SzóDa Toastmasters Klub - Budapest

SzóDa Toastmasters Klub - Budapest SzóDa Toastmasters Int. tagja, fókusz: önfejlesztés https://www.youtube.com/watch?v=UoAzvdGg45E

A Toastmasters egy nemzetközi és nonprofit szervezet, amely a nyilvános beszéd és a vezetési készségek fejlesztésében segít a résztvevőinek. Küldetése, hogy tagjainak személyes fejlődésén keresztül elősegítse a hazai előadói és kommunikációs kultúra fejlődését. Bárkit szívesen látunk sorainkban, aki szeretne egy támogató közösségben, jó hangulat mellett hétről-hétre jobb beszélővé válni.

🎄✨ 4️⃣8️⃣6️⃣. Karácsonyi évzáró SzóDa klubest ✨🎄Meghitt, ünnepi hangulatban zártuk az évet: mézeskalács, szaloncukor, ka...
18/12/2025

🎄✨ 4️⃣8️⃣6️⃣. Karácsonyi évzáró SzóDa klubest ✨🎄

Meghitt, ünnepi hangulatban zártuk az évet: mézeskalács, szaloncukor, karácsonyi zene és sok mosoly t***e igazán különlegessé az estét. 🍪🎶

A nyitó körkérdés („Mi volt a kedvenc karácsonyi emléked?”) azonnal megteremt***e a bensőséges hangulatot, és szívet melengető történeteket tudhattunk meg egymásról. 💫

🎤 Felkészült beszélőnk: Kocsár Ilona
📝 Beszédének értékelője: Tanyi Attila

🎭 A karácsonyi témájú rögtönzési blokkot
– Rögtönzésvezetőként Takács Bálint vezette, aki elegáns humorral és frappáns, ünnepi feladatokkal csábította színpadra a bátor rögtönzőket,
– Rögtönzőőrként Szabó Szilárd értékelte a szereplőket, hasznos tanácsokkal és természetesen karácsonyi humorral fűszerezve.
🏆 A blokk győztese Szabó Gyula lett!

⏱️ Időmérő: Tusa Csaba
🗣️ Nyelvőr: Éles Tibor
🔔 ŐŐŐ figyelő: Kele István

📊 Általános értékelő: Mattyasovszky Nóra, aki egy összefüggő blokkban foglalta össze az est tanulságait.

Az est végén elnökünk, Fejes Melinda kihirdette az est díjazottjait, majd inspiráló évzáró beszédet mondott, és ajándékkal jutalmazta a legtöbb szerepet vállaló klubtagunkat. 🎁👏

Köszönjük mindenkinek, aki szerepével, jelenlétével és lelkesedésével hozzájárult ehhez a különleges évzáró alkalomhoz! ❤️✨

✨ Jövőre találkozunk, addig is békés és áldott ünnepeket kívánunk mindenkinek! 🎄💫

4️⃣8️⃣5️⃣ EST. Nálunk a SzóDa Beszédklubban fejezte be idei, pár nappal meghosszabbított munkáját a 🎅 Mikulás. Legalábbi...
16/12/2025

4️⃣8️⃣5️⃣ EST. Nálunk a SzóDa Beszédklubban fejezte be idei, pár nappal meghosszabbított munkáját a 🎅 Mikulás. Legalábbis háziasszonyunk, Nagy Márti döntése alapján, ugyanis a Mikulás volt december 9-én a téma.

🧑‍🎄Mindenki felidézhette kedvenc Mikulás élményét vagy ha nem volt ilyen, kitalálhatott valamit gyorsan a körkérdésre adott válaszban.

Mártit a következő csapat segít***e, hogy a kacagós, ünnepi hangulat megvalósulhasson:
🔹 Általános értékelő: Németh Tihamér
🔹 Rögtönzés vezető: Balogh Dávid
🔹 Rögtönzőr: Szabó Szilárd
🔹 Időmérő: Pham Viktor
🔹 ŐŐŐŐfigyelő: Fejes Melinda
🔹 Nyelvőr: Kolba Gábor – a nap szava: “PUTTONY"
🔹 Szavazatszámláló: Lelkes Ágnes

🎤 A ma esti beszélőnk Gergely Tamás volt, akinek ez volt 7️⃣. beszéde és a mentorálással kapcsolatos projekthez készült egy nagyon inspiráló, remekül szerkesztett és kiválóan prezentált beszéddel.

🎯 Értékelője Kele István volt, akihez kimondottan közel áll a mentorálás témaköre.

🤹‍♂️ A rögtönzések is kiválóan illeszkedtek a nap témájához, Dávid puttonya tele volt kreatív feladatokkal. Ennek is köszönhető, hogy 9 remek rögtönzést láthattunk. Rögtönzött István, Dávid, Dóri, Anikó, Atis, Era, Tamás, Viktor, Ilona.

🏆 Díjazottak:
Legjobb beszélő: Gergely Tamás
Legjobb értékelő: Kele István
Legjobb rögtönző: K. István

🥰 Az est végén Zétényi Dóri tagságisunk meleg szívvel köszöntötte új klubtagunkat Takács Istvánt!

