KözÉsz

KözÉsz A tagi kapcsolati kötődés, a tagi szavazati arány, s általuk a szövetkezeti demokrácia, garanciát jelentő tisztességes gondolkodást biztosít” – fogalmazott.

Küldetésünk, hogy - a Közérdekű Nyugdíjas Szövetkezeteken keresztül - elősegítsük a nyugdíjasokat élethelyzetüknek megfelelő, személyes közreműködésben testet öltő jövedelemszerzéshez és közösségi élet kialakításához. KözÉSZ: Megalakult a Közérdekű Nyugdíjas Szövetkezetek Országos Érdekképviseleti Szövetsége

A Közérdekű Nyugdíjas Szövetkezetek Országos Érdekképviseleti Szövetségének alakuló ülés

e utáni sajtótájékoztatón a szervezet elnökének megválasztott Turi Dénes elmondta, érdekvédelmi szervezetként szeretnék képviselni a szövetkezeteket és segíteni a jó tapasztalatok terjedését. Turi Dénes - aki az Országos Takarékszövetkezeti Szövetség elnöke is - közölte, első feladatként a következő néhány hónapban az ország minden részébe szeretnének eljutni és a nyugdíjas szövetkezetek alakításához és működtetéséhez szükséges információkat az érdeklődőknek átadni. „45 év munka mellett 25 évet a szövetkezeti szektorban töltöttem el. Fiák István, a Magyarországi Diákvállalkozások Országos Érdekképviseleti Szövetségének (DiákÉSZ) elnöke felidézte: körülbelül egy éve született meg az ötlet, hogy a diákszövetkezetekhez hasonlóan nyugdíjasoknak is létrehozzanak egy szövetkezeti formát, mivel érzékelték, hogy erre igény van. A jogszabály elfogadása után pedig egyre több nyugdíjas szövetkezet alakult - t***e hozzá. Megjegyezte, azt remélték, hogy széles körű támogatást kap majd az ötlet, de csak a kormánypártok álltak melléjük. Hozzát***e, ahogy az indulást, a piac és az érintetti kör igényeinek feltérképezését, a KözÉSZ további munkáját is segítik marketing és toborzás területeken, a stafétát azonban a mai napon átadják. Kósa Lajos, a megyei jogú városok fejlesztéséért felelős tárca nélküli miniszter elmondta, közérdekű nyugdíjas szövetkezeteket 2017. július 1. óta lehet bejegyeztetni, eddig 76 ilyen szervezet alakult meg 2890 fővel, több száz szerződéssel és nagyjából 1 milliárd forint éves szerződésállománnyal. „Időarányosan egészen jól állunk” – állapította meg. A cél, hogy a diákszövetkezetekhez hasonló eredményeket érjenek el egy éven belül, azaz jövő nyárra százra bővüljön a szövetkezetek, körülbelül 130 ezerre a tagok száma, és mintegy 40 milliárd forintnyi szerződést teljesítsenek évente. A teljes elérése 800.000 nyugdíjas és – becslések alapján modellezve a piaci nagyságrendet – 350 milliárd szerződéses teljesítés. Példaként említ***e, hogy a Nyugdíjasok Országos Szövetsége 12 taggal alapította meg saját nyugdíjas szövetkezetét, de a teljes, 120 ezer főt számláló tagság jelentős része jelezte érdeklődését. A miniszter kiemelte, a nyugdíjas-szövetkezetek nem pusztán gazdasági célú vállalkozások, hanem társadalompolitikai szerepük is van. Teljesen önkéntes alapú rendszert szerettek volna létrehozni azon öregségi nyugdíjban részesülő embereknek, akik visszatérnének a munka világába, de már nem akarnak teljes munkaidős állást vállalni. Úgy látják, hogy a nyugdíjszerű ellátásban részesülők körében is lenne erre a foglalkoztatási formára igény, ezért annyiban már módosították a jogszabályt, hogy a bányászjáradékban részesülők is beléphetnek a nyugdíjas szövetkezetekbe. A szövetkezetek alapítására vonatkozó 100 ezer forint cégbejegyzési illetéket a nyugdíjas szövetkezetek esetében felülbírálták és eltörölték. Kósa Lajos szólt arról is, hogy az Államkincstár adatai szerint jelenleg 164 ezer ember dolgozik a nyugdíj mellett, számukra is kedvező lehetőséget biztosít a közérdekű nyugdíjas szövetkezetekben történő munkavégzés. Jelenleg a nyugdíjasok aktivitása Magyarországon 2,4%, míg Németországban ez a szám 11%. A miniszter szerint mások a szervezeti keretek, amiket ha kibővítünk itthon ezzel a hungarikummal, lehetőséget teremtünk a nyugdíjasoknak arra, hogy nagyobb arányban kapcsolódjanak vissza. Nyitrai Zsolt stratégiai társadalmi kapcsolatokért felelős miniszterelnöki megbízottja azt hangoztatta, a kormány alapelve, hogy aki Magyarországon dolgozni akar, annak legyen erre lehetősége, ideértve a nyugdíjasokat is. Közölte, már az Országgyűlés előtt van egy módosító javaslat, amelynek célja, hogy tovább bővítse a nyugdíjas szövetkezetekben foglalkoztathatók körét. Az Országos Foglalkoztatási Alappal (OFA) közösen január és február hónapban tájékoztató körútra indulnak, hogy az érint***ek helyben kapjanak segítséget, információt és válaszokat a kérdéseikre. A jogszabály szerint a nyugdíjas szövetkezetek létrehozásához legalább tíz tagra van szükség. A nyugdíjasoknak a szövetkezeten keresztül szerzett jövedelmük után sem egészségügyi, sem nyugdíjjárulékot nem kell fizetniük, csupán 15 százalékos személyi jövedelemadót, és a munkavállalás mellett a nyugdíjukat is megtarthatják. További információ, sajtókapcsolat: Holub Katalin (+36 20 922 6431)

