30/11/2025
Kedves Pipás Barátaim!
Az elmúlt hetekben/hónapokban és a mai nap is történt, egyik pipás társunk által egy másik pipás FB csoportban közzétett, méltatlannak és igazságtalannak érzett bejegyzés kapcsán szeretnék néhány gondolatot megosztani veletek.
Előre szeretném leszögezni, hogy ez a poszt nem valaki, nem valami ellen, és nem is magyarázkodásként íródott. Célom pusztán annyi, hogy tiszta vizet öntsünk a – lehetőleg tiszta – pohárba.
Az MPE (Magyar Pipaklub Egyesülete) immár lassan 25 éve működik, és azért jött létre, hogy a magyar pipázás kultúráját ápolja, a hagyományokat megőrizze, valamint közösséget teremtsen a pipázás iránt érdeklődők számára.
Ez hosszú ideig szépen működött, azonban a COVID és az azzal járó korlátozások jelentősen megnehezítették a közös terveink megvalósítását. A 2022–2023-as évek során azonban új energiákkal, fiatalos lendülettel ismét megkerestek bennünket régi és új pipás barátok, és a közös cél érdekében úgy döntöttünk, fúzióval egyesítjük erőinket. Egy új fejezet kezdődött az MPE életében, ezzel történelmet írtunk!
Megmaradtam elnökként, létrejött egy társelnöki poszt, valamint öt alelnök kapott konkrét feladatkört és megbízatást. Ahogy az lenni szokott, a kezdeti időszak kihívásokkal járt, de közösen, együttműködve, eredményes csapatként láttunk neki a munkának.
Sikerült rendezni kapcsolatainkat a külföldi pipás szervezetekkel is, így az MPE lett a magyar p**aklubok hivatalos ernyőszervezete. Ennek köszönhetően a magyar pipázók újra részt tudtak venni nemzetközi versenyeken, és a hazai pipázás ismét méltó módon képviseltette magát nemzetközi szinten is.
Az elmúlt évek során számos sikeres találkozót szerveztünk nagy megelégedésére a vidéki és a budapesti pipázás szerelmeseinek.
Készültek rövidfilmek, oktatófilmek a pipázással kapcsolatosan. A budapesti mellett megszerveztünk vidéki találkozókat is. A teljesség igénye nélkül például a Chilli farm pipás összejövetel, a Bivalyos pipás találkozó, a Szabó p**agyár látogatások, ezek mellett még a felvidéki Pató Pál napokra is újfent meghívást kaptunk, ahol nagy érdeklődéssel fogadták a magyar p**a kultúra bemutatását. A találkozók megszervezését és lebonyolítását mindig segítette és pártolta az MPE. Ezek a jó hangulatú programok csak veletek együtt sikerülhettek!
Következett a TABAC expó, ahol részt vehettünk és eredményes tárgyalásokat folytattunk a magyar pipások érdekeit képviselve az MPE színeiben.
Az MPE szervezésében, a szponzorok támogatásával két alkalommal is megrendezésre került a Pipaexpo – első alkalommal országosan, másodszor már nemzetközi kiállítók részvételével is. Ezek a sikeres események nem egy-egy személy érdemei, hanem a teljes tagság és az MPE közös munkájának eredményei voltak.
Természetesen a közös munka során adódtak személyes ellentétek, sértődések, amelyek egy idő után a vezetőség átalakulásához vezettek. Jelenleg az MPE egy elnök és négy alelnök közös koordinálásával működik tovább.
Számomra, mint az egyesület egyik alapító tagja és közel 24 éven át az elnöke, illetve jelenleg a tiszteletbeli elnöke, megnyugvással tölt el, hogy az MPE jó kezekben van az új vezetőséggel, hogy maradéktalanul magukévá teszik mindazt, amiért annak idején a Magyar Pipaklub Egyesület megalakult.
Ez a bejegyzés azért született, mert méltánytalannak és igazságtalannak tartom azt a megosztást, amelyben pipás társunk az MPE-t és az elnökséget támadja.
Pipabaráti üdvözlettel:
Vass Gergely/Ipafaipap ,akik még így ismernek 😊