08/06/2026
Sok jó ember, kis helyen is sok jó ember, avagy így zajlott a Humusz Szövetség első kertmozija – nem a kertben.
Valahol megvan a bája annak, hogy az időjárás-előrejelzések egész hétre esőt mondtak, kivéve péntek estére, amikorra az első Humuszos kertmozit szerveztük. A valóságban persze végül pont fordítva alakult: egész héten száraz volt az idő, az eső pedig éppen a vetítés idejére érkezett. A kertmozinak ez ugyan nem kedvezett, a kerteknek viszont annál inkább, úgyhogy haragudni nem tudunk miatta.
Így a Humusz Házban gyűltünk össze, ahol nagy érdeklődés mellett vetítettük a Műanyagdetox (The Plastic Detox) c. filmet. Az esemény előtt Kaszás Tamás, a Humusz kommunikációs munkatársa beszélgetett Dénes Julival, a Tudatos Vásárlók Egyesületének vegyianyag-szakértőjével a műanyagok és a rajtuk található vegyi anyagok mindennapi hatásairól.
Köszönjük, hogy ilyen sokan eljöttetek és a vis maior helyzet ellenére is végig kitartottatok, és velünk töltöttétek az estét! Külön köszönet a Mozizug csapatának!💚