Kiberbiztonság, egészség és közösség: sikeres nyugdíjas edukációs nap a Kult7-benMájus 19-én, kedden a Közérdekű Nyugdíj...
20/05/2026

Kiberbiztonság, egészség és közösség: sikeres nyugdíjas edukációs nap a Kult7-ben

Május 19-én, kedden a Közérdekű Nyugdíjas Szövetkezetek Országos Érdekképviseleti Szövetsége, azaz a KÖZÉSZ egy hiánypótló, ingyenes informatív rendezvényt szervezett a Kult7 kultúrházban, ahol a nyugdíjas korosztály számára kínáltak hasznos ismereteket a digitális biztonság és az egészségmegőrzés témaköreiben. A résztvevők aktív érdeklődéssel kísérték végig a tartalmas előadásokat.

A megjelenteket Dolgos Attila alelnök úr köszöntötte, majd Sándor Gábor kiberbiztonsági tanácsadó előadása következett. Gábor több mint két évtizedes igazságügyi szakértői tapasztalattal rendelkezik a területen. Első kézből származó, olykor megdöbbentő adatai és példái rávilágítottak arra, milyen valós veszélyek leselkednek ránk az online térben vagy telefonos hívások során. Gábor hangsúlyozta az egyéni felelősség szerepét és kiemelte, hogy a legfontosabb védőpajzs a körültekintő, tudatos magatartás. Felhívta a figyelmet arra, hogy a csalók technikája gyakran arra épít, hogy az áldozatokat egy beszűkült pánikállapotba kényszerítsék, ezért gyanús helyzetekben elengedhetetlen a higgadtság megőrzése, a kapkodás elkerülése, valamint a józan ész használata. Kifejezetten kérte a résztvevőket, hogy soha ne adják ki jelszavaikat vagy bankkártyaadataikat és logikusan gondolják át a kapott információk valóságtartalmát. Az előadást követően a közönség számos kérdést tett fel, amivel tovább emelték a délután színvonalát.

Ezt követően Dr. Bak Klára, a Szövetkezeti Kutatóintézet vezető kutatója adott kitekintést a szövetkezetek világára. A nemzetközi térből hozott példáin keresztül mutatta be, hogy a szövetkezeti forma nem csupán elméletben, hanem a mindennapokban is egy rendkívül életképes, működőképes és hasznos gazdasági modell, amellyel gyakran találkozhatunk.