🥰 Köszönjük minden szerepvállalónak, az biztos, hogy a résztvevők puttonya tele lett szép élményekkel, jókedvvel.

🎯 Következő SzóDa Est: 2025. december 16-én lesz. Karácsonyi hangulatban zárjuk az évet, ez lesz az utolsó klubestünk.

FONTOS! helyszínváltozás: PHOENIX STÚDIÓ
1111 Budapest, Karinthy Frigyes út 22. / 22-es kapucsengő. A helyiség a 3. emeleten van, a lifttel szemben.

Ha szeretnél szebben beszélni, jól rögtönözni és néha könnyesre nevetni magadat, tarts velünk!

4️⃣8️⃣4️⃣. Ezen a napon a KÉPZELET volt a központi téma, nem véletlenül. Vajon mire képes a képzeletünk? Meddig szárnyal...
06/12/2025

4️⃣8️⃣4️⃣. Ezen a napon a KÉPZELET volt a központi téma, nem véletlenül. Vajon mire képes a képzeletünk? Meddig szárnyalhat, ha azt kérdezi a körkérdésben Fejes Melinda háziasszonyunk:
⁉️ "Mi az, amit megvalósítanál, ha csak a képzeleted szabna határt számodra?" Izgalmas, elgondolkodtató válaszokat kaptunk, a klubtagok fantáziája sokszínű megoldásokat hozott.

1️⃣0️⃣ ‼️ Aztán a képzeletet Melinda eseményekké, időpontokká, inspiráló programmá alakította. 10 perc alatt bemutatta az elnökség által elképzelt 1️⃣0️⃣ ÉVE BESZÉLÜNK programot. Ugyanis a SzóDa Beszédklub jövőre lesz 1️⃣0️⃣ éves, ennek apropóján 1️⃣0️⃣ olyan különleges eseményt mutatott be, amit június 30-ig a klubtagok megvalósítanak. Pontosabban csak 8-at, mert két eseményre várjuk a kreatív megoldásokat. Erről sokat fogunk még hallani.

Az első ünnepi eseményünk már élesbe is fordult, hiszen Szalai Gyula vállalta, hogy a január 6-i SZEREPKÖRÖK WORKSHOP-ot kézbe veszi. A három előadó már meg is van: Fejes Melinda, Mattyasovszky Nóra és Szabó Szilárd mutatják be felkészült beszéd formájában, hogyan kell jól, izgalmasan ellátni a szerepeket.

A házigazdát a következő csapat segít***e:

🔹 Általános értékelő: Petrovics Ildikó
🔹 Rögtönzés vezető: Mattyasovszky Nóra
🔹 Rögtönzőr: Németh Tihamér
🔹 Időmérő: Nanne Anikó
🔹 ŐŐŐŐfigyelő: Balogh Dávid
🔹 Nyelvőr: Balogh Beáta – a nap szava: “FANTÁZIA"
🔹 Szavazatszámláló: Szalai Gyula

🎤 A ma esti beszélőnk Kele István volt, aki mini workshoppá alakította beszédét, 7️⃣ pontos hozott segítségül, gyakorlatiasan segítve az új klubtagokat abban,, hogy a beszédüket könnyebben meg tudják alkotni.

🎯 Mivel a beszéd nem kapcsolódott a tanösvényhez, István nem kért értékelőt, viszont 7 önként jelentkező 1-1 perces minibeszéddel kapcsolódott a beszédhez. Ők 7️⃣-en a következők voltak: Anikó, Bea, Balázs, V. Péter, Viktor, T. István és Nóri. Kiváló megoldásokat hallottunk onnét kezdve, hogy miért fontos a beszéd célját meghatározni odáig, hogy miért fontos a jó zárás.

🤹‍♂️ A rögtönzések is kapcsolódtak a nap témájához. A rögtönzőknek el kellett képzelni nem várt helyzeteket és ezekre megoldást hozni. Például mi van, ha telefönös ügyfélszolgálat állásod helyett felkínálják, hogy a konyhán dolgozz?

6 rögtönzést láthattunk ma este. Érdekes, hogy múlt héten kizárólag a női nem képviselt***e magát, ezen az estén csak férfiak érezték úgy, hogy ezeket a különös helyzeteket megoldják. Rögtönzött Viktor, Balázs, V. Péter, M. Peti, Szilárd és T. István.

🏆 Díjazottak:
Legjobb 1 perces minibeszélő: Nanne Anikó
Legjobb rögtönző: Szilárd és T. István együttesen vehettek át kupát

🎯 Következő SzóDa Est: 2025. december 9-én lesz, üres szerepek még vannak, lehet jelentkezni.

📍 KÉK – Kortárs Építészeti Központ, Bartók Béla út 10-12.
Ha szeretnél szebben beszélni, jól rögtönözni és néha könnyesre nevetni magadat, tarts velünk! 😀

4️⃣8️⃣3️⃣. BEUGRÓ. Sokunk kedvence volt annak idején a Novák Péter vezette televíziós műsor, amelynek alapcsapata a köve...
30/11/2025

4️⃣8️⃣3️⃣. BEUGRÓ. Sokunk kedvence volt annak idején a Novák Péter vezette televíziós műsor, amelynek alapcsapata a következő volt: Pokorny Lia, Rudolf Péter, Kálloy Molnár Péter, Szabó Győző. Fergeteges improvizációkat, igazi színészi teljesítményeket láthattunk a sokszor nagyon nehéz rögtönzéses feladatokra. Mi is valami hasonlóval próbálkoztunk aktuális klubestünkön.

