, hanem a pénztárcánknak is. 💚
Tegyünk együtt az élelmiszerpazarlás csökkentéséért karácsonykor is!

✨ Hálásan köszönjük az adományokat! ✨2025. november 25-én a Mathias Corvinus Collegium szervezésében egy izgalmas pódium...
02/12/2025

✨ Hálásan köszönjük az adományokat! ✨

2025. november 25-én a Mathias Corvinus Collegium szervezésében egy izgalmas pódiumbeszélgetésen vettünk részt Debrecenben, az debreceni képzési központjában. A beszélgetés fókusza az élelmiszerpazarlás volt – egy olyan téma, amely mindannyiunk közös felelőssége.

Nagy megtiszteltetés volt számunkra, hogy neves előadók mellett mi is meghívást kaptunk, és lehetőségünk nyílt bemutatni Egyesületünk mindennapi élelmiszermentő munkáját, valamint az ehhez kapcsolódó oktatási tevékenységünket.

💛 Az eseményhez kapcsolódóan az MCC tartós élelmiszer-adománygyűjtést is szervezett a javunkra, amelyért rendkívül hálásak vagyunk!
Köszönjük mindenkinek, aki hozzájárult! 🙏

🍽️ Miért pazarolunk el évente tonnányi ennivalót – amikor könnyen elkerülhetnénk?Munkatársunk, Szombathy Zsuzsa a DTV ve...
01/12/2025

🍽️ Miért pazarolunk el évente tonnányi ennivalót – amikor könnyen elkerülhetnénk?
Munkatársunk, Szombathy Zsuzsa a DTV vendége volt a Esti közelkép november 26-ai adásában — arról beszélgettek Vida Gyula műsorvezetővel, hogy mennyi étel megy veszendőbe feleslegesen. Megtudhatod, hogyan dolgozunk azon, hogy ez ne így legyen.

🤲 Megmutatja, hogyan segíthetnek a boltok, vendéglátók és fogyasztók abban, hogy a jó minőségű, még ehető élelem ne a kukába kerüljön, hanem rászoruló emberekhez jusson.

🌱 Kis odafigyeléssel megtakarítást, esélyt és tiszteletet jelenthetünk — nemcsak a természet, de társaink számára is.

▶️ Nézd meg most az interjút, és oszd meg, ha szerinted is fontos az élelmiszer-mentés!

A felmérések szerint a világon megtermelt, előállított élelmiszer egyharmada kárba vész. Az okok között leggyakrabban a túlvásárlás, a rossz tárolás és a tud...

🍎 Iskolai órák Felsőtárkányban – együtt a tudatos jövőért! 🍎Október közepén ellátogattunk a Felsőtárkányi Általános Isko...
05/11/2025

🍎 Iskolai órák Felsőtárkányban – együtt a tudatos jövőért! 🍎

Október közepén ellátogattunk a Felsőtárkányi Általános Iskolába, ahol négy tanórát tartottunk a diákoknak. Tavasszal, a Fenntarthatósági Témahéten már jártunk náluk, és nagyon örültünk, hogy most újra visszatérhettünk! 🌱

A tanárok és a diákok ezúttal is nagyon kedvesen fogadtak, és jó hangulatban teltek az órák — sok érdekes beszélgetés és közös gondolkodás született az élelmiszerpazarlásról és a fenntartható életmódról. 💚

Reméljük, lesz még alkalom az együttműködésre, és más iskolákba is ellátogathatunk a közeljövőben!

🎓 Ha szeretnétek, hogy a Debreceni Ételmentők Egyesülete ellátogasson hozzátok és interaktív, szemléletformáló előadást tartson az ételmentésről, keressetek bátran minket üzenetben!