A délutánt Dr. Jászberényi József egyetemi tanár előadása zárta, aki a szellemi és fizikai állapot megőrzésének fontosságáról beszélt, különösen az ötven év feletti korosztály tekintetében. A tanár úr hangsúlyozta, hogy a fizikai és szellemi fittség szorosan összefügg, így elengedhetetlen a rendszeres mozgás. A mindennapos séták mellett kiemelte az úszás és a tánc testre és agyra gyakorolt pozitív hatásait, valamint felhívta a figyelmet a kézzel való írás és az olvasás jelentőségére is. Különösen javasolta egy hálanapló vezetését, hiszen a mindennapok során hajlamosak vagyunk természetesnek venni számos dolgot, pedig a hála kifejezése nagyban hozzájárul a mentális jólléthez. Zárásként a közösséghez tartozás fontosságát emelte ki, amelyhez a KÖZÉSZ igyekszik a jövőben is minél több lehetőséggel hozzájárulni.

Jó volt találkozni a résztvevőkkel, és ígérjük, hogy a következő edukatív, közösségi napunkról is mindenkit időben értesítünk. Ez előreláthatólag októberben, az idősek hónapja alkalmából kerül majd megrendezésre.

Milyen témák érdekelnék Önöket leginkább a következő, októberi rendezvényünkön?

Sikeresen lezajlott a KÖZÉSZ éves közgyűlése: Előtérben a nyugdíjasok jólléte és a jövőbeni együttműködésekMájus 7-én ta...
11/05/2026

Sikeresen lezajlott a KÖZÉSZ éves közgyűlése: Előtérben a nyugdíjasok jólléte és a jövőbeni együttműködések

Május 7-én tartotta éves rendes közgyűlését a KÖZÉSZ, azaz a Közérdekű Nyugdíjas Szövetkezetek Országos Érdekképviseleti Szövetsége. Az eseményen a tagszervezetek szép számmal képviseltették magukat, megteremtve a lehetőséget a konstruktív szakmai párbeszédre és az elmúlt időszak eredményeinek értékelésére.

A megjelentek a hivatalos napirendi pontok megvitatása után egyhangúlag elfogadták a 2025. évi beszámolót, ezzel is megerősítve a szövetség stabil, transzparens és sikeres működését.

A beszámoló és a 2026-os üzleti terv elfogadását követően Dr. Réti Mária, a Szövetkezeti Kutatóintézet ügyvezetője és egyben vezető kutatója számolt be az intézet eddigi munkájáról, valamint felvázolta a jövőbeni terveket, amelyek kulcsfontosságú elméleti és gyakorlati hátteret biztosítanak a szövetkezeti modell fejlődéséhez.

Ezt követően Dolgos Attila, a KÖZÉSZ alelnöke tartott előadást, amelynek fókuszában a szövetkezetek társadalmi felelősségvállalása állt. Az alelnök úr beszédében kiemelten hangsúlyozta, mennyire fontos, hogy a szövetkezetek aktívan figyelmet fordítsanak tagjaik szellemi és fizikai jóllétére, és ennek érdekében plusz programokat, szabadidős és közösségi tevékenységeket szervezzenek nekik. Kifejt***e, hogy a szövetkezetek pont ettől a gondoskodástól és közösségépítéstől válnak többé, mint egy átlagos, kizárólag profitot szem előtt tartó piaci szereplő. Még ha csak kicsiben is, de mindenképpen érdemes időt és energiát fordítani a tagokkal való szoros kapcsolattartásra, hiszen a nyugdíjas generációnak kiemelten nagy szüksége van a személyes kontaktusra, a törődésre és a valahová tartozás érzésére. Az alelnök úr arra kérte a tagszervezeteket, hogy erre a fajta energiabefektetésre ne plusz feladatként tekintsenek, hanem egy rendkívül megtérülő befektetésként és egyben minőségi brandépítésként, amely hosszú távon erősíti a szövetkezetek hitelességét és erejét.

A KÖZÉSZ a társadalmi felelősségvállalás jegyében maga is elöl jár a jó példával, és rendszeresen szervez kifejezetten a nyugdíjas korosztálynak szóló saját rendezvényeket. Ezek az események teljesen ingyen látogathatóak, és célzottan olyan témákat dolgoznak fel, amelyek a szépkorúak mindennapjait leginkább érintik és segítik. A legközelebbi ilyen alkalomra május 19-én kerül sor Budapesten, ahol „Kattintson a Tudásra! – Kiberbiztonság, szellemi frissesség és közösségi megoldások Senioroknak” címmel hallgathatnak meg az érdeklődők rendkívül hasznos előadásokat.