Ezen a kedden minden jelenlévő szerephez jutott, erről gondoskodott Kele István házigazda és Fetter Barbara rögtönzésvezetőnk. A BEUGRÓ színvonalától talán elmaradtunk, de a nem szokványos, rögtönzéses feladatokat az egész est folyamán jól megoldottuk. Mindezt természetesen sok nevetéssel tarkítva 😂

Már a felvezetés sem volt hagyományos, hiszen az összes szerepvállalót egyszerre kihívta a házigazda, így a "Beugró Csapat” együttesen, nehezített pályán mutatkozott be.

A feladat az volt, hogy mindenkinek egy rögtönzött szót be kellett építeni a bemutatkozásba. Hogy milyen szót és mikor? Erről két klubtársunk gondoskodott. Melinda csengetett, Era pedig bemondta a jelenlévők által előzetesen felírt szavakat.

🔹 Általános értékelő: Bácsi Kinga
🔹 Rögtönzés vezető: Fetter Barbara
🔹 Rögtönzőr: Máthé Péter
🔹 Időmérő: Gergely Tamás
🔹 ŐŐŐŐfigyelő: Balassa Imre
🔹 Nyelvőr: Mattyasovszky Nóra – a nap szava: “MEGLEPETÉS"
🔹 Szavazatszámláló: Zétényi Dóri

🎤 A ma esti beszélőnk Szalai Gyula volt, aki gyönyörűen beszélt a MOST hatalmáról. Arról, hogy miért felesleges a múlton rágódni és miért lényegtelen a jövő miatt aggódni.

🎯 A beszéd értékelője Jamil Ghazal volt, aki a szokásos lényeglátással adott visszajelzést, kiváló észrevételeket adott Gyuszinak, így még teljesebb beszéd kerekedhet ebből az inspiráló témából.

🤹‍♂️ A rögtönzések is beugrós stílusban történtek. Fetter Barbara hétköznapi élethelyzeteket hozott feladatul, amelyekbe véletlenszerűen szavakat kellett beépíteni hasonlóan a felvezetőhöz.

7️⃣ rögtönzést is láthattunk a 7️⃣ tagú hölgykoszorútól (Anikó, Bea, Era, Ildikó, Márti, Melinda, Nóri)

🏆 Díjazottak:
Legjobb beszélő: Szalai Gyula
Legjobb értékelő: Jamil Ghazal
Legjobb rögtönző: Nanne Anikó
Legfrappánsabb szerep bemutatás: Bácsi Kinga és Gergely Tamás közösen zsebelhették be ezt az új elismerést

😍 Nagy örömmel üdvözöltük hivatalosan is, szalaggal elismerve új klubtagunkat, Nanne Anikót, aki már előzetesen is tanúbizonyságát adta rátermettségének, kiváló attitűddel vet***e be magát a SzóDa pezsgő bubijai közé. 👍Üdv a csapatban Anikó, csak így tovább!!!

🎯 Következő SzóDa Est: 2025. december 2., házigazda Fejes Melinda lesz, aki egy izgalmas témával várja a vendégeket: KÉPZELET. Vajon mit képzelt el Melinda? Ha érdekel, gyere el az estre!

📍 KÉK – Kortárs Építészeti Központ, Bartók Béla út 10-12.
Ha szeretnél szebben beszélni, jól rögtönözni és néha könnyesre nevetni magadat, tarts velünk! 😀

🏆Toastmasters Országos VersenyNovember 22-én összemérték tudásukat azok klubtagok, akik először a háziversenyről, majd a...
27/11/2025

🏆Toastmasters Országos Verseny

November 22-én összemérték tudásukat azok klubtagok, akik először a háziversenyről, majd a területiről is továbbjutottak. A SzóDa Beszédklubból BÁCSI KINGA és TAKÁCS BÁLINT is indultak a legmagasabb szintű, hazai megmérettetésen.

🏆 Bálint a magyar nyelvű felkészült humoros beszéd kategóriában az előkelő 🥈2. helyet szerezte meg, Kinga pedig derekasan helyt állt a magyar rögtönzésben.

Magas színvonalú, kiváló hangulatú volt a versengés és sokszor a könnyünk folyt😂 a humorhenger nyomása okán.

Versenyzőinket sok lelkes klubtagunk támogatta jelenlétével, szurkolásával👍. Köszönjük a szerepvállalóknak is, akik munkájukkal támogatták a versenyt, elsősorban Mattyasovszky Nórinak, aki a magyar nyelvű blokk háziasszonya volt.

Alig van vége ennek a versenyszezonnak, hamarosan itt a következő: februárban inspirációs beszéd és értékelés kategóriában indulhatnak harcba a Toastmasters klubok tagjai.

