Karinthy Frigyes Gimnázium - IDB

Karinthy Frigyes Gimnázium - IDB Karinthy Frigyes Gimnázium iskolai diákbizottsága Az elnevezés megmaradt bizottságnak hagyományból, de a szervezet diákönkormányzatként működik.

Már több mint 20 éve, egy egyszerű elképzelésből nőtte ki magát a Karinthy Frigyes Gimnázium Iskolai Diákbizottsága. Az IDB mára már a mindennapok részévé vált, és elengedhetetlen alkotó eleme a karinthys diákéletnek. Történelem

Az IDB történelme több mint 20 évvel ezelőttre nyúlik vissza. Az akkori igazgatótól, Hartai Sándortól származik az az elképzelés, hogy egy karinthys diákokból álló olyan

csapatot kovácsoljon össze, amelynek feladata az itteni diákok érdekeinek képviselete, illetve az élénk, lelkes diákélet megteremtése az intézményben.
1994-ben választották meg az első IDB elnököt, Medveczky Lászlót (ismertebb nevén: UB) és Hutai Lászlót patronáló tanárnak. Kezdetben az IDB-nek még nem voltak különösebb jogai, ezért inkább a programszervezés volt a feladata. Ekkor alakult ki számos, azóta is az iskolai hagyományok részét képező, rendezvény, mint például a csibetábor. A kezdeti időszak nagy löketet adott az IDB-nek, hiszen nagyon lelkes csapat jött össze, akik szívüket-lelküket beleadták a munkába.

7 évvel később, 2001-ben, amikor Hutai Lászlót igazgatónak választották, Nemcsics tanárnő vette át a patronáló tanár szerepét és Bokros Andrással – az akkori jogi képviselővel – és Gazdag Gergellyel – az akkori IDB pénzügyi felelősével - közösen írták meg az IDB Szervezeti és Működési Szabályzatát. Ez a szabályzat magába foglalja, az IDB felépítését, működését és jogait, kötelességeit is. E korszak sikeres érdekképviseleti tevékenységének egyik eredménye a ma is népszerű Túró Rudi automata felállítása az iskolában.

2004-ben és 2005-ben az akkori IDB-sek részt vehettek egy csereprogramon a csíkszeredai Márton Áron Líceum diákönkormányzatának tagjaival. Ennek keretében a mi diákjaink kétszer jártak Székelyföldön, illetve az ottani „IDB-sek” is kétszer nálunk. Ez a projekt annyira jól sikerült, hogy többen is vannak az akkori cserepartnerek közül, akik máig is tartják a kapcsolatot egymással. Az évek során az IDB-nek körülbelül 10 elnöke volt, akik mind más és más dolgot tudtak elérni. Például Frankie (Szabó Ferenc) elnökként az IDB jó hírnevét tartotta szem előtt, és az esti programok után mindig ő távozott utolsóként, mert minden egyes zugot átnézett, hogy nehogy bármiféle szemét, vagy rendetlenség ott maradjon. Miért jó, vagy éppen rossz IDB-snek lenni? Véleményem szerint az, hogy valaki IDB-s lehet, sok előnnyel jár. Új embereket és tanárokat ismerhet meg, akikkel talán soha nem is beszélt volna. Az IDB-ben egy nagy baráti közösség alakul ki a munka közben, így még a komoly munka is inkább szórakoztatónak tűnik. És a legfontosabb, az hogy mi is tudjuk alakítani az iskolai életet. Sajnos egyben pont ez a nehézség is, mert nem könnyű elérni a diákságot. Nehéz olyan programokat, feladatotokat kitalálni, ami felkelti a mai fiatalság/a ti érdeklődéseteket. Éppen ezért várunk bármilyen programjavaslatot. Amit nem tudhattok

Gyakran kérdezik tőlünk, hogy mire megy el az a sok IDB pénz, amit minden év elején be kell fizetni. A beszedett pénzekből vesszük meg a programokhoz a kellékeket, hozzávalókat. Mint például a suli starton a rengetek virslit és kiflit. Az évközben lévő programok és a csibetábor nyereményeit illetve a hirdetésekhez szükséges plakátokat és posztereket is ebből a pénzből finanszírozzuk. A Karinthy Szabadegyetem meghívottjainak is az IDB kasszájából tudunk pénzt adni. Majd végül, de nem utolsósorban, minden évben az iskola tanárainak pedagógusnapkor egy-egy szál virágot veszünk, és a Mikulás is kap ám némi támogatást. :)


Az IDB életét rengeteg munka segítette és fejlesztette, viszont elmaradhatatlan alkotó eleme a diákság. Egy minden igénynek kedvező diák és iskolai életért vagyunk felelősek, emiatt van szükségünk rengetek véleményre, kritikára és ötletre.