A szövetség már az őszi időszakra is nagy erőkkel készül újabb programokkal, a május 19-i esemény részletes programja és a regisztrációs lehetőség pedig már elérhető a KÖZÉSZ hivatalos weboldalán.

Dolgos Attila előadásában a 2026-os év várakozásairól is beszélt. Kiemelten hangsúlyozta, hogy a KÖZÉSZ szeretne az új kormánnyal is előremutató, szakmai alapokon nyugvó, jó kapcsolatot ápolni, hogy a közös érdekekért együtt, hatékonyan dolgozhassanak a jövőben.

Ehhez a szövetség igyekszik megtalálni a legmegfelelőbb kommunikációs csatornákat, hiszen a szövetkezeti forma egy olyan unikális, emberközpontú gazdálkodási modell, amely nemcsak a benne dolgozó és tevékenykedő idősek életét teszi jobbá, tartalmasabbá és biztonságosabbá, hanem értékes erőforrásként és szociális védőhálóként az egész magyar társadalom közös érdekeit szolgálja.

A demográfiai folyamatok miatt a munkaerőpiacról végleg kilépők és az oda újonnan belépők száma között jelentős, fojtogató különbség tátong, ami állandósult munkaerőhiányt idéz elő a gazdaság szinte minden szektorában. Dolgos Attila rámutatott arra, hogy a szövetkezeti forma és az abban aktívan dolgozó nyugdíjasok közvetlen, hatékony megoldást kínálnak, illetve a megoldás megkerülhetetlen részei lehetnek ennek a strukturális problémának a kezelésében. A nyugdíjas szövetkezetek rugalmas keretei lehetővé teszik, hogy a tapasztalt, értékes tudással rendelkező idősebb generáció a saját tempójában térhessen vissza a munka világába, ezzel egyszerre enyhítve a vállalatok létszámhiányát és aktívan tartva a szépkorúakat, így ez a foglalkoztatási forma egyre meghatározóbb megoldássá válik a munkaerőpiacon.

Kedves Nyugdíjas Érdeklődők!Szeret***el meghívjuk Önöket egy kötetlen és informatív délutánra, ahol szakértőink segítene...
05/05/2026

Kedves Nyugdíjas Érdeklődők!

Szeret***el meghívjuk Önöket egy kötetlen és informatív délutánra, ahol szakértőink segítenek eligazodni a digitális világ és az aktív időskor lehetőségei között.

Helyszín: KULT7 Nagyterem, 1075 Budapest, Király u. 11.

Időpont: 2026. május 19. 14.00-16.30

A belépés díjtalan, de regisztrációhoz kötött.

Regisztráció: https://kozesz.hu/esemenyek/nyugdijasoknak-munkavallaloknak/kattintson-a-tudasra-kiberbiztonsag-szellemi-frissesseg-es-kozossegi-megoldasok-senioroknak

vagy a +36 20 354 78 66 - os telefonszámon.

Vegyen részt Ön is, tegyük együtt biztonságosabbá és aktívabbá a mindennapjait!

Elindult a „Szenior Percek”: Új fejezet nyílik a nyugdíjas években!A nyugdíjba vonulás sokak számára ijesztő mérföldkőne...
23/03/2026

Elindult a „Szenior Percek”: Új fejezet nyílik a nyugdíjas években!

A nyugdíjba vonulás sokak számára ijesztő mérföldkőnek tűnhet, de mi hisszük, hogy ez nem a végállomás, hanem egy izgalmas, új lehetőség kezdete. Ezzel a küldetéssel indítottuk útjára a Szenior Percek TikTok és Facebook csatornát, amely mostantól várja a tartalmas kikapcsolódásra vágyó nyugdíjasokat és a nyugdíjas foglalkoztatás iránt érdeklődőket.

Miért érdemes követni minket?

A csatorna fókuszában az aktív nyugdíjasok állnak: hús-vér emberek, valódi tapasztalatok és inspiráló mindennapok. A cél, hogy megmutassuk: a nyugdíj a tudás átadásának, a közösségi élmények időszaka.

„A célunk, hogy a nyugdíjas évek ne a visszavonulásról, hanem a rugalmasságról és az új kapuk kinyílásáról szóljanak.”