4️⃣8️⃣2️⃣. SzóDa EST. Te mire gondolnál akkor, amikor a házigazda bejelenti: "A mai est témája FÉRFIAK, WC-k, ERZSÉBETEK...
23/11/2025

4️⃣8️⃣2️⃣. SzóDa EST. Te mire gondolnál akkor, amikor a házigazda bejelenti: "A mai est témája FÉRFIAK, WC-k, ERZSÉBETEK"⁉️ 😲 Ehhez hasonló tématársítás lehetne például a GUMICSIZMA, TÖRKÖLYKALAP, MŰKÖRMÖSÖK triumvirátus.

❓Kíváncsian várjuk hozzászólásban, hogy akár az első, akár a második lingvisztikai gyúelegyet ki hogyan értelmezi? De mit is várhattunk volna Bácsi Kingától az est háziasszonyától, aki ezt a frenetikus témát megálmodta?

💯Kingának ez volt az első házigazdai szerepvállalása, de aki látta már rögtönzésben, esetleg a jégtörőjét élvezhette, tudhatja, van mindig humorpatron az őrmesterasszony képzeletbeli pisztolytáskájában. Ilyen is volt az est végig, 100% móka/kacagás a fajanszok körül.

Lássuk, kik támogatták Kinga antropológiai szanitérvágtáját:

🔹 Általános értékelő: Kele István
🔹 Rögtönzés vezető: Szabó Szilárd
🔹 Rögtönzőr: Szalai Gyula
🔹 Időmérő: Balassa Imre
🔹 ŐŐŐŐfigyelő: Lelkes Ágnes
🔹 Nyelvőr: Balogh Dávid – a nap szava: "ERŐ"
🔹 Szavazatszámláló: Nanne Anikó

🎤 Az 1. beszélő Petrovics Ildikó volt, aki a kezdetekről, azaz a beszédek elkezdéséről beszélt. Hogy érdemes és hogy nem ajánlott elkezdeni egy jó beszédet. Ildikó tökéletesen illusztrálta mindkettőt.

🎯 Értékelője Jamil Ghazal volt, aki nem csak kiváló értékelési képességeit mutatta meg újra, de bátorságát is bizonyította, hiszen Németh Tihamér előzetesen felkért értékelő havariakényszerűsége miatt Jamil egy órával a beszéd előtt ugrott be a szerepre. Szép teljesítmény!!!

🎤 A 2. beszélőnk Kallik Nóra volt, aki szívbe-, pénztárcába és agybavágó témát hozott, hiszen a REKLÁMOK "fogyasztása" előtt érdemes lenne kérdeznünk orvosunk, gyógyszerünk véleményét azok mentális állapotunkra való kihatásának veszélyeiről, esetleges hosszútávú káros hatásairól.

🎯 Értékelője Kovács István volt, aki olyan dinamikával mutatta be Nórát, mintha a következő 7 percben a Rolling Stones gyógyszerekkel jól karbantartott vezére, Mick Jagger penderült volna a színpadra.

🤹‍♂️ A rögtönzések is kiválóan illeszkedte az est mottójához, Szabó Szilárd hozta profi gőzmozdony stílusát és olyan vegyesfelvágottat pakolt az asztalra, amiben volt a férfias szokásoktól kezdve a WC-re menekülésen át minden! 7️⃣ bátor rögtönzést is láthattunk.

🏆 Díjazottak:
Legjobb beszélő: Petrovics Ildikó
Legjobb értékelő: Kovács István
Legjobb rögtönző: Bianka és Kinga osztoztak a kupán

Nagy örömmel üdvözöltük 4 visszatérő vendégünket is, akik mind vállaltak szerepet, hiszen Ági Őfigyelőként, Anikó pedig szvazatszámlálóként belekóstoltak a szerepvállalásba, Bianka és Zsófi pedig rögtönöztek. Csak így tovább!!!

Az est végén szívesen maradtak a résztvevők beszélgetni, mert hát IGEN, ez is egy kiváló, különleges, üdítő csevegésre okot adó, feledhetetlen nap volt a SzóDa történelmében 😀 ❤️

🎯 Következő SzóDa EST november 25-én lesz, házigazda Kele István, aki beugrott a karmesteri szerepbe, ezért BEUGRÓ lesz a téma.

📍 KÉK – Kortárs Építészeti Központ, Bartók Béla út 10-12.
Ha szeretnél szebben beszélni, jól rögtönözni és néha könnyesre nevetni magadat, tarts velünk! 😀

🍇 Toastmasters 481. est – Újbor, szüret, libák és hét bátor rögtönző! 🍷🦢✨🎬 Az est szereplői – tételesen, szüreti hegyold...
17/11/2025

