27/02/2026
🏠Februárban
a Hajlék Értelmi Fogyatékosokat Segítő Alapítvány
Lakóotthonában jártunk Érden.
🆘A beszélgetés témája a vészhelyzetek volt.
Először beszélgettünk arról,
ki hogyan érzi magát
és kivel mi történt, amióta nem találkoztunk.
🗣️Ezután megbeszéltük az alkalom témáit.
Megbeszéltük például:
• mi az a vészhelyzet,
• honnan tudjuk, hogy baj van,
• kitől kérhetünk segítséget
• és milyen telefonszámot hívhatunk veszély esetén?
🔥Megtanultuk,
hogy a vészhelyzet hirtelen és váratlan lehet.
Vészhelyzetkor veszélybe kerülhet
a saját életünk
vagy mások élete is.
Vészhelyzet lehet például:
• Tűz van a lakásban.
• Valaki elesik és nem tud felállni.
• Autóbaleset történik.
• Valaki rosszul lesz az utcán.
• Árvíz lesz a városban.
💣Arról is beszélgettünk,
honnan tudjuk, hogy veszélyhelyzet van.
Vészhelyzet van például:
• ha füstöt látunk,
• füstöt érzünk,
• nagy zajt hallunk,
• valaki segítségért kiabál,
• szirénát hallunk,
• vagy figyelmeztetnek minket.
‼️Fontos szabály:
Ha nem vagy biztos benne,
hogy baj van,
akkor szólj egy segítőnek!
1️⃣1️⃣2️⃣
Külön beszéltünk a 112-es segélyhívó számról.
Beszélgettünk arról például:
• a 112-es segélyhívó szám ingyenes,
• mobilról és vezetékes telefonról is hívható,
• akkor is működik, ha nincs pénz a telefonon.
‼️Nagyon fontos
a 112-t nem szabad viccből hívni!
Azt is gyakoroltuk,
mit kérdez az ügyintéző,
amikor telefonálunk.
Az ügyintéző ezeket kérdezheti:
• Mi a neved?
• Hol történt a baj?
• Mi történt pontosan?
• Van-e valaki életveszélyben?
☎️Szituációs játékot is játszottunk.
Eljátszottuk,
hogyan kell segítséget kérni telefonon.
Gyakoroltuk,
hogyan maradjunk nyugodtak vészhelyzetkor.
Gyakoroltuk hogyan mondjuk el érthetően,
mi történt vészhelyzetkor.
📌A beszélgetés végén
közösen összefoglaltuk,
mit tanultunk a vészhelyzetekről.
📌A beszélgetés végén a résztvevők elmondták,
hogyan érezték magukat
és mi volt számukra új információ.
Ti voltatok már vészhelyzetben?
Kitől kértetek segítséget?