24/05/2026
A Budapesti Polgárőrség meghívásának eleget téve a Nemzeti Közszolgálati Egyetemen megrendezett nemzetközi szimpóziumon mutathattuk be a Budapest Önkéntes Mentőszervezet munkáját, fejlődését és a főváros katasztrófavédelmi rendszerében betöltött szerepét.
A május 20–21-én tartott konferencián több mint kéttucatnyi ország rendészeti, tudományos és önkéntes közösségbiztonsági szakemberei találkoztak, hogy a komplementer rendészet, az önkéntes rendészeti tevékenység és a közösségi biztonság jövőjéről gondolkodjanak együtt.
A konferencia egyik szekciójában, amelyet Christián László rektorhelyettes úr moderált, Kardos Pál a BPSZ elnöke, Tóth Gábor az OPSZ alelnöke, Lippai Zsolt alezredes az NKE oktatója és a BMSZ elnöke is előadást tartott. A előadásokat követően érdekes szakmai párbeszéd alakult ki, a résztvevők kérdéseire válaszolva pedig még közelebbről mutathattuk be a hazai önkéntes rendészeti és mentési munka sokszínűségét.
Előadásunkban bemutattuk a BMSZ történetét, fejlődését, eredményeit és céljait, külön kitérve azokra a polgárőr bajtársainkra is, akik tagszervezeteinkben nap mint nap sokrétű feladatokat vállalnak. Ők azok, akik biztosítanak, eltűnt személyek után kutatnak, segítik a vezetés-irányítást, részt vesznek a logisztikai feladatokban, támogatják a műveleteket, és ha kell, ott vannak az első sorban.
A Budapest Önkéntes Mentőszervezet ereje éppen ebben az összefogásban van. 28 aktív fővárosi egyesület, sokféle képesség, rengeteg önkéntes munkaóra, közös eljárásrendek és egy cél: segíteni, amikor Budapestnek vagy Magyarországnak szüksége van ránk.
Köszönjük a Budapesti Polgárőrség meghívását, és a lehetőséget, hogy nemzetközi szakmai közegben is bemutathattuk a fővárosi önkéntes mentés értékeit.
Összefogás a főváros védelméért!