🍇 Toastmasters 481. est – Újbor, szüret, libák és hét bátor rögtönző! 🍷🦢✨

🎬 Az est szereplői – tételesen, szüreti hegyoldalba rendezve:
• Házigazda: Kele István – a férfi, aki nélkül a libazsír sem kenődne ilyen könnyedén, és az újbor sem folyna ilyen elegánsan.
• Rögtönzés vezető: Szalai Gyula – aki olyan szüreti témákat hozott, hogy még a szőlőszemek is izgalmukban összekoccantak.
• Rögtönzőr: Petrovics Ildikó – aki bölcs tanácsaival úgy készít***e fel a többieket, mint a jó gazda a szőlőt a préselésre.
• Időmérő: Pham Viktor – a stopperkirály, aki pontosan tudja, mikor érik be egy beszéd… és mikor kezd már túlerjedni.
• Öööö figyelő: Balogh Beáta – aki úgy fülelt, mint mustban a buborék: azonnal észrevett minden felbukkanó „ööö”-t.
• Nyelvőr: Fejes Péter – hogy a szavaink maradjanak olyan tiszták, mint a frissen fejtett újbor.
• Szavazat számláló: Fetter Barbara – aki olyan precízen számolt, hogy még egy hordónyi szőlőszem sem tudna vitatkozni vele.
• Általános értékelő: Fejes Melinda – az est bölcs főbírája, aki mindent összefoglal, ami beszélt, mozgott vagy csak csendben kierjedt.



🎤 A felkészült beszédek:
• Bácsi Kinga – jégtörő beszéd ❄️🥳 (értékelte: Balogh Dávid)
• Gergely Tamás – „Kihívások a vezetésben” 💼⚔️ (értékelte: Zétényi Dóri)



🗣️ A rögtönzés hét hőse (aki még a bort is meggyőzné, hogy legyen testesebb):
1. Balázs: a túlélő liba kalandjai – szappanopera, csak több tollal és kevesebb musttal.
2. Dávid: hogyan közöld a családdal, hogy a háziboruk… nos… erősen karakterépítő.
3. Szilárd: kit itatna őszintére – és hány deci után.
4. Márti: hogyan győzz meg egy vegetáriánust arról, hogy libát enni kulturális örökség és kulináris élmény egyben.
5. Bianka: a legendás Márton-napi libaeset krónikája – tele tollal, izgalommal és némi borral.
6. Tihamér: miért lett a liba a hagyományok koronázatlan szupersztárja – és mit szól ehhez a szőlő.
7. Anikó: tömör gondolatok a szüretről – libák nélkül, de mégis frissítően gyümölcsösek.



🏆 Díjazottak:
• Legjobb beszélő: Kinga
• Legjobb értékelő: Dávid
• Rögtönzések győztese: Anikó



🍞 A gasztrofinálé:
Az est végén libazsíros kenyérrel alapoztunk, friss újborral koccintottunk, és – történelmileg szokatlan, de annál vidámabb módon – a rögtönzők kaptak egy kis bátorító kortyot, hogy még jobban gördüljön a szó, mint a hegyoldalban a szüretelő kocsi.

🎉 És tudjátok, mi történt még?
A klubunk megkapta a Toastmasters szövetségtől a legjobb kluboknak járó szalagot! 🏅
Erre bizony nagyon, de nagyon büszkék vagyunk! 🥳💛



Holnap találkozunk! 😉

4️⃣8️⃣0️⃣. EST. Brit tudósok kutatásai alapján, ha a 480-as számot  a történelem-, a matematika- és a lingvisztikai tudo...
06/11/2025

4️⃣8️⃣0️⃣. EST. Brit tudósok kutatásai alapján, ha a 480-as számot a történelem-, a matematika- és a lingvisztikai tudományok szinergiájából a SzóDa következtetési elméletet alkalmazva vezetjük le, akkor a következőt látjuk: 10x48=480! 🥸 És mivel a SzóDa Beszédklub jövőre lesz 10 éves, akkor mi NEM ENGEDÜNK A 480-ból! 😂

Körülbelül ennyire sikeredett tudományosra ez az estünk, melynek mottója a MAGYAR TUDOMÁNYOK NAPJA volt. De ez az iciripiciri tudománykodás pont elég volt arra, hogy egy fergeteges hangulatú 1,5 órát tudhassunk magunk mögött.

2025. november 4-én újból Mattyasovszky Nóri volt a háziasszonyunk, akit a következő "Tudományos Csapat" segített:

🔹 Általános értékelő: Jamil Ghazal
🔹 Rögtönzés vezető: Kele István
🔹 Rögtönzőr: Gergely Tamás
🔹 Időmérő: Zétényi Dóri
🔹 ŐŐŐŐfigyelő: Pham Viktor
🔹 Nyelvőr: Bácsi Kinga – a nap szava: "TUDÁS"
🔹 Szavazatszámláló: Balogh Bea
🎤 A SzóDa Kiemelten Fontos Tudományos Tanácsa brit tudósokkal karöltve még mindig vizsgálja, miként állhatott elő az a helyzet, hogy csak egy beszélőnk volt ezen a nevezetes napon, de a vizsgálat jelenlegi állása szerint csak egy dolgot tudunk mondani: egy volt, de az igen kiválóra sikeredett!

Fejes Melinda beszédének címe illeszkedett az est szellemiségéhez: KÖRBE EMELT NYÁR. Hogy lehet egy egész nyarat beemelni a világ legtökéletesebb mértani alakzatába? Ha ott voltál tudod, szívdobbanással! ❤️

🎯 A beszéd értékelője Petrovics Ildikó volt, aki az értékelést szintén tudományos módon vezette le, a flipchartnál 3 körből egy gyönyörű szívet varázsolt.

