06/06/2026
🏆🎉 Nagy szeret***el gratulálunk Szilvánknak, aki az onkológiai területen végzett magas színvonalú, odaadó ápolói tevékenységéért Koós-Zimonyi-díjban részesült a Magyar Gyermekonkológai Hálózat idei kongresszusán!
„Válent Szilvia, akit a klinikán mindenki csak »Szilva«-ként ismer, 1994 óta dolgozik Klinikánkon. 1992-ben érettségizett és általános ápolói, valamint és asszisztensi képesítést szerzett. Először nem az egészségügy területén dolgozott, hanem varrónői szakképesítést is szerzett.
1994-ben a szíve mégis a beteg gyermekekhez húzta és a Semmelweis Egyetem akkori II. sz. Gyermekklinikájának PIC osztályán kezdett dolgozni. 5 évig ápolta klinikánkon a koraszülött, beteg kisbabákat. Kollégái (nővérek és orvosok) nagyon szerettek vele dolgozni, mind emberileg, mind szakmailag nagyra becsülték szakmai tudását, hozzáállását.
1999-ben került a hematológiai osztályra, amitől bár eleinte félt, azonban nagyon hamar megszerette ezt a területet. Szerette, hogy nagyobb gyerekekkel is foglalkozhatott, akikkel személyes kapcsolatot lehetett kialakítani, akik számára a gyógyszerek mellett Szilva kedvessége, empátiája, lelki támogatása gyógyító erejű volt. Betegágy melletti munkája mellett jeles eredménnyel megszerezte a csecsemő- és gyermekszakápolói képesítését.
2005-ben egy kis szünetet tartott ápolói munkájában, mert megszülettek ikergyermekei, Zétény és Zorka.
2007-es visszatérése óta az onko-hematológiai ambulancia csapatát erősíti, ahol az 1B onkológiai osztály betegeinek utógondozásában vállal szerepet asszisztensnőként. Eleinte Rényi Imre adjunktus úrral dolgozott, akitől rengetetet tanult, majd Csóka docens asszonnyal és Szabó Sándor doktorral.
Szilva munkája során nap, mint nap kivételes odaadással, türelemmel és szakmai alázattal fordul a daganatos betegséggel küzdő gyermekek és családjaik felé. Az ambulancián és az onkológiai osztályon végzett munkáját nem csupán magas szintű szakmai felkészültség jellemzi, hanem az a mély emberség is, amely biztonságot, reményt és lelki támaszt nyújt a legnehezebb élethelyzetekben is. A gyermekekkel és szüleikkel gyorsan bizalmi kapcsolatot alakít ki, tudják, mindennel fordulhatnak hozzá, mindenben segít nekik. Kedvessége, türelme és figyelme segít oldani a félelmet és a szorongást, jelenléte megnyugtatást jelent.
Munkáját szívvel-lélekkel végzi immár 32 éve. Embersége, megbízhatósága és segítőkészsége példamutató.
Kiemelkedő szakmai és emberi munkájának elismerése ez a díj. Reméljük, hogy még sokáig dolgozhatunk együtt Szilvával." Dr. Csóka Monika egyetemi docens, az Onkológiai Osztály osztályvezető főorvosa