📢 Új karinthys pulóverek rendelhetők! 📢Örömmel értesítünk mindenkit, hogy megérkeztek az új karinthys pulóverek! Az egys...
06/06/2026

📢 Új karinthys pulóverek rendelhetők! 📢

Örömmel értesítünk mindenkit, hogy megérkeztek az új karinthys pulóverek! Az egységes, kényelmes és stílusos pulóverek két színben érhetők el: kék és szürke változatban.

💰 Ár: 10.000 Ft/db

Ha még nem vagy biztos benne, melyik színt választanád vagy csak szeretnéd megnézni a pulóvert, erre a gazdasági iroda előtt van lehetőséged. A mintadarabokon közelebbről is megnézheted az anyagot, a színeket és a fazont.

Az iskolai pulóver nemcsak praktikus viselet a hűvösebb napokon, hanem az összetartozás érzését is erősíti, hiszen közösen képviselhetjük iskolánkat különböző programokon és a mindennapokban is.

Ne hagyd ki a lehetőséget, válaszd ki a kedvenc színedet, és rendeld meg a saját pulóveredet!

💙 Kék vagy 🩶 szürke? Te melyiket választod?

Kedves Karinthys diákok!Egy egyenlettel szeretnénk nektek kedveskedni így, hogy mindjárt vége van a tavasznak.A Karinthy...
16/05/2026

Kedves Karinthys diákok!

Egy egyenlettel szeretnénk nektek kedveskedni így, hogy mindjárt vége van a tavasznak.

A Karinthy aulája ➕ zene🔊 ➕ fények🌟 ➕ kiöltözés👗👔 ➕ soook virág 💐🌷🌹🟰❔

Bizony, a megoldás… 🥁🥁🥁 a KFG Tavaszi Bál. 🪻🎶

Hiszen ebben a tanévben is megtartjuk a hagyománnyá vált, sokak által várt eseményt.
De nézzük meg a Gyakran Ismételt Kérdéseket a bállal kapcsolatban:
🟢Mikor lesz? – Május 29-én 🗓️, 18 🕕és 22 🕙 óra között
🟢Hol szerezhetek jegyet 🎫 rá? – Az aulában az információs pultnál ℹ️ május 25. és 27. között 🗓️ az 1️⃣., 2️⃣. és 3️⃣. órák utáni szünetekben tudjátok átvenni a karszalagot, amivel részt tudtok venni a bálon 💃🕺.
🟢Lesz fotózkodási 📸 lehetőség a 101-es terem előtt? – Lesz. ✅
🟢És lesz büfé 🧁🥤a 30-as teremnél? – Az is lesz. ✅
🟢Éééés lesz ruhatár 🧥👜 a 14-es teremben a csibék számára? – Még szép, hogy lesz! ✅
🟢Mi a dresszkód 👠👞 a bálra? – Elegáns, ennek megfelelően pedig kérünk titeket, hogy legalább egy inget 👔 vagy blúzt 👚 vegyetek fel, hogy megadjuk az esemény hangulatát. 🪩🤩

Fontos‼️
🔴Legyen nálatok a Karinthys kártyátok 💳🫆, mert belépéskor és kilépéskor le kell csippantanotok.
🔴Az eseményre ➡️csak Karinthys diákok⬅️ hivatalosak.

Mi már nagyon várjuk, hogy május végén találkozzunk! 🥰 Gyertek el ti is és tegyük együtt emlékezetessé ezt a tavaszbúcsúztató bulit! 🎀

15/05/2026
Kedves Karinthys Diákok!Múlt hét pénteken átadtuk az összegyűlt 110.000Ft-os adományt a Nem Adom Fel Alapítványnak. 🤍  N...
29/04/2026

Kedves Karinthys Diákok!
Múlt hét pénteken átadtuk az összegyűlt 110.000Ft-os adományt a Nem Adom Fel Alapítványnak. 🤍
Nagyon jó érzés volt látni, hogy ennyi ember állt mellénk és segített. Köszönjük mindenkinek, aki hozzájárult! Nélkületek ez nem jöhetett volna létre!