🤹‍♂️ A rögtönzések sem maradtak el, Kele István féltudományos, néha okkultnak tűnő, de okulásra mindenképpen alkalmas feladatokat hozott és volt bőven bátor jelentkező, 7️⃣ rögtönzést is láthattunk.

🏆 Díjazottak:
Legjobb beszélő: Fejes Melinda
Legjobb értékelő: Petrovics Ildikó
Legjobb rögtönző: Bácsi Kinga

Nagy örömmel üdvözöltük 4 vendégünket is, akik 3/4 arányban ki is próbálták magukat a rögtönzésben!

Az est végén még tudományosnak egyáltalán nem mondható, de annál üdítőbb beszélgetésre is maradt idő, így lett a 480. este is egy feledhetetlen nap a SzóDa történelmében 😀 ❤️

🎯 Következő SzóDa: 2025. november 11. az Új Bor Napja, házigazda Kele István lesz, aki biztos, hogy újborral várja az estre ellátogatókat.

📍 KÉK – Kortárs Építészeti Központ, Bartók Béla út 10-12.
Ha szeretnél szebben beszélni, jól rögtönözni és néha könnyesre nevetni magadat, tarts velünk! 😀

Csak egy este? Nem, ez a 4️⃣7️⃣9️⃣. SzóDa Toastmasters Est volt! 2025. október 28-án Mattyasovszky Nóri háziasszonyunk e...
04/11/2025

Csak egy este? Nem, ez a 4️⃣7️⃣9️⃣. SzóDa Toastmasters Est volt!
2025. október 28-án Mattyasovszky Nóri háziasszonyunk ezt a mottót, inkább költői kérdést hozta: Csak egy este? A válasz: nem az volt, hiszen a bemelegítő körkérdés is már a varázslatos rajzfilmek, animációk világába repített bennünket. Egy különleges est volt újból két felkészült beszéddel, izgalmas rögtönzésekkel, értékes visszajelzésekkel.

Nórinak újból hét szerepvállaló segített a szervezésében:
🔹 Általános értékelő: Gergely Tamás
🔹 Rögtönzés vezető: Zétényi Dóri
🔹 Rögtönzőr: Szabó Szilárd
🔹 Időmérő: Czakó Era
🔹 ŐŐŐŐfigyelő: Petrovics Ildikó
🔹 Nyelvőr: Fejes Melinda – a nap szava: "ANIMÁCIÓ"
🔹 Szavazatszámláló: Pham Viktor
🎤 Az est különlegességét az is emelte, hogy István egy tanösvényzáró, hosszabb beszéddel jött, így csak két beszéd volt ezen az esten:
– Szalai Gyula beszédének címe 50% volt és a nonverbális kommunikáció jelentőségéről beszélt
– Kele István Cuvèe című tanösvényzáró beszédében egy érett borhoz hasonlította a 4 éves Toastmasters tagságát
🎯 Az értékelők:
Fejes Péter és Kocsár Ilona voltak, akik gyönyörű bemutatásokkal és értéket teremtő visszajelzésekkel tették különlegessé az estét.

🤹‍♂️ A rögtönzések sem maradtak el, Zétényi Dóri régi rajzfilmeket, animációs alkotásokat hozott, ezekre kellett rögtönzött megoldásokat szállítani.
🏆 Díjazottak:
Legjobb beszélő: Kele István
Legjobb értékelő: Kocsár Ilona
Legjobb rögtönző: Gergely Tamás

Nagy örömmel üdvözöltük új tagunkat a SzóDában, a mindig vidám Pham Viktort, aki beleállt rögtön nyakig a Cuvèe hordóba és bevállalta első szerepét a szavazatszámlálást. Gratulálunk Viktor, csak ilyen lendülettel továbbra is!!!👍

Az est végén még koccintásra és a szokásos laza beszélgetésre is maradt idő, így lett nem "csak egy este", hanem feledhetetlen este 😀 ❤️

🎯 Következő SzóDa: 2025. november 4.
📍 KÉK – Kortárs Építészeti Központ, Bartók Béla út 10-12.
Ha szeretnél szebben beszélni, jól rögtönözni és néha könnyesre nevetni magadat, tarts velünk! 😀

😀Itt a SzóDában mindig pezseg az élet, sőt akkor is, ha kitesszük a lábunkat a Bartók Béla úti főhadiszállásunkról...Erő...
26/10/2025

😀Itt a SzóDában mindig pezseg az élet, sőt akkor is, ha kitesszük a lábunkat a Bartók Béla úti főhadiszállásunkról...

Erősítsük a Toastmasters Klubok közötti együttműködést! Ez a lényege a Toastmasters Vándorkupának🏆, de ez igazából csak egy jó apropó arra, hogy elfogyasszunk barátaink társaságában egy igazi szegedi halászlét 🐟bajai gyufatésztával!!