Már meg is tekinthető az első epizód, amelyben Ági mutatkozik be a kedves közönségnek. Ági élete a nyugdíjas évek alatt sem állt meg, csupán átalakult – ő az élő példa arra, hogy a felhalmozott tudás és élettapasztalat örök érték marad.

Ági hisz abban, hogy a munka világában még mindig helye van a szenior szakértelemnek.

Legyen szó egy erdei túráról vagy a friss levegőn töltött időről, Ági mindig mozgásban van.

Családanya és nagymama: Számára az unokákkal töltött pillanatok pótolhatatlanok, de közben a saját egyensúlyára is figyel.

Ági minden reggelét egyfajta irigylésre méltó nyugalommal és lendülettel indítja. Azt vallja, hogy a közösség ereje és az új kihívások tartják fiatalon a lelket.

A Szenior Percek nem csupán egy videósorozat, hanem egy párbeszéd kezdete. Szeretnénk beszélni azokról a témákról, amelyek mindannyiunkat foglalkoztatnak: a munkalehetőségekről, a hobbikról és a közösség megtartó erejéről.

Hogyan érhetnek el minket?

TikTokon: Kövessék a „szeniorpercek” legfrissebb rövid videóit! https://www.tiktok.com/

Facebookon: Csatlakozzanak a közösségünkhöz a hosszabb beszélgetésekért és hírekért: https://www.facebook.com/szeniorpercek

Tartsanak Ágival és a többi hamarosan érkező érdekes karakterrel! Mutassuk meg együtt, hogy a tudás nem kopik meg, csak új formát ölt.

Kövessék a "Szenior Perceket"! Találkozzunk a videók alatt!

Kedves Nyugdíjasok!Ezúton ajánljuk figyelmükbe együttműködő partnerünk, a GONDOSÓRA „Zenés Randevú” eseményét!A rendezvé...
13/03/2026

Kedves Nyugdíjasok!

Ezúton ajánljuk figyelmükbe együttműködő partnerünk, a GONDOSÓRA „Zenés Randevú” eseményét!

A rendezvény 2026. március 26-án, 14:00-18:00 óráig kerül megrendezésre az Eiffel Műhelyház-ban (cím: 1101. Budapest, Kőbányai út 30.)

Az eseményen Leblanc Győző és Party Zenekar fellépését is élvezhetik.
A résztvevőket állófogadással vendégelik meg.
Műsorvezetők: Orosz Barba, színművész és Joó Géza, kommunikációs vezető.

A rendezvényen való részvétel ingyenes, de regisztrációhoz kötött, melyet a következő linkre kattintva tudnak megtenni március 16-ig:

Regisztrációhoz az alábbi linken:
https://docs.google.com/forms/d/1jmTksgn9kbXme_51y_FZAqPcocCfZKusCyEjczgulYU/viewform?edit_requested=true

A programhoz jó szórakozást kívánunk!

Közönségdíjjal ismerték el tagszervezetünket, az Északi Szomszédok Közérdekű Nyugdíjas Szövetkezet tevékenységétA Közérd...
30/01/2026

Közönségdíjjal ismerték el tagszervezetünket, az Északi Szomszédok Közérdekű Nyugdíjas Szövetkezet tevékenységét

A Közérdekű Nyugdíjas Szövetkezetek Érdekképviseleti Szövetsége (KÖZÉSZ) közössége büszkeséggel osztja meg Önökkel a hírt, miszerint tagszervezetünk, az Északi Szomszédok Közérdekű Nyugdíjas Szövetkezet nyerte el a Civilút Alapítvány 2026-os Odaadó Díjának közönségdíját.

Az ünnepélyes díjátadóra január 26-án került sor az Eiffel Műhelyházban, ahol Dolgos Attila elnök vette át az elismerést. Szövetségünk számára ez a siker nem csupán egyetlen szervezet győzelme, hiszen a közönség szavazatai azt igazolják, hogy a szépkorúakért végzett elkötelezett munka valódi társadalmi értéket teremt.

A nyugdíjas szövetkezetek nemcsak a munkaszervezésről szólnak, hanem egy aktív és támogató közösség megteremtéséről. A társadalmi felelősségvállalás jegyében szervezett kezdeményezések mind azt a célt szolgálják, hogy tagjaink továbbra is a társadalom szerves és megbecsült részei maradjanak.

