Xantus TISZA-sziget Csokonyavisonta

Xantus TISZA-sziget Csokonyavisonta 🇭🇺 Talpra, Magyarok! Mi Magyar Péter és a TISZA Párt csokonyavisontai támogatói vagyunk.

Elég a képmutatásból, hiteles, erkölcsös és igaz Magyarországot akarunk!
👉 Csatlakozz, és kövess, ha naprakész, valós információkra vágysz! ✊

❗Egy jó kis civil akció! Immáron a hetedik! 👇
13/06/2026

❗Egy jó kis civil akció! Immáron a hetedik! 👇

❗Érdekes! Nem rongálja pluszban a tájképet! 👇
12/06/2026

❗Érdekes! Nem rongálja pluszban a tájképet! 👇

A Tisza választási győzelme törvényes forradalomként is értelmezhető – erről beszélt a Kompország című műsorban Csunderl...
11/06/2026

A Tisza választási győzelme törvényes forradalomként is értelmezhető – erről beszélt a Kompország című műsorban Csunderlik Péter történész.👇

A Tisza választási győzelme törvényes forradalomként is értelmezhető – erről beszélt Kompország című műsorunkban Csunderlik Péter történész.

"Bözsi néni" szűrőjén keresztül... 👇
10/06/2026

"Bözsi néni" szűrőjén keresztül... 👇

Na, gyerekek, eltelt egy hónap a kormányváltás óta, és Magyar Péter most hosszabban is értékelte az első időszakot Rónai Egonnál az ATV Egyenes Beszéd című műsorában.

Az interjúból az derült ki, hogy a kormány elsősorban két dologra a legbüszkébb.

Az egyik a 6000 milliárd forintnyi uniós forrás hazahozatala.

Magyar szerint évekig azt hallgatta az ország, hogy a pénzek azért nem érkeznek, mert Brüsszel bosszút áll, mert migráció, mert Ukrajna, mert ideológiai viták. Ehhez képest szerinte néhány hét alatt kiderült, hogy a probléma valójában a korrupció, az átláthatóság hiánya és a jogállamisági kifogások voltak.

A másik nagy eredménynek a kárpátaljai magyarok ügyében elért áttörést nevezte.

A miniszterelnök szerint az előző kormány tíz éven át inkább politikai kampányt épített a konfliktusra, mintsem megoldást keresett volna. Most viszont szakmai tárgyalások kezdődtek, amelyek nyomán megszületett egy megállapodás-tervezet. Magyar szerint már csak a politikai jóváhagyás hiányzik, amelynek helyszíne akár Beregszász is lehet.

Az interjú egyik legérdekesebb része az Integritás Hatóság jövőjéről szólt.

Magyar szerint az Orbán-kormány ugyan létrehozta a szervezetet az uniós nyomás miatt, de valójában nem adott neki olyan jogköröket, amelyekkel valódi eredményeket érhetett volna el.

Most ezen változtatnának.

Az új szabályok szerint a Hatóság akár lezárt ügyészségi ügyek újranyitását is kezdeményezheti, és komolyabb vizsgálati jogosítványokat kapna.

Ugyanez igaz a vagyonnyilatkozatokra is.

Magyar szerint a jelenlegi rendszer gyakorlatilag semmit sem ér.

Példaként Rogán Antal feltalálói díjait és Lázár János több tucat ingatlanát említette, amelyek kapcsán szerinte soha senki nem tett fel érdemi kérdéseket.

Az új rendszerben már nemcsak a politikusok, hanem a családtagok vagyoni helyzetét is vizsgálhatnák. Ha pedig valaki hamisan nyilatkozik, akár börtönbüntetést is kaphat.

A parlamenti munkáról beszélve Magyar kiemelte, hogy megszavazták a képviselői fizetések csökkentését, amit szerinte korábban azért nem lépett meg senki, mert a parlament inkább politikai alkuk helyszíne volt, mint valódi ellenőrző szerv.

Külön odaszúrt a Szuverenitásvédelmi Hivatalnak is. Azt mondta, megkérte az ellenzéket, hogy nevezzenek meg egyetlen hasznos eredményt a hivatal működéséből. Állítása szerint nem kapott választ.

De az interjú legérdekesebb része mégis Sulyok Tamásról szólt.

Magyar ismét hangsúlyozta, hogy tiszteli a köztársasági elnöki intézményt, de szerinte az emberek világosan döntöttek arról, hogy az Orbán-rendszer vezetői nem maradhatnak automatikusan a helyükön.

Ezért még egyszer kezdeményezni fog egy négyszemközti találkozót Sulyok Tamással.

És itt hangzott el az interjú talán legerősebb mondata:

„Még egyszer leülnék négyszemközt Sulyok Tamással. Lehet, hogy újdonságot is tudok neki mondani.”

Bözsi néni szerint ez a mondat sokkal érdekesebb, mint amilyennek elsőre hangzik.

Mert vagy van valami, amit a köztársasági elnök még nem tud.

Vagy van valami, amit a nyilvánosság még nem tud.

Akárhogy is, úgy tűnik, hogy Sulyok Tamás ügye korántsem ért véget.