Az IDB témahetén élményekben gazdag programokon vehettetek részt:Hétfőn a Nem Adom Fel Alapítvány kápráztatott el bennün...
19/04/2026

Az IDB témahetén élményekben gazdag programokon vehettetek részt:

Hétfőn a Nem Adom Fel Alapítvány kápráztatott el bennünket különböző interaktív előadásaival, amelyek sokunk számára maradandó élményt nyújtottak. ✨️

Hétfőn és kedden sütivásárt szerveztünk, ahol rengeteg finomság közül lehetett választani, és örömmel láttuk, milyen sokan támogatták a kezdeményezést sütivel, vagy azok vásárlásával. A sokféle sütemény árából végül több mint 110.000 forintot sikerült összegyűjtenünk a Nem Adom Fel alapítványnak, ez hatalmas összeg, köszönjük! 🫶🙏

Pénteken pedig Dr. Báder Iván tartott egy felettébb érdekes és inspiráló előadást a cigányság magyarországi helyzetéről, amely méltó lezárása volt a hétnek.

Ezúton is köszönjük mindenkinek, aki vásárlásával, pénzbeli támogatással, vagy egyéb adományokkal - legyen szó ruhákról vagy tisztálkodási szerekről - hozzájárult az alapítványok segítéséhez! Nélkületek ez nem valósulhatott volna meg. ❤️

Értő figyelem - Interaktív tréning az Éjszaka a Karinthyban soránFigyelem, Karinthysok! Szeretettel várunk minden érdekl...
27/03/2026

Értő figyelem - Interaktív tréning az Éjszaka a Karinthyban során
Figyelem, Karinthysok! Szeretettel várunk minden érdeklődőt egy kb. 70 perces, játékos jellegű tréningre, amelynek középpontjában az értő figyelem (vagyis empathetic listening) áll.
A program során Bella Zsolt tanár úr vezetésével gyakorlati feladatokon keresztül fedezhetitek fel, mit is jelent valójában az értő figyelem, és miben különbözik a hétköznapi kommunikációtól. Olyan konkrét technikákat sajátíthattok el, amelyek segítenek a hatékonyabb emberi kapcsolatok kialakításában legyen szó iskoláról, munkáról vagy a magánéletről.
A jelentkezőket kérjük, vállalják a teljes programon való részvételt, és aktívan kapcsolódjanak be a csoportos gyakorlatokba!

🤠 Március 27-én jön az Éjszaka a Karinthyban!⏰ Időpont: 18:00–06:00‼️ A szülői nyilatkozat már átvehető a portán. Minden...
23/03/2026

🤠 Március 27-én jön az Éjszaka a Karinthyban!
⏰ Időpont: 18:00–06:00
‼️ A szülői nyilatkozat már átvehető a portán. Mindenkinek kötelező aláírva elhoznia, aki 22:00 után az iskolában szeretne maradni. A nyilatkozatokat 22:00-kor az aulában ellenőrizzük.
🏐 A röplabda mérkőzések már 17:30-kor kezdődnek, és várhatóan 22:00-ig tartanak (a jelentkezők számától függően).
A pontos szabályokat és a jelentkezést a storykban lévő űrlapon találjátok!
🍕 Ha megéheztek, pizzát is rendelhettek az eseményre! A rendelést a storykban lévő űrlapon tudjátok leadni, az átvétel pedig este az aulában.
🗓️ Esti programok:
szkander, csocsó és pingpong bajnokságok 🏆
kocsma kvíz és Hitster 🎶
Versest ✒️
filmklub bemutató 🎬
polaroid képes fotófülke 📸
horgolós-fonós szoba 🧶
„gyilkosos” játék 🔍
🎁 A bajnokságokra is a storykban található űrlapokon keresztül tudtok jelentkezni! A bajnokságok és a kocsmakvíz nyertesei különleges ajándékokban részesülnek!
✨ Sőt, nemcsak részt vehettek a programokon, saját állomásokat is szervezhettek!
Ne hagyjátok ki! 🚀

Apró figyelmesség, hatalmas segítség! ❤️‍🩹Talán számunkra természetes, hogy milyen szép játékaink voltak gyermekként. 🧸T...
22/03/2026