Ez az elismerés mindannyiunk számára megerősítést ad abban, hogy a társadalmi felelősségvállalás, a generációk közötti szolidaritás és az idősek aktív életének támogatása olyan közös értékek, amelyek mentén érdemes tovább építenünk szövetségünket.

A KözÉsz minden munkatársa nevében Békés Boldog, Egészségben és Szeretetben gazdag Ünnepeket kívánunk minden kedves köve...
23/12/2025

A KözÉsz minden munkatársa nevében Békés Boldog, Egészségben és Szeretetben gazdag Ünnepeket kívánunk minden kedves követőnknek! ❤️🎄✨

Közösség, gondoskodás és ünnepi hangulat: Sikeres volt a Gondosóra Évzáró ÜnnepségeTegnap különleges élettel telt meg a ...
17/12/2025

Közösség, gondoskodás és ünnepi hangulat: Sikeres volt a Gondosóra Évzáró Ünnepsége

Tegnap különleges élettel telt meg a budapesti Bálna Honvédelmi Központ, ahol megrendezték a Gondosóra Évzáró Ünnepségét. A nagyszabású esemény méltó lezárása volt az évnek, hiszen a szervezők mindent megt***ek azért, hogy a szépkorúak egy felejthetetlen napot tölthessenek el közösségben, biztonságban és vidámságban. A rendezvény ingyenes volt a nyugdíjasok számára, akiket már a megérkezéskor meleg fogadtatás, ismert előadók fellépései és rendkívül hasznos ismeretterjesztő előadások várták. A vendégek kényelméről és öröméről színvonalas vendéglátás, finom ételek, italok és figyelmes ajándékok gondoskodtak, így minden adott volt ahhoz, hogy a résztvevők felhőtlenül érezzék magukat.

A Gondosóra együttműködő partnereként a KözÉSZ kiállítóként vett részt a rendezvényen, ahol a szövetség munkatársai igyekeztek még inkább megismertetni a látogatókat a szövetkezeti foglalkoztatás előnyeivel. Fontos üzenet volt a beszélgetések során, hogy a szövetkezeti munkavállalás a nyugdíjasok számára csupán egy választható lehetőség, hiszen a szervezetek a munkán túl számos szabadidős programmal és közösségépítő eseménnyel is kedveskednek tagjaiknak. A kitűzött célok és a szociális élet támogatása rendkívül fontos tényezők az időskori elmagányosodás elkerülésében, amely az ünnepek közeledtével még aktuálisabbá válik.

A rendezvényen résztvevő szépkorúak közül sokan távoli vidéki városokból utaztak fel a fővárosba, és a személyes beszélgetések során többen is megerősítették, mennyire fontos számukra a társaság. Elmondták, hogy tudatosan törekszenek a kimozdulásra és az új élmények szerzésére még akkor is, ha éppen kevesebb kedvük lenne hozzá, mert a közösség ereje minden nehézségen átsegíti őket. A Gondosóra Évzáró Ünnepsége így nemcsak egy vidám napot, hanem valódi lelki feltöltődést is nyújtott mindazoknak, akik ellátogattak a Bálna Honvédelmi Központba.

Köszönjük, hogy a részesei lehettünk!

Nyolcadik Országos Nyugdíjas Parlament – Rekordrészvétellel a jövő formálásáértBudapest, 2025. november 28. – Minden edd...
04/12/2025

Nyolcadik Országos Nyugdíjas Parlament – Rekordrészvétellel a jövő formálásáért

Budapest, 2025. november 28. – Minden eddiginél nagyobb érdeklődés kísérte az Országos Nyugdíjas Parlament Egyesület nyolcadik alkalommal megrendezett tanácskozását, amelyen 480 résztvevő gyűlt össze. Az eseményen a Közérdekű Nyugdíjas Szövetkezetek Országos Érdekképviseleti Szövetsége (KÖZÉSZ) is képviselt***e magát, hangsúlyozva az idősek aktív társadalmi szerepvállalásának fontosságát.