🥚🌿 Húsvéti maradékmentő receptverseny a fenntarthatósági órákhoz kapcsolódva! 🌿🥚A Fenntarthatósági Témahéthez kapcsolódv...
25/05/2025

🥚🌿 Húsvéti maradékmentő receptverseny a fenntarthatósági órákhoz kapcsolódva! 🌿🥚
A Fenntarthatósági Témahéthez kapcsolódva „Húsvéti maradékmentő ötletek” címmel hirdettünk receptversenyt azokban az iskolákban, ahol fenntarthatósági órát tartottam. A feladat a húsvéti maradékok kreatív újragondolása volt – a diákok pedig igazán ötletes és finom megoldásokat találtak! 😊

A versenyre két 3 fős csapat és egy egyéni versenyző küldött be recepteket – összesen heten. Minden résztvevő egyenlő ajándékcsomagot kapott, benne oklevéllel és mozijeggyel. Az ajándékok egy részét a NÉBIH biztosította – köszönjük a támogatást! 🎁🎬

🎉 A nyertes receptek:
👩‍🍳 Húsos rakott krumpli húsvéti maradékból – Kovács Boglárka, Kaló Jázmin, Kerek Imola
👨‍🍳 Sonkás tészta – Deli Zsombor, Katona Hanna, Nagy Panna
👩‍🍳 Jókai bableves – Szulyák Nóra

A képek az ajándékátadó eseményen készültek, ahol jelen volt Orosz Norbert tanár úr, aki lelkesítette a diákokat, és Dobránszky Sándor igazgató úr, akinek támogatását szintén nagyon köszönjük! 📸👏

Nagyon büszkék vagyunk minden résztvevőre – szuper munkát végeztetek! 🌟

🌉 Csatlakoztunk a Zöld Hídhoz! 🌱Nagy öröm számunkra, hogy ebben az évben csatlakozhattunk a Kék Bolygó Alapítvány által ...
13/05/2025

🌉 Csatlakoztunk a Zöld Hídhoz! 🌱

Nagy öröm számunkra, hogy ebben az évben csatlakozhattunk a Kék Bolygó Alapítvány által meghirdetett Zöld Híd programhoz, amelynek köszönhetően olyan iskolákba is eljuthattunk, ahová korábban még nem volt lehetőségünk! 🙌

🏫 Ellátogattunk Heves vármegye két iskolájába:

- Felsőtárkányi Általános Iskola

- Bélapátfalvai Petőfi Sándor Általános Iskola

🌾 Emellett Hajdúszoboszló két általános iskolájában is jártunk.

Mindegyik iskolában fantasztikus fogadtatásban volt részünk, és izgalmas beszélgetéseket folytattunk a gyerekekkel a fenntarthatóságról, a tudatos étkezésről és az élelmiszerpazarlás megelőzéséről.

📷 A képek Bélapátfalván, a Petőfi Sándor Általános Iskolában készültek.

🌍 Fenntarthatósági Témahét – Együtt a jövőért! 🌱Az elmúlt hetekben több iskolába is ellátogattunk a Fenntarthatósági Tém...
12/05/2025

🌍 Fenntarthatósági Témahét – Együtt a jövőért! 🌱

Az elmúlt hetekben több iskolába is ellátogattunk a Fenntarthatósági Témahét alkalmából, hogy együtt gondolkodjunk a gyerekekkel a környezettudatosságról, és közösen tegyünk is érte! 🌿

🔧 Nyíradonyban a legkisebbekkel, az alsósokkal építettünk komposztálót – így játékosan tanulhattak a szerves hulladék újrahasznosításáról.

👩‍🏫 Debrecenben, a Tóth Árpád Gimnáziumban pedig közel 60 diák hallgatta meg interaktív előadásunkat a fenntartható étkezésről és az élelmiszerpazarlás csökkentéséről.

Hálásak vagyunk a lehetőségért, a nyitottságért, és a lelkes diákokért – köszönjük az iskoláknak és a pedagógusoknak a meghívást! 💚

📸 A képen a Hajdúszoboszlói Bárdos Lajos Általános Iskola diákjai láthatók.

Cím

Pósa Utca 1
Debrecen
4031

Értesítések

Ha szeretnél elsőként tudomást szerezni Debrecen Élelmiszermentés új bejegyzéseiről és akcióiról, kérjük, engedélyezd, hogy e-mailen keresztül értesítsünk. E-mail címed máshol nem kerül felhasználásra, valamint bármikor leiratkozhatsz levelezési listánkról.

A Szervezet Elérése

Üzenet küldése Debrecen Élelmiszermentés számára:

Megosztás