08/06/2026
✨ 20 év rendezvényszervezés, de ez a 3 nap most egészen más volt... ✨
Sokan közületek ismernek, de talán azt kevesen tudják, hogyan is indult az én történetem. Edit Kassai vagyok és immár két évtizede foglalkozom rendezvényszervezéssel. Hostessként kezdtem, aztán a Tensi Congressnél tanultam meg a hazai és nemzetközi tudományos konferenciák csínját-bínját. Később szabadúszóként a legkülönlegesebb hazai incentive programokat hoztuk tető alá: szerveztem hokimeccset egy cég dolgozóinak, hoztam össze Football Academyt Lothar Matthäusszal és Ruud Gullit-tal, legutóbb pedig a UCL Final-en pörögtem két szponzor céggel. Imádtam, unalmas perc kérelemre sem volt. 😉
A sors – és a Tensi – mégis egy egészen különleges ponton kötötte össze az utamat Zsuzsanna Szilvasyval. 2013-ban együtt szerveztük az Autism Europe Nemzetközi Kongresszust: dán hercegnővel, Scott James-szel és 1100 résztvevővel.
Akkor még nem sejtettem, hogy a közös munkából egy csodálatos közös küldetés, a Mars Alapítvány születik meg. Zsuzsanna az ötletgyáros, a motor, én pedig a teljes operatív működésért felelek.💪
Idén május 9-10-én pedig eljött a MI pillanatunk. Budapesten az alapítvány látta vendégül az Autism-Europe éves közgyűlését (AGA 2026). Bár a 2013-as 1100 főhöz képest ez egy családias, kb. 50 fős esemény volt, a szívünket-lelkünket beletettük. Tavaly ősz óta készültünk: helyszínek, hotelek, programok. Civilként sokszor láttuk, hogy a nemzetközi közgyűlések szervezése hagy kívánnivalót maga után – mi meg akartuk mutatni, hogyan kell ezt igazán jól csinálni. És sikerült!
🥰 Fantasztikus 3 nap van mögöttünk:
🖼 Pénteken az Autistic Art Alapítvány-ban kezdtünk egy Study Visittel (ahol a vendégek teljesen elámultak és boldogan vásároltak).
🥘Szombaton a chefparade cooking school / főzőiskola-ban főztünk együtt – az Autism Europe tagsága ezer éve ismeri egymást, így olyan volt az este, mint egy hatalmas családi főzőcskézés.
👥Vasárnap pedig egy hiánypótló beszélgetést szerveztünk a magyar self-advocate (önérdekérvényesítő) autistáknak az Asiam.ie képviselőjével arról, hogyan tudnának a felnőtt autisták kiállni magukért itthon.
Az előkészítés a mi munkánk volt (hatalmas pacsi Mádi-Szabó Eszter szakmai oldala kolléganőnknek is a segítségért! 🙌), de a lebonyolítás elképzelhetetlen lett volna a csodás önkénteseink nélkül. Köszönjük nektek! 💙
Fárasztó volt? Igen. Felemelő? Minden percre megérte. A visszajelzések alapján pedig egyszerűen tökéletes. Köszönjük mindenkinek, aki velünk volt! 💙🚀