Dóri Zétényi összeszedte kedden koradélután a csapatot a Lurdy bevásárlóközpont parkolójában, és nekilódult 4️⃣ SzóDa Bubi, hogy elhozza azt a vándorkupát az Ezabeszéd - Toastmasters Szeged Retorika Klub-tól, amely 2024-ben már eltöltött pár hetet a SzóDában.

Rejtélyes okból kifolyólag Istvan Kele-t az örkényi Kisvirág Cukrászdában ☕ kellett felvenni az utaslistára, így ettől kezdve már 5️⃣ fő suhant végig 🚗 az alföldi rónaságon, hogy festői szavakkal, impresszív mondatokkal hozzájáruljon a közös klubest csillogásához, ezzel méltó módon ünnepelve a Magyar Festészet napját.

Mielőtt még a retorika vásznán megkezdtük volna közös festményünk megkomponálását, a Jobb Mint Otthon Kisvendéglőben ettünk egy kiváló szegedi halászlét (is).

Az est fergeteges volt, a SzóDa részéről a következő klubtagok vettek részt a halászlé kalandtúrán:
✅ Gerő Péter egy vidám, de mégis szívhez szóló beszédet mondott "Köszönöm Fiam!”címmel
✅ Fejes Melinda rögtönzésvezetőként erősen vizuális témákat hozott
✅ Zétényi Dóri szavazatszámlálókét gerjeszt***e a hangulatot, ✅ Németh Tihamér a szokásos dinamikával adott hasznos visszajelzéseket Zsuzsanna Barna beszédjére
✅ Kele István pedig az általános értékelői szerep mellett egy rögtönzést is magára vállalt, miután a rágóját eltávolította a hangképzéshez elengedhetetlen testnyílásából 😅

Köszönjük mindenkinek az aktív részvételt!
Jó volt, klassz volt, impresszív volt. Köszönjük a meleg fogadtatást ❤️, a finom sütit 🍰, jövünk legközelebb is, ha hozzátok vándorol újra a kupa🏆

A SzóDa Beszédklub pedig várja valamelyik magyar Toastmasters Hungary beszédklubot, hogy bejelentkezzen és elvándoroltassa tőlünk a kupát, mert nem szeretnénk sokáig törölgetni róla a port 😀

Várunk minden érdeklődőt hozzánk minden érdeklődőt egy bemutató estre keddenként 19.00-től.

478. SzóDa Klubest – Ismét valami rendhagyó! 🤖✨A 478. SzóDa klubestünk ezúttal IS kicsit rendhagyó volt: felkészült besz...
23/10/2025

478. SzóDa Klubest – Ismét valami rendhagyó! 🤖✨

A 478. SzóDa klubestünk ezúttal IS kicsit rendhagyó volt: felkészült beszédek helyett panelbeszélgetést tartottunk a mesterséges intelligenciáról (AI). A beszélgetést Fetter Barbara vezette, és a felkért
paneltagok sokszínű szakmai háttere igazi tudásmozaikot adott az estnek:

• Máthé Péter 💼 – 2022 óta a klub tagja. Péter egy befektetési alapnál dolgozik, ahol növekedési fázisú cégekbe fektetnek be Európa-szerte. Az AI számára nemcsak befektetési trend, hanem napi eszköz is – például riportok, elemzések és piackutatások során. Egyre több olyan cég is szerepel a befektetéseik között, amely maga is AI-alapú megoldásokat fejleszt.

• Takács Bálint 💡 – 2024 óta a SzóDa klub tagja. Több mint húsz éve foglalkozik AI-val: 1999-ben kezdett el kutatni, 2007-ben PhD fokozatot szerzett az ELTE-n, majd külföldön is folytatott kutatásokat. Ma pénzügyi elemzőként dolgozik, és saját startupját építi a kriptovaluták területén. Szenvedélyesen foglalkoztatja az AI filozófiája és társadalmi hatásai, és az est során izgalmas példákkal mutatta be, hogyan láthatjuk ezt a mindennapi életben.

• Kocsár Ilona 🧬 – 3 és fél éve tagja a klubnak, a gyógyszeripar képviselője. Ilona nagyon érdekes módon mutatta be, hogy az AI jelenleg milyen eredményeket hoz a gyógyszerkutatásban, és milyen lehetőségek rejlenek még ebben a területben. Az ő beszámolója révén közelebb kerültünk ahhoz, hogyan formálja az AI a jövő egészségügyi fejlesztéseit.

• Éles Tibor 🎓 – 2021 óta tagja a klubnak, e-learning rendszerek szakértője. Tiborral arról beszélgettünk, hogy az AI hogyan alakítja át az oktatási rendszert, és milyen új kompetenciákra lehet majd szüksége a fiataloknak ebben az új világban. Tapasztalatai révén közelről láthattuk, hogyan változik a tanulás folyamata és milyen kihívásokkal, lehetőségekkel kell szembenézni.

Az este egyik legérdekesebb része az volt, hogy mindenki más-más nézőpontból közelít***e meg az AI-t 🤝: a különböző munkahelyi tapasztalatok, szakmai háttér és személyes élmények mind hozzátették a saját darabjukat a nagy képhez. A panel végén lehetőség nyílt a közönség kérdéseire is, ami még interaktívabbá t***e az estét.