Apró figyelmesség, hatalmas segítség! ❤️‍🩹

Talán számunkra természetes, hogy milyen szép játékaink voltak gyermekként. 🧸
Talán magától értetődő, hogy nem kell azon aggódni, tudunk-e rendesen vacsorázni.🍲
És talán attól sem kell tartanunk, hogy egy hidegebb napon fázni fogunk, mert nincs elég meleg ruhánk. 🧥
De ez nem mindenkinél van így.‼️

Március 23. és 27. 🗓️ között a Karinthy aulájába 📍 jótékony gyűjtést 📦 💝 szervezünk az Üdvhadsereg alapítvány javára. Ha teheted, csatlakozz Te is és adományozz a hajléktalanoknak! 🤝

Mit lehet adományozni?
jó állapotú gyerekjátékokat 🚂
gyerekkönyveket 📚
tisztálkodási szereket
fogkefét 🪥
fogkrémet 🦷
sampont 🧴
tusfürdőt 🚿
öblítőt 💧
mosószert 🫧
szappant… 🧼

Tegyük szebbé mások életét apró cselekedetekkel! 💗

🌍 Témanapok a kisebbségekről és a fogyatékkal élőkrőlIskolánkban hamarosan különleges témanapokat szervezünk, amelyek kö...
21/03/2026

🌍 Témanapok a kisebbségekről és a fogyatékkal élőkről

Iskolánkban hamarosan különleges témanapokat szervezünk, amelyek középpontjában a kisebbségek és a fogyatékossággal élő emberek állnak. A program során nemcsak a különböző kisebbségi csoportokat ismerhetitek meg, hanem arra is fókuszálunk, hogy milyen lehet a mindennapi élet azok számára, akik valamilyen testi vagy szellemi nehézséggel élnek.

📅 Március 23-án az osztályok a Nem Adom Fel! Alapítvány foglalkozásain vehetnek részt (a jelentkezést a tanárok intézik).
📅 Március 24-én, kedden egy előadás keretében a roma kisebbségről lesz szó.

🍪 A program részeként sütivásárt is tartunk, ahol sokféle finom sütemény közül lehet majd válogatni! Minden süteménnyel a Nem Adom Fel! Alapítványt támogatjuk.
Gyertek el minél többen, vegyetek részt a programokon, hallgassatok meg érdekes előadásokat, és közben támogassátok a sütivásárt is!

Tanuljunk többet a világról és egymásról, és építsünk egy elfogadóbb közösséget. 🤝

Gyertek el a Versestre! 🪶📜A tavalyi sikeres alkalmat megismételve visszatér a Karinthy falai közé ez a különleges esemén...
27/01/2026

Gyertek el a Versestre! 🪶📜

A tavalyi sikeres alkalmat megismételve visszatér a Karinthy falai közé ez a különleges esemény. 😍📖
De mi is történik ezen az alkalmon❔
A diákok összegyűlnek 👥, hogy megoszthassák egymással saját szerzeményeiket vagy kedvelt műveiket 💖. Érdemes magatokkal hozni egy bögrét, mert az esemény alatt forró teáról is gondoskodunk.🫖
Fontos: ❌🏆ez nem egy verseny🏆❌, nem mérettetitek meg magatokat egymással 🥊, a versenyszellem helyett jókedvet és egy adag rajongást hozzatok magatokkal az irodalom iránt! 😉
Nade miért is éri meg eljönni? 🤔
Kiváló alkalom, hogy az ember új barátokat szerezzen🫂, kikapcsolódjon🧘, jobban beleáshassa magát az irodalom zegzugos világába🕵️, mégis egészen másképp, mint egy irodalomórán 🏫. És ha ez nem lenne elég, tökéletes lehetőséget nyújt az ifjú művészeknek 👩‍🎨 arra, hogy inspirálódjanak és egymástól tanuljanak. Kell ennél több? ✨
Szeretettel várunk minden érdeklődőt, akár aktív résztvevőként ✍️, akár nézőként 👀.

Hol? A 30-as teremben 📍
És mikor? Február 5. 15:00 🕒

Cím

Thököly U 7
Budapest
1183

Értesítések

Ha szeretnél elsőként tudomást szerezni Karinthy Frigyes Gimnázium - IDB új bejegyzéseiről és akcióiról, kérjük, engedélyezd, hogy e-mailen keresztül értesítsünk. E-mail címed máshol nem kerül felhasználásra, valamint bármikor leiratkozhatsz levelezési listánkról.

Megosztás