Már több mint 20 éve, egy egyszerű elképzelésből nőtte ki magát a Karinthy Frigyes Gimnázium Iskolai Diákbizottsága. Az IDB mára már a mindennapok részévé vált, és elengedhetetlen alkotó eleme a karinthys diákéletnek. Történelem
Az IDB történelme több mint 20 évvel ezelőttre nyúlik vissza. Az akkori igazgatótól, Hartai Sándortól származik az az elképzelés, hogy egy karinthys diákokból álló olyan
csapatot kovácsoljon össze, amelynek feladata az itteni diákok érdekeinek képviselete, illetve az élénk, lelkes diákélet megteremtése az intézményben.
1994-ben választották meg az első IDB elnököt, Medveczky Lászlót (ismertebb nevén: UB) és Hutai Lászlót patronáló tanárnak. Kezdetben az IDB-nek még nem voltak különösebb jogai, ezért inkább a programszervezés volt a feladata. Ekkor alakult ki számos, azóta is az iskolai hagyományok részét képező, rendezvény, mint például a csibetábor. A kezdeti időszak nagy löketet adott az IDB-nek, hiszen nagyon lelkes csapat jött össze, akik szívüket-lelküket beleadták a munkába.
7 évvel később, 2001-ben, amikor Hutai Lászlót igazgatónak választották, Nemcsics tanárnő vette át a patronáló tanár szerepét és Bokros Andrással – az akkori jogi képviselővel – és Gazdag Gergellyel – az akkori IDB pénzügyi felelősével - közösen írták meg az IDB Szervezeti és Működési Szabályzatát. Ez a szabályzat magába foglalja, az IDB felépítését, működését és jogait, kötelességeit is. E korszak sikeres érdekképviseleti tevékenységének egyik eredménye a ma is népszerű Túró Rudi automata felállítása az iskolában.
2004-ben és 2005-ben az akkori IDB-sek részt vehettek egy csereprogramon a csíkszeredai Márton Áron Líceum diákönkormányzatának tagjaival. Ennek keretében a mi diákjaink kétszer jártak Székelyföldön, illetve az ottani „IDB-sek” is kétszer nálunk. Ez a projekt annyira jól sikerült, hogy többen is vannak az akkori cserepartnerek közül, akik máig is tartják a kapcsolatot egymással. Az évek során az IDB-nek körülbelül 10 elnöke volt, akik mind más és más dolgot tudtak elérni. Például Frankie (Szabó Ferenc) elnökként az IDB jó hírnevét tartotta szem előtt, és az esti programok után mindig ő távozott utolsóként, mert minden egyes zugot átnézett, hogy nehogy bármiféle szemét, vagy rendetlenség ott maradjon. Miért jó, vagy éppen rossz IDB-snek lenni? Véleményem szerint az, hogy valaki IDB-s lehet, sok előnnyel jár. Új embereket és tanárokat ismerhet meg, akikkel talán soha nem is beszélt volna. Az IDB-ben egy nagy baráti közösség alakul ki a munka közben, így még a komoly munka is inkább szórakoztatónak tűnik. És a legfontosabb, az hogy mi is tudjuk alakítani az iskolai életet. Sajnos egyben pont ez a nehézség is, mert nem könnyű elérni a diákságot. Nehéz olyan programokat, feladatotokat kitalálni, ami felkelti a mai fiatalság/a ti érdeklődéseteket. Éppen ezért várunk bármilyen programjavaslatot. Amit nem tudhattok
Gyakran kérdezik tőlünk, hogy mire megy el az a sok IDB pénz, amit minden év elején be kell fizetni. A beszedett pénzekből vesszük meg a programokhoz a kellékeket, hozzávalókat. Mint például a suli starton a rengetek virslit és kiflit. Az évközben lévő programok és a csibetábor nyereményeit illetve a hirdetésekhez szükséges plakátokat és posztereket is ebből a pénzből finanszírozzuk. A Karinthy Szabadegyetem meghívottjainak is az IDB kasszájából tudunk pénzt adni. Majd végül, de nem utolsósorban, minden évben az iskola tanárainak pedagógusnapkor egy-egy szál virágot veszünk, és a Mikulás is kap ám némi támogatást. :)
Az IDB életét rengeteg munka segítette és fejlesztette, viszont elmaradhatatlan alkotó eleme a diákság. Egy minden igénynek kedvező diák és iskolai életért vagyunk felelősek, emiatt van szükségünk rengetek véleményre, kritikára és ötletre.