11/02/2026
A KEXPORT Klaszter megbízott ügyvezetője, Hankó Gergely meghívást kapott a Magyar-Izraeli GVB ülésre és Üzleti Fórumra, melyet 2026. február 5-én tartottak Tel-Avivben. A miniszteri delegáció programja egy Üzleti Fórummal kezdődött az מכון היצוא - Israel Export Institute מכון היצוא-nál, ahol kétoldalú tárgyalást folytattunk Mirit Tsesis-sel, a Manufacturers Association of Israel (MAI) üzletfejlesztési vezetőjével. A korábbi KGA találkozónkat folytatva részletesen végigvettük a tagok igényeit és lehetőségeit, s remélhetőleg többen el is jönnek majd az őszi ENVIRONTEC powered by ÖKOINDUSTRIA szakkiállításunkra. Ezután következett a Magyar-Izraeli Gazdasági Vegyesbizottsági plenáris ülése, ahol Nir Barkat gazdasági és innovációs miniszter, illetve Lantos Csaba energiaügyi miniszter foglalta össze a bizottság főbb tématerületeit. Itt sikerült az izraeli környezetvédelmi minisztérium képviselőjével is egyeztetni, aki online egyeztetést kezdeményezett klaszterünkkel és a Környezetvédelmi Szolgáltatók és Gyártók Szövetsége-vel hulladékkezelés és az ipari kibocsátáscsökkentés témái mentén.