A rendezvényen Jankovics Györgyi levezető elnök köszöntötte a megjelenteket, kiemelve a rekordrészvétel jelentőségét, melyhez a korosztályos érdeklődés növekedése és az összetartozás érzése is hozzájárult. Karácsony Mihály elnök beszámolt az elmúlt egy év munkájáról, amelynek keretében nyolc közleményt adtak ki a nyugdíjasokat érintő kérdésekben, részletezve a felvetett problémákra kapott válaszokat.

Szakmai előadások az időskorról

A tanácskozáson neves szakemberek tartottak előadásokat, amelyek gazdasági és társadalmi szempontból is megvilágították a korosztály helyzetét.

Először Dr. Bod Péter Ákos közgazdász, volt miniszter és MNB elnök tartott előadást. Dr. Bod Péter Ákos a magyar gazdaságpolitika meghatározó alakja, aki makrogazdasági és gazdaságpolitikai elemzéseiről ismert, különös tekint***el az inflációra és a költségvetési kérdésekre.

Ezt követően Zsolt Péter szociálpszichológus beszélt arról, hogyan lehetnek a nyugdíjasok egészségesebbek és talpraesettebbek. Előadásának fő üzenete az optimizmus, a pozitív szemlélet, a társas kapcsolatok és a rugalmasság megőrzésének kiemelt szerepe volt a minőségi időskor elérésében.

Őt Dr. Kovách Imre, az ELTE Társadalomtudományi Kutatóközpontjának professzora követte, aki arra mutatott rá, hogy a társadalmi tagoltság rendszerén belül hol helyezkednek el a nyugdíjasok, ezzel segítve a korosztály társadalmi pozíciójának megértését.

Az előadókon kívül a küldöttek is felszólalhattak, javaslatokkal segítve a szervezet munkáját.

Az eseményen nem csak nyugdíjas küldöttek, hanem idősszervezeti vezetők, parlamenti képviselők, települési önkormányzatok képviselői, nyugdíjas témakörben tevékenykedő szakértők és államigazgatásban dolgozó kollégák is részt vettek. A KÖZÉSZ, amely a Közérdekű Nyugdíjas Szövetkezetek Országos Érdekképviseleti Szövetsége, szintén meghívást kapott a tanácskozásra.

A jelenlévő nyugdíjasok megismerhették a KÖZÉSZ tevékenységét, amely a nyugdíjasok jövedelemszerzését és közösségi életét segíti. Az aktív, értékes és közösségben megélt időskor megteremtésének támogatása szintén a szövetség céljai közé tartozik.

A Nyolcadik Országos Nyugdíjas Parlament sikeresen mutatta be, hogy az időskor nem a passzivitásról szól, hanem az aktív részvételről és a jövő formálásáról.

Kedves Nyugdíjasok!Ezúton ajánljuk figyelmükbe együttműködő partnerünk, a  GONDOSÓRA ÉVZÁRÓ eseményét!Az egész napos ren...
02/12/2025

Kedves Nyugdíjasok!

Ezúton ajánljuk figyelmükbe együttműködő partnerünk, a GONDOSÓRA ÉVZÁRÓ eseményét!

Az egész napos rendezvény 2025. december 16-án, délelőtt 9.30 órától kerül megrendezésre a Bálna Honvédelmi Központban (cím: 1093 Budapest, Fővám tér 11-12.)

A https://gondosora.hu/gondosora-evzaro linkre kattintva találja az esemény részletes programját, melyen többek között Szűcs Judith, Dévai-Nagy Kamilla, Kovács Kati előadóművészek fellépését élvezhetik, meghallgathatják Győrfi Pál, az Országos Mentőszolgálat kommunikációs vezetőjének előadását is és még számos híres és elismert előadóval találkozhatnak.

Délelőtt 9.30 órától egészen délután 16 óráig folyamatosan érdekes és izgalmas programokkal készülnek a szervezők.

A rendezvényen való részvétel ingyenes, regisztráció nem szükséges.

Cím

Kassák Lajos 50
Budapest
1134

Telefonszám

+36209226431

Értesítések

Ha szeretnél elsőként tudomást szerezni KözÉsz új bejegyzéseiről és akcióiról, kérjük, engedélyezd, hogy e-mailen keresztül értesítsünk. E-mail címed máshol nem kerül felhasználásra, valamint bármikor leiratkozhatsz levelezési listánkról.

A Szervezet Elérése

Üzenet küldése KözÉsz számára:

Megosztás