És az elkövetkező hetek egyik legizgalmasabb politikai kérdése éppen az lehet, hogy miről akar még beszélni vele a miniszterelnök.

❗"...rendszert építettek a gyermekeink számára nélkülözhetetlen természeti kincseink / a VÍZBÁZISOK / a védett ERDŐK / a...
10/06/2026

❗"...rendszert építettek a gyermekeink számára nélkülözhetetlen természeti kincseink / a VÍZBÁZISOK / a védett ERDŐK / a termőföld beteges pusztítására..." 👇

❗Szolidaritás, adakozás... Amikor a miniszter nem közpénzből gazdagodik, hanem egy gazdag miniszter a fizetését jótékony...
09/06/2026

❗Szolidaritás, adakozás... Amikor a miniszter nem közpénzből gazdagodik, hanem egy gazdag miniszter a fizetését jótékonysági célra felajánlja. 👇

Na, gyerekek, ilyen híreket azért nem nagyon olvastunk az elmúlt 16 évben.

Kapitány István gazdasági és energetikai miniszter bejelentette, hogy a teljes miniszteri fizetését felajánlja a Magyar Koraszülött és Újszülött Mentő Alapítványnak.

A teljeset.

Nem egy havi fizetést.

Nem egy százalékot.

Nem egy egyszeri adományt.

Hanem a teljes miniszteri fizetését.

A videójában azt mondta:

„Az én feladatom szolgálni Magyarországot.”

És valljuk be, ez most kivételesen nem csak egy jól hangzó politikai mondat maradt.

Persze ilyenkor rögtön jönnek majd azok, akik szerint ez csak kommunikáció.

Lehet.

De azért van egy fontos különbség.

Az elmúlt években inkább olyan híreket olvastunk, hogy melyik miniszter fizetését emelték meg újabb milliókkal, ki milyen végkielégítést kapott, vagy éppen melyik luxusszállodában töltötte a hivatalos útját.

Most pedig arról szól a hír, hogy egy miniszter a saját fizetéséről mond le egy alapítvány javára.

Ez azért nem ugyanaz a kategória.

Különösen annak fényében érdekes a történet, hogy tavaly Orbán Viktor közel 10 százalékkal emelte meg a miniszteri fizetéseket. Volt olyan miniszter, aki már akkor is havi több mint 6 millió forintot keresett.

Most pedig ott tartunk, hogy az új kormány egyik minisztere azt mondja: neki nem erre van szüksége, inkább olyan helyre kerüljön a pénz, ahol valóban életeket menthet.

Bözsi néni szerint lehet szeretni vagy nem szeretni a Tisza-kormányt.

Lehet vitatkozni a döntéseikkel.

Lehet kritizálni őket.

De van egy dolog, amit nehéz lenne vitatni:

a politika hitelessége nem a beszédeknél kezdődik, hanem akkor, amikor valaki a saját pénzéről, a saját kényelméről vagy a saját előnyéről mond le.

És bizony egy koraszülöttmentő alapítvány sokkal jobb helye egy miniszteri fizetésnek, mint egy újabb luxusiroda, szolgálati autó vagy prémium.

Bözsi néni szerint majd az idő eldönti, hogy Kapitány István milyen miniszter lesz.

De az biztos, hogy ez a bejelentés egészen más üzenetet hordoz, mint azok a hírek, amelyekhez az előző években hozzászoktunk.

Nem arról szól, hogy mennyit vesz ki a politikából.

Hanem arról, hogy mennyit ad vissza belőle.

08/06/2026

Haladunk, haladunk... 👇

❗Sok a tennivaló és kérdés, hogy mi helyreállítható... 👇
08/06/2026

❗Sok a tennivaló és kérdés, hogy mi helyreállítható... 👇

❗HALLGASSÁTOK MEG! Egy nagyon jó beszélgetés Dömsödi Gáborral a Jólvanezígy youtube csatornáján! Hasonló véleményen vagy...
07/06/2026

❗HALLGASSÁTOK MEG! Egy nagyon jó beszélgetés Dömsödi Gáborral a Jólvanezígy youtube csatornáján! Hasonló véleményen vagyunk... 👇

Újra rendelhető a "DE SIKERÜLT? - 50 terhelő akta a NER-ről" című k...

❗Másfajta vízügyi beavatkozásokra van szükségünk! Nézzétek meg a videót! 👇
07/06/2026

❗Másfajta vízügyi beavatkozásokra van szükségünk! Nézzétek meg a videót! 👇

Vízválasztó az aszálykérdésben – példamutató összefogás az értelmetlen pusztítás leállításáért, és az aszály elleni valódi lépésekért.- Balogh Péterrel, a Ví...

Cím

Csokonyavisonta
7555

Weboldal

Értesítések

Ha szeretnél elsőként tudomást szerezni Xantus TISZA-sziget Csokonyavisonta új bejegyzéseiről és akcióiról, kérjük, engedélyezd, hogy e-mailen keresztül értesítsünk. E-mail címed máshol nem kerül felhasználásra, valamint bármikor leiratkozhatsz levelezési listánkról.

Megosztás