A est második fele hagyományos módon zajlott, megtartva a rögtönzési blokkot, ahol könnyed, humoros és kreatív rögtönzött beszédekkel zártuk az estet 😄. A rögtönzési blokkot ezúttal Fetter Barbara nyerte meg, gratulálunk! 🎉

Ha szeretnél egy olyan közösség része lenni, ahol érdekes eszmecseréket folytathatsz, gyakorolhatod a nyilvános beszédet, és megtanulhatod, hogyan lehet legyőzni a lámpalázat 💪, a SzóDa klub tökéletes hely számodra. Gyere el, és tapasztald meg, milyen, amikor könnyed, inspiráló hangulatban beszélgethetünk a legaktuálisabb témákról! 🌟

🎯 Következő SzóDa: 2025. október 28.
📍 Helyszín: KÉK – Kortárs Építészeti Központ, Bartók Béla út 10-12.

4️⃣7️⃣7️⃣. SzóDa Toastmasters Est – SZÜLETÉSNAP 🎂2025. október 14.A mai est tényleg különleges volt. Zétényi Dóri házias...
18/10/2025

4️⃣7️⃣7️⃣. SzóDa Toastmasters Est – SZÜLETÉSNAP 🎂
2025. október 14.

A mai est tényleg különleges volt. Zétényi Dóri háziasszonyunk hosszú órákon keresztül gondolkodott otthon a nappaliban🙄, törte a fejét, még cuki kis kutyusát 🐶 is megkérdezte, "Te Sanyi, szerinted mi legyen a nap témája?", mire eszébe jutott, hiszen ezen a napon van a szülinapom! Na, akkor legyen a születésnap!!! Az lett.

💯 Ennek a különleges napnak, meg a szuper beszédeknek, rögtönzéseknek, kiváló értékeléseknek is köszönhetően ez az est igen-igen emlékezetesre, 100%-ra sikeredett. De lássuk a részleteket.

Dórinak hét szerepvállaló segített a szülinapi parti szervezésében:
🔹 Általános értékelő: Balogh Dávid
🔹 Rögtönzés vezető: Szalai Gyula
🔹 Rögtönzőr: Jamil Ghazal
🔹 Időmérő: Balogh Bea
🔹 ŐŐŐŐfigyelő: Kovács István
🔹 Nyelvőr: Bácsi Kinga – a nap szava: "AJÁNDÉK"
🔹 Szavazatszámláló: Fejes Melinda

🎤 Az ünnepi hangulatot emelte, hogy Márti egy tanösvényzáró, hosszabb beszéddel jött, így csak két beszéd volt ezen az esten:
– Gergely Tamás (ismétlő beszéd)
– Nagy Márti (5. szintet záró beszéd)

🎯 Az értékelők:
Mattyasovszky Nóri, Kele István, akik jó tanácsokkal ajándékozták meg a beszélőket

🤹‍♂️ A rögtönzések sem maradtak el, ez is különleges volt, hiszen a rögtönzésvezetőnk Szalai Gyuszi száját egy szó sem hagyta el a feladatok kiosztása közben. Ő csak egy zsákbamacskát hozott, amiből mindenki kihúzta a tárgyat és arra rögtönöztek a bátor jelentkezők:

🏆 Díjazottak:
Legjobb beszélő: Gergely Tamás
Legjobb értékelő: Kele István
Legjobb rögtönző: Darida Feri SzóDa Alumni tagunk, akinek rögtönzési képességeit az sem koptatta el, hogy régóta nem volt a klubban

😯 Az est végén pedig egy igen különleges dolog történt. Dóri rábírt bennünket, hogy egy spontán koreografált "babakitáncoló" ad-hoc mozgás sorozatot 💃🕺 mutassunk be annak érdekében, hogy volt klubtagunknak, Szilvási Alexandrának segítsünk.

Ugyanis Szandinak sem a melegfront🌞, sem a Doktor (Csaba) 👨‍🔬, sem a lépcsőzés nem indította be a szülést, így Dóri arra gondolt, hogy majd ez a kis ringatózás segít... Hát nem segített, de jót nevettünk, Dórit megünnepeltük, jól éreztük magunkat újból 😀 ❤️

🎯 Következő SzóDa: 2025. október 21., házigazda: Petrovics Ildikó
📍 KÉK – Kortárs Építészeti Központ, Bartók Béla út 10-12.

Ha szeretnél szebben beszélni, jól rögtönözni és néha könnyesre nevetni magadat, tarts velünk! Táncolni nem mindig kell 😀

Cím

KÉK/Kortárs Építészeti Központ, Bartók Béla út 10-12
Budapest
1111

Nyitvatartási idő

19:00 - 21:30

Értesítések

Ha szeretnél elsőként tudomást szerezni SzóDa Toastmasters Klub - Budapest új bejegyzéseiről és akcióiról, kérjük, engedélyezd, hogy e-mailen keresztül értesítsünk. E-mail címed máshol nem kerül felhasználásra, valamint bármikor leiratkozhatsz levelezési listánkról.

Megosztás